עדכוני The Positiv

The Positiv #990: התבססות בתחום של חדשות טובות וחדשות בכלל

אז אין שום רצון להיות הגדולים ביותר (באמת נראה לי ככה) ונשמח שיהיו כמה שיותר אתרים שעוסקים בתכנים דומים, זהים, אבל עדיין בתור פרויקט שמנסה לגדול בתחום הספציפי הזה של חדשות טובות, חדשות חיוביות, אנחנו צריכים לפחות להתקדם למקום שדה פוזיטיב זה מונח שגור אצל אנשים, שאנשים נכנסים אלינו כדי להיחשף לתוכן טוב ברגע שצריך עידוד, סתם על בסיס יומי, לפני השינה, על הבוקר, או בכל מצב אחר. חלק מזה, זה פשוט טכנית מבחינת אינטרנט, להופיע במקום הראשון בביטוי חדשות טובות.

serp-ctr-ranking-distribution

בין אם המספר הזה נכון (ש20% מהגולשים שמחפשים את הביטוי, לוחצים על התוצאה הראשונה) או לא, רק העניין הזה לבד הוא משמעותי ביותר ומביא הרבה יותר גולשים וחשוב שנגדל מבחינת הקהילה, דבר שיביא לשיתופי פעולה, למציאת אנשים לתפקידים מסוימים שמוצעים, לתכנים יותר רלוונטיים, בתדירות גבוהה יותר וכו’.

עוד דבר שמאוד יעזור לנו מעבר לגוגל, הוא רשתות חברתיות שלמעט פייסבוק, אנחנו עוד לא ממש פעילים.

שני הדברים האלה ביחד עם גרסת מובייל תקינה שעובדת, הם השלבים הבאים כדי לקבל מעמד של המקור לתוכן חיובי בארץ.

אולי באיזשהי מחשבה, היה נכון יותר להשקיע בשפות אחרות על מנת לגדול ולקבל גם תמיכה כספית וחשיפה גדולים יותר, אבל גם משהו בנו רוצה לעבוד מתוך המקום שאנחנו חיים בו כל חיינו ומעורבים בו הכי הרבה. נשמח גם להגיע למקומות אחרים (אז אם אתם מכירים דוברי שפות שישמחו להיות מנהלי האתרים שלנו לפי כל שפה, בבקשה הגידו:), אבל כרגע נפעל בארץ.

אם אני חוזר להתבססות בתוצאות הראשונות בגוגל, מבחינתי הדבר החשוב ביותר מבחינה מובהקת הוא התוכן. יש כל כך הרבה פרמטרים ודברים שאפשר לשים עליהם את תשומת ליבנו, אבל אם יש דבר אחד מעל כולם זה זה. וככל שהוא יהיה יותר מקורי, יותר מעניין, יותר מתעסק ביצירתיות, ביצירה, ב”בשר”, מתחבר לנקודה שלשמה הקמנו את הפרויקט, וכו’, הדברים יקרו לבד ובצורה טבעית והרמונית. אני מאוד לא רוצה להתעסק בדברים שהם נטו לטובת קידום האתר או שיפור המיקום בגוגל אם זה לא דרך עבודה איכותית על התוכן (וברור שבדרך נעבור דרך תוכן פחות איכותי אבל הכוונה קיימת). לעבודה כזו שנימנע ממנה יש השפעות רעות על האינטרנט (אנחנו מוסיפים תכנים חסרי ערך למאגר האינטרנט ועוזרים לו להפוך לביצה במקום לאיזה יער פורח בכל טוב) וגם אנחנו מוציאים לעצמנו את הרוח מהמפרשים ולא קוטפים את הפירות האמיתיים שניתן לקטוף במסע הזה.

אז בשביל להגיע לתוכן איכותי נצטרך לכתוב לפעמים על חדשות טובות ולחקור את העולם הזה בצורה ספציפית לביטוי ולתחום, אך זו תהיה רק מעט מהעשייה והדברים יתחלקו בצורה מדורגת לכל הקטגוריות ותתי הפרויקטים שיש בדה פוזיטיב ויהיו בהמשך.
אנחנו לא נכתוב כל מיני מאמרי קידום (שאין מאחוריהם מחשבה אמיתית ורצון לחקור ולהיות יצירתי או פשוט ספונטניות), רק על מנת לקדם את הביטוי.

אם אני צריך לחשוב עכשיו על תכנים שנסקור וניצור, אז אולי ניגש לחלק מהדברים הבאים:

 • בדיקה של אתרי חדשות טובות בכל העולם ומה עומד מאחוריהם
 • שיתופי פעולה עם אתרים מהעולם. נראה מה הם יכולים ללמד אותנו ומה אנחנו אותם.
 • תרגום של תכנים שכבר נכתבו ומתפרסמים יום יום.
 • מחקרים על השפעת התוכן החיובי על אנשים. נפנה גם לצד המערבי שנוטה לחקור את הדברים ולשים אותם מאחורי סטטיסטיקות אבל גם פשוט נביא סיפורים פשוטים ועדויות של אנשים בודדים שמספרים איך זה בשבילם לקרוא משהו טוב.
 • ניעזר בקהילה כדי להבין על מה אנחנו כותבים. יש לנו הרבה מאוד רעיונות שגם עוד כמה שנים נראה לי לא נסיים 🙂 אבל גם יש לנו המון מה ללמוד וממש נשמח לקבל פידבקים ורעיונות של מה חסר, מה הייתם רוצים לשמוע, לקרוא, לראות.
 • יותר מהסעיף הקודם, גם נקווה לייצר פרויקטים מתוך רעיונות שלכם. מאוד מקווה שתוציאו אותנו למסעות בעזרת רעיונות פורצי דרך של דברים שאתם כמעט בקושי יכולים להאמין שיכולים להתקיים. ביחד נאמין ונראה שזה קורה. וגם ניקח את זה לאט לאט ונעשה את מה שאפשר ונגיד על זה תודה 🙂 בסה”כ כל הכוונה פה טובה וכיפית אז אפשר גם לשמוע על מה שיש וקורה.
 • נברר האם זה נכון שאנשים לא רוצים לקרוא תכנים טובים או שזו פיקציה, ננסה ונקווה להוכיח אחרת, כי לא נראית לנו ההלקאה העצמית הזו ואפשר גם לאזן ולהזין את עצמנו בדברים נעימים מדי פעם, בין שלל הידיעות המפחידות והמרתיעות 🙂
 • ננסה לחשוף עוד ועוד סוגי אוכלוסיה, תרבויות, אנשים, סטאטוסים, תגיות, הגדרות וכו’, ולתת לכם היכרות מעמיקה ואישית עימם, על מנת להוריד את השפעת הסטיגמות והמחשבות האוטומטיות שיש לנו ברגע שאנחנו שומעים מילים מסוימות. לחלקנו לפחות.
 • נכתוב בהשתדלות להודות על כל הטוב שיש. נמצא את הטוב בדברים מבלי שזה יראה חסר הקשר ומאולץ, עד למצב שאולי נצליח להשפיע על תודעתינו ולהרגיש קצת יותר הודיה ביום יום. ואז גם כשהמצב קשה, עצוב, לא נעים, אולי נדע לפעול למקום טוב יותר. יכול להיות שזו שאיפה חצופה ונצטרך להצתנע כאן, אבל נקווה שתהיה לתוכן השפעה טובה על כל אדם מול עצמו, מול סביבתו, מול שגרת יומו, מול משפחתו, חבריו, מול המציאות המשתנה, מול חוסר ודאות, מול אנשים השונים ממנו ועוד ועוד.
 • נעשה אירועים שלנו, מסיבות, ימי כתיבה, מפגשי יצירה, פעילויות, סדנאות, תוכן יזום, עבודה עם מתנדבים, עבודה עם מוסדות, בתי ספר, ארגונים, הופעות, הרצאות, ואירועים נוספים שמתוכם נייצר תוכן, ודרכם נלמד להיות טובים יותר.
 • כנראה שיש עוד הרבה אבל זה מה שעולה כרגע.

בהמשך גם נכוון להופיע בביטוי הכללי ‘חדשות’ אך נכון להיום, אנחנו עוד לא שם, ובאופן טבעי זה יקרה לבד גם ככל שנמשיך לעבוד ולהעמיק את העשייה וההכרות שלנו עם התחום.

נשמח לשמוע על רעיונות מגניבים לתוכן, פרויקטים ועשייה, על דברים שהייתם חולמים שיקרו בעולם הכי אוטופי שיכל להיווצר מבחינתכם, והערות והארות על הדברים שכתבנו פה.

תודה!

0 0 votes
דירוג הכתבה

טומס שטיין שניידר

בן 33, גר בגליל. מטפל ברפואה סינית, דיקור וצמחי מרפא
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x