חדשות טובות

"אנשים טובים באמצע הדרך"…

כתבה נעמי שמר ז"ל. ואולי עכשיו כשהרחובות נעשים יותר ויותר ריקים נראה שהם מתמעטים, אבל האמת המשמחת היא שהם דווקא מתרבים. ואם בימים כתיקונם כמות המתנדבים והפעילים החברתיים בישראל גדולה, הרי שעכשיו כשלהרבה אנשים חסרה תעסוקה והתפנה זמן פנוי וגם רצון למצוא משמעות חיובית לסיטואציה הלא פשוטה שכולנו נתונים בה.

אחד מהאנשים האלה הוא מאיר קווין, בן 42 ממושב מתתיהו ליד מודיעין מנכ"ל עמותת רפואה ושמחה בשמונת החודשים האחרונים, שבימים אלה עושה ימים כלילות בעבודה מאומצת עוד יותר מתמיד לאור הכמות הגוברת והולכת של אנשים הזקוקים לסיוע בשל ההגבלות של משרד הבריאות , הימצאות של עשרות אלפי ישראלים בבידוד והגבלות על תחבורה ציבורית שמקשות עוד יותר את הנגישות.

מטרת העמותה שקמה ב-2004 בימים שאינם ימי הקורונה היא לסייע בעיקר בתחום השינוע ולאפשר לאנשים שמתמודדים עם בעיה רפואית להגיע לקבלת טיפול /בדיקות ולסייע להם לקבל תרופות. לעמותה אמבולנסים מיוחדים שמתאימים גם לאנשים עם מוגבלויות להתנייד לצרכים רפואיים וגם מעל 8000 מתנדבים ומתנדבות בכל רחבי הארץ והעולם שמחוברים זה לזה באמצעות קבוצות וואטסאפ שמחברות אותם לאנשים שזקוקים לסיוע.

מאיר קווין מנכ"ל עמותת רפואה ושמחה

"לעמותה מוקד טלפנים שממוקם בירושליים שאליו מגיעות שיחות של אנשים שזקוקים לסיוע והמוקדנים מפנים את הצרכים השונים לקבוצות הוואטסאפ הרלוונטיות לפי אזור ודואגים לחבר בין הצורך לבין מתנדב שיוכל לסייע לו" מסביר לי מאיר. " העמותה מפעילה כיום 450 קבוצות וואטסאפ בישראל שמחלוקות לפי חלוקה אזורית ועוד 250 קבוצות וואטסאפ ברחבי העולם כולו."

דוגמה של וואטסאפ מהקבוצה בוונצואלה

"העמותה פועלת ללא הבדל דת גזע או לאום ודואגת להעניק סיוע לכל מי שזקוק לו" מסר לי מאיר ומוסיף "המתנדבים גם הם ממגזרים שונים ומגוונים כשכמובן בגלל הצורך הגדול שלנו לסייע בשינוע רובם הגדול בעלי רישיון רכב אבל יש גם בני נוער שמסייעים במידת האפשר"

ומה קורה עכשיו במציאות של הקורונה? "כמובן שעכשיו במציאות של ימי הקורונה הפעילות שלנו התרחבה גם מעבר לתחומי הרפואה גם לסיוע לאנשים שנמצאים בבידוד וצריכים עזרה גם מסוג אחר – קניות, שינוע של ארוחות , איסוף של תרופות ועוד אנחנו זקוקים לעוד אנשים שיכולים ורוצים לסייע לנו"

עם ההתפשטות של נגיף הקורונה, כמות הפניות עלתה באופן דרסטי ואנחנו חייבים לתגבר את צוות המוקד במתנדבים נוספים וגם במתנדבים שיוכלו לשמש כשליחים שמסייעים לנו. המוקד פועל בהתאם לכל כללי הבטיחות בלי עיגולי פינות ובמיגון מלא כי אם אנחנו נהיה חזקים נוכל לסייע לכל אלפי האנשים שזקוקים לסיוע שלנו בהצלחה"

מעבר לכמות, מה השתנה בפעילות בגלל הקורונה? "הקורונה פוגעת בשלושה מעגלים עיקריים: המעגל הראשון של מי שחלו שמאושפזים או שמצויים בבית וצריכים ינוע למזון ותרופות,מעגל השני הוא של מבודדי קורונה שאמנם חלו אבל יש עשרות אלפי אנשים שנפלה עליהם גזירה ויכולים להיות חסרים להם גם בגדים ומוצרים בסיסיים- אתמול קיבלנו הודעה של בחור מאשדוד שנכנס לבידוד וכתב לנו שהוא עם אותם הבגדים כבר שלושה ימים. והמעגל השלישי הוא של אנשים שהם בריאים והכל בסדר איתם אבל הם קשישים והסביבה שלהם לא נגישה – מי שטיפלו בהם ומצויים בבידוד או מקומות שבהם הם נהגו לאכול ועכשיו סגורים"

וכך כמות המשימות שיש לטפל בה עלתה בצורה עצומה ואנחנו צופים שהיא רק תלך ותגדל והצורך בשינוע המוני מחכה מעבר לפינה ואנחנו קוראים לכל מי שיש לו רכב ויכול לסייע לנו להצטרף דרך הוואטסאפ בלינק ובעמוד הפייסבוק

0 0 votes
דירוג הכתבה
תגיות

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות הטובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
Close
Close