חדשות טובות

“הם מלאכים”: המעגל של ג’רמי באירוע מרגש למשפחות החיות בצל מחלת הסרטן

תקופת הקורונה יצרה לילדים מציאות לא פשוטה שהשפעותיה עדיין לא ידועות עד הסוף ויתבררו בעתיד, לקבוצת ילדים ובני המשפחה שלהם המתמודדים עם מחלת הסרטן הייתה השנה וחצי האחרונה קשה אף יותר ולמרות חברותם בעמותה ופעילות ענפה בזום דווקא בתחילת החודש התקיים סוף סוף מפגש ראשון של החברים ששבר את הנתק הפיזי והסב אושר רב למשתתפים.

לפני כשבועיים (09.07.21) עמותת “המעגל של ג’רמי” ערכה אירוע קהילתי מרגש ומשמח במיוחד שמנה כ-300 משתתפים מרחבי הארץ, שהגיעו בהסעות מאורגנות מטעם העמותה, לגן התנ”כי בירושלים. במסגרת האירוע נפגשו עשרות משפחות שמתמודדות עם מחלת הסרטן. המפגש הקהילתי היה מרענן ומהנה מאוד עבור הילדים ובני משפחותיהם, בייחוד לאור המורכבת הרבה שטומנת בחובה תקופת מגפת הקורונה, קל וחומר בקרב אותן משפחות המצויות בסיכון בריאותי.

משתתפת במעגל של ג’רמי בביקור בגן החיות התנכ”י צילום זואי קולמן בקר-צלמת

מהו המעגל של ג’רמי? פמלה בקר, יושבת ראש ומייסדת העמותה מסבירה: “עמותת “המעגל של ג’רמי” הוקמה מתוך סיפורו האישי של ג’רמי קולמן ז”ל. ג’רמי אובחן במחלת הסרטן בעת שארבעת ילדיו היו קטנים – מתחת לגיל 6. בו בזמן שמשפחתו נאלצה להתמודד יום ביומו עם המחלה מכורח הנסיבות, חבריו של ג’רמי דאגו לקחת את ילדיו לבילויים וטיולים משותפים והיוו בעבורם סביבה תומכת ועוטפת לצד חייהם בצל המחלה.
החזון של העמותה היא מדגישה  “הקמת ארגון תמיכה לילדים ממשפחות המתמודדות עם מחלת הסרטן, במטרה להעניק לאותם הילדים, החיים בצל המחלה – רגעי שמחה, כיף, הנאה ואושר”

מה קרה בשנה וחצי האחרונות של הקורונה?

 בקר מספרת “למרות הכל.”לאורך כל תקופת המגפה בישראל, הסגרים וההגבלות שמרנו על קשר עם המשפחות וקיימנו מפגשים ווירטואליים בזום במטרה לחזק את תחושת האחדות”, סיפרה פמלה בקר, יושבת ראש ומייסדת העמותה, והוסיפה בהתרגשות: “עשינו רבות בכדי לעודד ולשמח את הילדים. חיכינו זמן רב שיתאפשר לנו לחזור להיפגש פנים מול פנים, זאת הזדמנות נפלאה עבורנו להמשיך את הדרך שלנו, ליצור סביבה שמחה וכיפית, ולאפשר לילדים, גם אם רק לכמה שעות, להניח את הדאגות בצד וליהנות”.


“המעגל של ג’רמי” מבטא יוזמה קהילתית אנושית ונפלאה המושתתת על ערך הנתינה לזולת, המעגל נועד לעטוף, לשמח ולתמוך בילדים הגדלים בצל החולי, ילדים שלא פעם, “נעלמים מן העין” מכורח הנסיבות. ההתעסקות היומיומית בהתמודדות עם מחלת הסרטן, שמורכבת לכל בני המשפחה. בין אם אלו ההורים שנאלצים, בלית ברירה, לפנות יותר זמן ותשומת לב לילד החולה, או בין אם אלו האחים שנדרשים לחוות את הקושי בהתמודדות עם החולי בביתם, ועד לבני משפחה שחוו אובדן של בן משפחה בעקבות מחלת הסרטן.

בתמונה מימין לשמאל: יונתן שלט מנכל חטיבת המדיה קנטאר ישראל ממייסדי העמותה חבר הנהלה ואחד מהחברים של גרמי


“הם פשוט מלאכים”, סיפרה בהתרגשות חברת הקהילה מדלן נחום, והוסיפה: “אני אם יחידנית, כשחליתי במחלה חיפשתי פתרון לבת שלי. חברה שלי סיפרה לי על העמותה, שלחתי מייל וקיבלתי תשובה כבר באותו היום. קיבלתי מידע על האירועים, והעמותה אפילו ארגנה לנו הסעות לאירוע. כשמשפחה של אדם חולה נמצאת בחברת אנשים דומים שגם מתמודדים עם החולי, זה נותן הרגשה טובה, תחושת הקלה, אחדות ושותפות למסע. קשה להסביר, אבל אנשים שלא חוו את המחלה מקרוב, לא באמת יכולים להבין את הכאב והסבל שיש בהתמודדות עם המחלה”.

“המעגל של ג’רמי זה משפחה, פה כולם מבינים אותי”, הוסיפה מדלן ואמרה: “יש אנשים כמוני שאני יכולה לשתף אותם, הם אפילו יודעים את השם שלי, הילדים שלנו משחקים ביחד. אנשי הצוות במעגל של ג’רמי באים ממקום של הכלה, הבנה, אהבה ותמיד הם עם חיוך. זה נותן לי את התחושה שאני יכולה להרפות מהסבל והכאב, לשכוח מהכל וליהנות לכמה שעות טובות. זה מעניק הרבה כוח ואנרגיה להמשיך, ההרגשה היא של נתינה נדירה, של אנשים שפשוט רוצים לעשות רק טוב בענווה ובצניעות, הם מלאכים”.

חברת קהילה נוספת של המעגל של ג’רמי, אשר בחרה להישאר בעילום שם סיפרה: “על המעגל של ג’רמי שמעתי מחברות שלי למסע, כשנרשמתי בפעם הראשונה, חשבתי שזו פעילות נחמדה וחד פעמית. כבר קרוב ל-7 שנים שהמעגל של ג’רמי מלווה את משפחתי ואנחנו משתתפים בפעילויות שלהם. הפעילויות מאוד כיפיות לילדים ומתאימות לכל טווח הגילאים. אפילו בקורונה כשאני לא נכחתי בבית והייתי בטיפולים, הילדים נפגשו בזום, הכינו יצירות וקיבלו את כל המצרכים הדרושים לפעילות במשלוח עם שליח עד הבית. זה נותן רגע של שקט כשאת יודעת שיש לילדים לו”ז ופעילות למשך היום וזה מאוד תומך”.

ומה מתוכנן בהמשך?

בקר מתרגשת לספר כי “בתחילת חודש אוגוסט בתאריך 06/08/21 יתקיים אירוע נוסף, ללא תשלום, מטעם העמותה ב”שביל התפוזים” הממוקם בין צומת נחל חדרה לקיבוץ גן שמואל, במסגרת האירוע מתוכננות פעילויות רבות ומגוונות, הסעות מאורגנות וארוחת צהריים”. לפרטים נוספים והרשמה לאירוע בלינק

5 2 votes
דירוג הכתבה

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות טובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x