ארועיםצרכנות חיובית

זום ייחודי לשבועות ירוק בריא וחברתי!

חברת אלג'ימור הישראלית בעלת המותג  Simpliigood שמייצרת את הספירולינה הטרייה, בעלת אחוז החלבון הגבוה ביותר והיחידה בעולם שיודעת לייצר ספירולינה טרייה באופן מסחרי ומשווקת את הבשורה הגדולה בהצלחה ברחבי העולם חברה לטובת פעילות ייחודית מסוגה לקראת חג השבועות לחברת השדה, Vega מוצרים טבעוניים וחברת הרדוף כדי ליצר סדנאת בישול מיוחדת ללימוד בישול עם ספירולינה טרייה להכנת מאכלים חגיגיים טעימים ובריאים לקראת חגיגות שבועות המתקרבות.

לדברי ליאור שלו מנכ"ל חברת אלג'ימור והמותג Simpliigood "יותר ויותר אנשים ברחבי העולם כולו עושים שימוש בספירולינה הטרייה שלנו כחומר גלם במזון שלהם בתפריט היומי- הרוב המכריע משתמש בספירולינה הטרייה בשייקים אך כעת אנחנו מזהים מגמה הולכת וגוברת ודרישה לשילובים נוספים של הספירולינה במוצרי מזון נוספים"

ליאור שלו מנכ"ך חברת אלג'ימור

האמת היא שאצת הספירולינה היא אחד ממזונות העל הבריאים ביותר שקיימים בכדור הארץ, היא מכילה כמויות של ערכים תזונתיים מאוד איכותיים של חלבון – מעל 70% של חלבון , ברזל, סידן, אבץ, סלניום, מגנזיום, אשלגן, מנגן, וויטמינים רבים -מקבוצה  (B ( 1,2,3,5,6,9 , חומצות שומן מסוג אומגה 3 ואומגה 6, סיבים תזונתיים , ומעל לכל פיגמנטים מסוג בטא קרוטן, כלורופיל והפיקו ציאנין הייחודי לספירולינה שמעניק לה את צבעה הכחול.

מחקרים רבים מראים שלצריכה היומית של ספירולינה יש תרומה גדולה ומשמעותית לבריאות ולאיזון הגופני, שליו מסביר כי " אחת מהמטרות העיקריות שהחברה שמה לעצמה מאז שהוקמה הוא לעזור לאוכלוסיית העולם להתמודד עם הקשיים התזונתיים הגדולים והולכים – חוסר בחלבון, התמודדות עם אנמיה ותת תזונה באמצעות ייצור של ספירולינה טרייה שאיכויותיה גבוהות מכל שימוש אחר בספירולינה שעברה חימום או עיבוד וערכיה פחותים בעשרות אחוזים"

והוא יודע מה הוא אומר. לפני שלושה שבועות הרשות לחדשנות ומשרד הכלכלה אישרו לחברה מענק לטובת פיתוח זן ספירולינה מיוחד שישמש כתוסף ותמיכה תזונתית לחולי קורונה. המוצר הודות למענק שיכסה את עלות 50% מהעלות צפוי להיות מוכן לשימוש אחרי מחקרים בסביבות חודש ספטמבר 2020.

עיצוב ניי זהבי

מה מתוכנן לקראת שבועות?

ביום ראשון 24-5-2020 בשעה 17:00 יועבר באמצעות פלטפורמת זום חינמי שמותנה רק בהרשמה באתר בלינק עד יום שבת 23-5-2020 .

במהלך סוף השבוע ויום ראשון יתפרסמו ברשתות החברתיות של החברות המשתתפות הפרטים – המתכונים והמצרכים הדרושים והלינק לזום יועבר לנרשמים במייל.

איריס גרינשפון איריס גרינשפון -מרצה ומאמנת לשינוי הרגלים לבריאות שמעבירה סדנאות בישול בריא לחברות שתארח את הזום אצלה מסבירה ש"שבועות הוא חג שמזוהה מאוד עם מאכלים חלביים וקלילים בגלל העונה ובגלל המסורת אבל הרבה אנשים ולא רק טבעוניים גם כאלה שרגישים ללקטוז או שמחפשים חלופה בריאה יותר, מעלים גם בפנינו את הרצון לקבל יותר מתכונים וללמוד איך לעשות שימוש בספירולינה הטרייה במזונות שונים. לכן כשמSimpliigood  פנוי אלי לפני חודשיים כשעוד לא היה ברור אם יהיו הקלות או לא ואיך יראה חג השבועות לאפשר לצרכנים להינות עם הרעיון להכין ממתכונים בריאים שמכילים כולם גם ספירולינה טרייה ושגם נלמד אותם לבשל אותם יחד בזום ממש התלהבתי"

קרם גבינה לימוני וספירולינה (טבעוני) מתכון של יהודית לוי

שלו מוסיף "בנוסף היות והספירולינה שלנו מלבד הערך הבריאותי שלה מעבירה גם את הערך החברתי החלטנו לשלב בפעילות את כמה מהלקוחות המוכרים יותר שצורכים ספירולינה באופן שוטף ביום יום ולהכין מתכונים שיועברו בסיום לעמותת "מתוק לנשמה" שייסד איתמר גלזר שמעבירה מאפים ומאכלים כל סוף שבוע לניצולי שואה, קשישים, חיילים בודדים ועוד.

איתמר גם הכין מספר מתכונים מדהימים בשילוב של הספירולינה הטרייה וישתתף בזום יחד עם וגם יהודית לוי בעלת המותג ייעודית שהיא נטורופתית ומתכונאית שמתמחה בבישול ללא גלוטן לחברות כל השלושה הכינו במשך שבועיים כל מני סוגים של מתכונים – גם חלביים וגם ללא מוצרים מן החי שאותם העלנו לאתר ובהמשך הודות לעזרתה של המעצבת המוכשרת תמי חיימזון הפכנו אותם גם לשני ספרי מתכונים דיגיטליים לשבועות."

עוגת גבינה תותים וספירולינה מתכון של איתמר גלזר

יהודית מספרת "אחד הדברים המדהימים ביותר שהרבה יותר אנשים מבינים הוא שבישול בריא הוא ההיפך מפשרה- אפשר להכין אוכל טעים וברמה גבוהה מאוד שהוא יותר בריא בזכות שינוי של חומרי הגלם לכאלה שיש בהם יותר ערכים תזונתיים טובים- המודעות היא שם המשחק וזה מאוד מרגש לדעת שגם המוצרים שאנחנו נכין יחד לשבועות ישמשו את כל מי שיצטרף וכל מי שיזכו לקבל אותם"

יהודית לוי נטורופתית ומחברת מתכונים ללא גלוטן במותג ייעודית

מי עוד ישתתף בזום?

"יחד איתנו ישתתפו גם אלי אילדיס, מיכל ינאי, ליהי גרינר, חני נחמיאס, אלכסה דול, ג'ני צרווני, אדם ברוטמן ואלי סופר הנינג'ות, אדריאנו חאובל, גליה תורן חן, נוי גביש, ניקול ישר ועוד אנשים רבים שנרשמו בלינק  וירשמו עד שבת"

אדם ברוטמן – מהדמויות הבולטות על מסלול הנינג'ה – מאמן כושר ומטפל בשיאצו שישתתף בזום, בין היתר כי "חשוב לי להעביר מסר לאנשים שמושפעים ממני- חג השבועות הוא חג הקציר והטנא והוא כולו חגיגה גדולה של בריאות הרבה מעבר רק לנושא החלבי- ואם חוגגים חקלאות ארץ ישראלית אז אין קציר טוב יותר מזה של הספירולינה הטרייה שגם אותה קוצרים והיא פלא גדול שאני ממליץ עליו באופן קבוע למתאמנים שלי וכמובן עושה בה שימוש באופן יום יומי – הגיע הזמן ללמוד לבשל איתה עוד דברים"

קיש פלפלים וחציל קלויים וספירולינה- טבעוני מתכון של יהודית לוי

זה מתאים רק לטבעוניים?

"לא ממש לא!" הוא צוחק "זה מתאים לכולם – כמו שאמרתי יש גם מתכונים חלביים נפלאים ואת כל מה שנכין מי שירצה לשלב עם גבינות או חלב יוכל גם – אבל לטובת מי שכן נמנע נעשה את הסדנא עם התחליפים המעולים של Vega וקמחים מיוחדים ובריאים של השדה ותחליפי חלב – שקדים ואורז של הרדוף- מתוך רעיון שספירולינה יכולה להשתלב נפלא עם כל דבר ועם כל חומר גלם שהיא תצטרף אליו התפריט יהיה הרבה הרבה יותר בריא ומזין"

לדברי שני בדש מנכ"ל קבוצת השדה "כמו בכל חג גם הפעם יש לנו משימה חשובה להביא את הבריאות לקדמת הבמה. במקרה שלנו היות ואנחנו גם מקדמים את הערכים הטבעוניים ואת אי השימוש במוצרים מן החי הפעילות המבורכת של Simpliigood  מאוד התאימה לנו. העובדה שמהמוצרים הבריאים שלנו גם יתרמו לעמותת מתוק לנשמה שעושים דבר מדהים בפני עצמו וכל הטוב הזה יגיע בסופו של דבר לאנשים עריריים או מבוגרים וזה גם יעשה להם טוב בנשמה וגם בגוף זו מטרה נעלה ואנחנו מאוד שמחים ומברכים על ההזדמנות והאפשרות לקחת בה חלק"

איתמר גלזר- מייסד עמותת "מתוק לנשמה"

איתמר גלזר- מייסד עמותת מתוק לנשמה מוסיף- "הרעיון שנוכל לשלב במאפים והמאכלים הטעימים שאנחנו עושים מכל הלב כל שבוע גם חומרים בריאים ולהעשיר את הערכים התזונתיים של מי שיקבלו אותם מרגש ומשמח אותי מאוד. אין ספק שזה מוסיף לנו מאוד ועכשיו בזכות הפעילות הזו גיליתי גם את האיכויות המדהימות של הספירולינה הטרייה באופן אישי עבורי ולמרות שחששתי קצת בהתחלה מצאתי כמה דברים מופלאים אפשר לעשות איתה ואני משלב אותה כבר בעוגות ובקינוחים שלי באופן קבוע-" והוא מספר  "חברים ואורחים שהיו אצלי בשבועות האחרונים התעלפו כשהם שמעו שעוגת הגבינה והתותים הקרה שהוצאתי להם היא גם עם ספירולינה – זה משדרג כל מנה ומוסיף לה מעבר לשמחה ולהנאה של הטעם גם את הדבר האחד שכולנו ממש חייבים – בריאות"

0 0 votes
דירוג הכתבה

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות הטובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close