חדשות חמותחדשות טובותכלכלהעסקים

השיא של אינטל ישראל: 6,000 מעובדי החברה מתנדבים בקהילה

לפני חודש, הוזמנה החברה לכנסת בירושלים, כדי לחגוג את השגת היעד של 5,500 מתנדבים ב-2018, כחלק מחגיגות 70 שנה להקמת הכנסת בט"ו בשבט. עבר רק חודש ומספר המתנדבים גדל ב-10% נוספים. כעת, כל עובד שני בחברה גם מתנדב בקהילה

לרוב, כשמנכ”לים ומנהלים במגזר העסקי מדברים על הגעה ליעדים ומעניקים תמריצים לעובדים, הם מכוונים להיקפי המכירות. לעומת זאת, בחברת הטכנולוגיה הגדולה, אינטל, המונה יותר מ-12,000 עובדים בישראל, היעד הכי מעניין כיום הוא בכלל מספר העובדים המתנדבים בקהילה במשך השנה.

טל עזרא-שמר והמתנדבים בכנסת

לפני כחודש, בט”ו בשבט האחרון, הגיעו 150 מעובדי החברה לכנסת לציון חגיגות ה-70 לבית המחוקקים שלנו וגם לחגוג את ההגעה לרף של 5,500 מתנדבים – בדיוק היעד ששמה לעצמה ההנהלה בתחילת 2018. והנה, רק ארבעה שבועות עברו, וכבר עומדת כמות העובדים המתנדבים באינטל על 6,000 איש ואישה, וזו ממש סיבה למסיבה!

בשנה שעברה, ציינה אינטל העולמית 50 שנות פעילות, תוך שהיא מציבה לעצמה יעד מאתגר במיוחד של 50,000 מתנדבים בכל העולם, מתוך קצת יותר מ-100,000 עובדים. היעד הישראלי, של מתנדב אחד מבין כל שני עובדים בחברה, נגזר מהיעד העולמי והשגתו בהחלט מציבה את הישראלים במקום מכובד מאוד בהיבט הבינלאומי.

טל עזרא-שמר

“הנהלת אינטל מאוד מעודדת את העובדים להתנדב ומעניקה להם לגיטימציה, דוגמה אישית ורוח גבית”, מסבירה טל עזרא-שמר, מי שמרכזת ומנהלת את פרויקט ההתנדבות העצום הזה בקבוצת קשרי החוץ של אינטל ישראל, שבראשה עומדת הסמנכ”לית בלה אברהמס. “במקביל, העובדים רוצים לתרום מעצמם לקהילה ומרגישים מועצמים באופן אישי מההתנדבות. הם מספרים לנו כמה שהם מעריכים את העובדה שהם חלק מארגון שעושה טוב ותורם חברתית”.

גם הארגון מועצם מהפעילות הזו, בסופו של דבר. עובד שמתנדב בבית ספר, למשל, משפר את יכולות הפרזנטציה שלו, את האופן שבו הוא מעבד ומעביר מידע והוא גם נהנה ממיצוב עצמי ותחושת ערך אישי גבוהה”. כך, לדוגמה, יובל, שמרכיב עיוורים וכבדי ראייה על אופני “טנדם” כפולים, במסגרת עמותת “כן ולא”, מספר שברכיבה הזאת הוא לומד כל כך הרבה על עצמו והוא כמובן לא לבד. 

“הסיפוק הוא אדיר”, מתגאה עזרא-שמר בצדק רב. “אנחנו יודעים שבכל שנה אנחנו משפיעים ונוגעים ישירות במאות גופים ועמותות ובחייהם של עשרות אלפי אנשים”. ואם עד היום, נחשבה אינטל רק למובילה במספר
מקומות העבודה שהיא מספקת ובתרומה שלה כספקית פתרונות דאטה עולמית, הרי שכעת היא גם מובילה בהקניית הרגלי עבודה ועידוד למוטיבציה ארגונית, וזו בהחלט מטרה ראויה ונעלה.

“אנחנו קבוצה שלמה של עובדים, שמקדישה את כל זמנה להפיכת כל נושא ההתנדבות והתרומה לקהילה למשמעותי יותר”, מוסיפה עזרא-שמר. “רק בעבודת צוות מצוינת הצלחנו להגיע למספר העצום הזה של 6,000 מתנדבים”.

אז איך עושים את זה? לראיון המלא עם טל עזרא שמר בלינק

0 0 votes
דירוג הכתבה

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות טובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x