חדשות טובות

הכוכבת שמעודדת ילדים והורים להגשים חלומות

כשאני הייתי ילדה לא היה לי חלום. גם ככשאלו אותי מה ארצה לעשות כשאהיה גדולה לא ידעתי ממש מה לענות. אבל היו לי מטרות שרציתי להשיג וחתרתי אליהן, היו לי כישרונות שההורים שלי עשו מעל ומעבר כדי שאוכל לפתח. אבל אף אחד לא דיבר איתי על הגשמת חלומות.

במציאות הנוכחית בישראל כשילדים נחשפים במדיה למסרים ולאינפורמציה רבה עד כדי בלבול, חשוב מאוד שהמסרים שמעבירים להם דמויות משפיעות כמו כוכבי ילדים שיעצימו אותם ללכת בדרכם, לא לוותר ולא להתייאש גם אם קשה. אחת מכוכבות הילדים העסוקות היא אסתר קסטרו שהחלה לחלק במופעים שלה לאחרונה כובעים עם המסר “חי את החלום ” וציור גלידה ובסיום המופע היא עוצרת ומסבירה לילדים את המסר שעומד מאחוריו.

“כמי שעובדת המון עם ילדים ומלווה את כל כוכבי הילדים הגדולים במדינה” מספרת לי לילך פרידמן בוקרית בחברת  NMC, “אני רואה כמה הורים מנסים להגשים את החלומות של עצמם דרך הילדים שלהם” והיא מוסיפה “אבל הכי חשוב בתפקיד ההורי זה דווקא לאפשר לילדים להגשים את החלומות שלהם”. והיא יודעת על מה היא מדברת.

דנאי ולילך פרידמן צילום אישי

בנה של לילך דנאי פרידמן ז”ל מצא את מותו בנסיבות טרגיות בגיל 22 מיד עם סיום שירותו הצבאי. כשחבריו לפלוגה הגיעו לשבעה הם סיפרו ללילך שהמוטו שלו היה “חי את החלום” – “דנאי היה ילד שמח שהגשים כל משימה שהציב לעצמו. כאמא, היה מאוד חשוב לאפשר לו לפתח את עצמו ולהגשים את עצמו כמה שרק אפשר.”

בימים אלה ממש, נכתב שיר ילדים חדש פרי שיתוף פעולה של אסתר קסטרו כוכבת הילדים ויובל המבולבל בשם “חי את החלום” שמטרתו להעביר את המסר החשוב לילדים ולהוריהם.

אסתר קסטרו – עם כובע חי את החלום לזכרו של דנאי פרידמן ז”ל צילום אישי

איך נולד הרעיון להנציח את דנאי בשיר?

“מאז השבעה אני מסתובבת עם המשפט הזה שכל כך אפיין את דנאי” מספרת פרידמן. “יום אחד פגשתי את אסתר קסטרו כוכבת הילדים וסיפרתי לה קצת על דנאי ועל המשפט הזה …” ואסתר מצטרפת “המסר ‘חי את החלום’ הוא מסר שאני מעבירה בהופעות שלי לילדים ולהורים שיאמינו בהם.” יחד השתיים העלו רעיון להדפיס את המשפט על כובע שקסטרו תחלק לילדים במופע. “בגלל שהסדרה שלי “האוטוגלידה של אסתר”, עוסקת באוטו גלידה. וגם ׳אסתר ופרוטי׳ בובת הגלידה תכנית בערוץ הכוכבים ובערוץ היוטיוב שלי ,שעלתה לאוויר לפני מספר חודשים, עוסקות גם הן בגלידה וגלידה הייתה המאכל האהוב ביותר על דנאי ,בצורה חריגה, החלטנו להוסיף לכובע גם ציור של גלידה וגם לכתוב שיר ייחודי שיעסוק במסר החשוב.” מסבירה קסטרו. “

“גם המסר וגם הגלידה וגם היכולת להנציח את דנאי התחברו יחד וממש בימים אלה אנחנו עובדים על שיר שיובל המבולבל כתב והלחין, הוא מאוד התרגש ואף רוצה לבצע אותו עימי ואני כמובן שמחה מאוד לשתף איתו פעולה”

איזה חלומות דנאי הצליח להגשים?

“הוא תמיד הציב לעצמו מטרות וכבש אותן, אחד האתגרים היה לימודים שסיים בהצטיינות כל מקום שרצה
יסודי, תיכון , צבא, תמיד שאף לשלמות, כשהתחיל לרכב על אופניים למד את התחום והתחיל לרכב מקצועי לפי מסלולים , כל דבר שרצה החליט והגשים”.

איך מתקיימת ההנצחה של דנאי במופע שלך?

“כרגע בהופעות אני מעלה את הילדים לבמה ומחלקת להם את הכובעים כדי לתת להם להיות חלק  מהסיפור שמאחורי ״חי את החלום״ המסר הזה מבחינתי חשוב לא פחות גם להורים כמובן שתמיד יהיו שם עבור היקרים להם מכל וידחפו אותם קדימה. זו שליחות בשבילי. לילך האמינה בדנאי ז”ל , אבל למרות שהמוטו שלו היה ‘חי את החלום’ הוא הפסיק לחלום, אבל לעולם אסור להפסיק להאמין, לילך היא הדוגמא לאמא שעשתה הכל כדי שהילד שלה יגיע רחוק והמטרה שלי היא שההורים יוכלו לשאוב המון מהשיר הזה והסיפור כולו”.

ועוד מוסיפה קסטרו “החלום שלי היה להיות זמרת ושחקנית. מאז ומתמיד הילדה שבי, חלמה להצליח ולעמוד על במות. ואמא שלי תמיד רצתה שאלמד ואעשה עוד דברים בנוסף, אבל אני כיוונתי את עצמי להגשים את החלומות שלי. היה קשה לי בלימודים, אבל שום דבר לא הזיז אותי מלכוון להגשים את עצמי, כי זה מה שרציתי לעשות בחיים וכיוונתי לשם. וההורים שלי הבינו שהחלום שלי הוא הדרך שלי בחיים ותמכו בי. גם לילדים בהופעות אני תמיד אומרת להגשים את החלומות שלהם, ולהורים שיעזרו לילדים להאמין בעצמם כדי שיוכלו להגשים את החלומות שלהם”

השיר צפוי לצאת בקליפ מושקע לקראת ציון יום השנה למותו של דנאי ז”ל בספטמבר. ולילך מסכמת “היכולת לתת המשך לילד הקסום שלי אהבת חיי בידיעה שהוא לא פספס בחיים כלום, הוא היה החלום שלי והיכולת להנציח אותו ואת המסר החזק שהלך איתו תמיד, משאירה אותו קצת איתי פה. אני מוצאת נחמה ביכולת להעביר את המסר הזה הלאה להורים ולילדים”.

3 2 votes
דירוג הכתבה

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות טובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x