הסיכום השבועיחדשות טובות

אז מה היה לנו השבוע?

החברה ששומרת על התינוקות של כולנו בהצלחה מגייסת עוד 21 מיליון דולר! – אסף גלזר ותור עברי, שני ישראלים שמגיעים מעולמות הרפואה חיו בניו יורק וכשהפכו להורים רצו לאפשר גישה לחיי הנכדים החדשים להוריהם- הסבים והסבתות- על הדרך הם פיתחו את Nanit -מערכת חדשנית ל'עריסה בטוחה' שעוקבת אחר שנת תינוקות ונותנת את כל אביזרי הבטיחות לתינוק במוצר אחד שמבוססת AI  וראייה ממוחשבת.

סטודנטים פיתחו אפליקציה למניעת שכחת ילדים ברכב– שמבוססת על הקניית הרגלים! – מעבר לעובדה שהחום הגדול של הימים האחרונים והימים שעוד לפנינו מקשה על ההתנהלות בחוץ, אחד החששות הגדולים שנלווים לחום הוא הסכנה של שכחת הילדים ברכב שגובה מחירים כבדים מאוד. ובדיוק כדי למנוע את זה, ארבעה סטודנטים בשנה ג' ללימודי מדעי המחשב מאוניב' אריאל פיתחו פיתוח טכנולוגי מבוסס התנהגות ולא תלוי אביזר שמאפשר מניעה גם בנהיגה ברכב אחר, במסגרת פרויקט הגמר שלהם.

יום ירושלים לכל המשפחה במוזיאון מגדל דוד גם מהבית ולמשפחה אחת מיוחדת חוויה חד פעמית בחינם בעיר כולה! – יום ירושלים אשר יתקיים החל ממחר בערב (יום חמישי 21/05) מציין את שחרורה ואיחודה של העיר במלחמת ששת הימים. מוזיאון מגדל דוד אשר מסמל את ירושלים, סמל העוצמה, ההמשכיות והתקווה מארח בכל שנה אלפי מבקרים מכל העולם והשנה עקב משבר הקורונה הוא סגור מאז חודש מרץ.

מצננים את החום לבעלי החיים – ימי השרב הקיצוניים בישראל, גרמו לכולנו לא מעט סבל. הדרך הבטוחה לעבור אותם בשלום הייתה ללא ספק באמצעות מזגן ופעולות שונות חשובות שתרמו לתחושת צינון ורעננות שכל אחד יכל לבחור לפי העדפתו ויכולו. אך יש מי שהחום הכבד תפס אותם במצב קשה אפילו יותר – בעלי החיים הנטושים שמצבם קשה גם כך והחום הפך אותו באמת לבלתי נסבל.

כדי לאמץ גישה חיובית לחיים צריך לעשות שינוי בדפוסי חשיבה אוטומטיים במוח – רובנו כבר יודעים את הערך העצום בחשיבה חיובית ומבינים שהחשיבות שלה הרבה יותר גדולה מתחושת שנטי או נירוונה. חשיבה חיובית משפיעה על המוטיבציה, הערכה עצמית, מצב הרוח שלנו ועל עוד שלל מניעים פנימיים חשובים לתפקוד ולביצועים שכל אחד מאתנו מקבל בחיים. אומרים גם שחשיבה חיובית יוצרת מציאות ואם זה נשמע לכם מופרך אז הנה ההסבר.

הפטנט הישראלי שמאפשר לרופאים בעולם לראות מבעד לאדים המצטברים בעדשות המשקפיים בשל ענידת המסיכה – כל מי שמרכיב משקפי ראייה מכיר את תופעת הצטברות האדים במשקפיים בעת חבישת מסכת הפנים, המגינה מפני הידבקות בנגיף הקורונה, שהפכה לפריט חובה ביציאה למרחב הציבורי. הצטברות האדים הבעייתית הזו בעדשות המשקפיים עבור צוותים רפואיים, הנדרשים לחדות ראייה בזמן ניתוחים וטיפולים רפואיים עשויה להיות הרת אסון.

לשבת לקום – בואו נעשה רגע דמיון מודרך ביחד. עצמו את העיניים, דמיינו ים, חול, גלים… (לא מתחברים לנוף הקלאסי? זה בסדר. אני לא קטנונית. מסכימה גם דשא ועננים אם זה מה שיעשה לכם טוב). עכשיו דמיינו שקמתם, התנערתם, אספתם את החפצים לתיק והתחלתם ללכת. זה יום נחמד, בוקר מאוחר, נעים בחוץ, וזה זמן מושלם לקפוץ למרכז המסחרי או לקניון לעשות כמה סידורים.

למי קראת צפרדע? – לפני כמה זמן נפגשתי עם חבר ודיברנו על החיים ועל העסקים ואז הוא שאל אותי "מה קורה איתך, מה שלומך?" ואז שאלתי אותו…"שמעת על הצפרדע?"

קהילת ההייטק התגייסה לעזור למשפחות נזקקות בחודש הרמדאן – אתמול הסתיים חודש הרמאדן ששיאו נחגג בשלושת ימי חג העיד אל פיטר. השנה בעקבות משבר הקורונה צוינו ימי הרמאדן והחג המסכם, בצורה שונה מהרגיל ובנוסף היות ועוד טרום משבר הקורונה עמד שיעור המשפחות העניות בחברה הערבית ביחס לכלל המשפחות העניות בארץ על כ 37%. בעקבות הסגר וסגירת המשק בחודשים האחרונים עוד יותר אזרחים הפכו מחוסרי עבודה וכך גדלמשמעותית ביחס לשנה שעברה מספר הנזקקים שהתקשו לרכוש מזון בחודש הרמדאן.

לרגל כניסת החג היום מצרפים את הסיכום השבועי ומאחלים לכולנו חג שבועות שמח בריא טעים עם המון חדשות טובות! The Doodlers – הדודלרים

פורסם על ידי ‏The Positiv – חדשות טובות ותוכן חיובי‏ ב- יום חמישי, 28 במאי 2020

0 0 votes
דירוג הכתבה

רם יעקובסון

מנהל את ערוץ היוטיוב ProGress ואת The Doodlers - פלטפורמה ליצירת סרטונים מצוירים. בין היתר מקים אתרים, חולה על עולם הדיגיטל, אוהב לטייל וכנראה שאנצח אתכם באחד על אחד בכדורסל.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
Close
Close