חדשות טובותללא קטגוריהצרכנות חברתית

נכנס יין יצא טוב!

יש הרבה מאוד מעלות בשתיית יין איכותי. ומעבר להרגשה הטובה שהוא יוצר היין של יקב טוליפ עושה אפילו יותר טוב ועכשיו גם כשתשתו אותו במסעדות מובילות תוכלו לחוש בטוב הזה.

יקב טוליפ מציין השנה 15 שנה להקמתו על ידי משפחת יצחקי בכפר תקווה שבקריית טבעון.
כפר תקווה נוסד בשנות השישים של המאה שעברה במטרה לספק חיים מלאי יצירה משקמת ותקווה לאנשים בוגרים עם צרכים מיוחדים. היקב שהוקם בתוך מרחבי כפר תקווה, מתוך חזון ומטרה, לספק תעסוקה לחברים בו ולאפשר להם להתפתח ולממש את יכולתם על ידי שילובם בעבודת הייצור היומיומית. בנוסף, חברי הכפר לוקחים חלק גם באירועי היקב ושותפים גם לתהליך המכירה והשיווק.

רועי יצחקי מבעלי יקב טוליפ

לדברי רועי יצחקי הבעלים של יקב טוליפ: “אנו מאמינים בכל ליבנו ובלי שמץ של ציניות שכאשר אדם עושה משהו טוב העולם משיב לו כגמולו. הקמנו את היקב מתוך מטרה ברורה לחבר בין איכות לבין ערכים חברתיים. ואפשר לראות שהיקב מייצר יין איכותי אשר נמכר ברחבי הארץ והעולם וזכה זה מכבר, בפרסים רבים והערכה”.

היקב החברתי הראשון בעולם

מאיפה הגיע הרעיון להקים את היקב בכפר תקווה? “בהתחלה חשבתי שאני עושה משהו טוב לקהילה כשאני מעסיק את אנשי הכפר ביקב” אומר רועי יצחקי , הבעלים ומנכל היקב, ומוסיף  “אבל מהר מאוד הבנתי אנשי כפר תקווה עושים לי טובה הרבה יותר גדולה. “היו גם חששות שאולי האג’נדה החברתית לא ממש מתחברת לשיווק יין אבל מהר מאוד הבנו שהקהל טועם ומרגיש ביינות שלנו לא רק איכות אלא את האהבה והתשוקה של כולנו ליין”.

אנשי כפר תקווה בעבודה ביקב צילום טוליפ

כיום יקב טוליפ הינו יקב בוטיק נחשב, המייצר יינות פורצי גבולות, ייחודיים ומקוריים שזוכים בלא מעט מדליות בתחרויות בינלאומיות ומגזינים בינלאומיים בעולם היין. היקב משקיע ומפתח בשנים האחרונות שיטות וטכנולוגיות חדשות לגידול הגפן “אנו פונים יותר ויותר לשיטות עבודה שמאפשרות לכרמים להתבטא במלוא עצמתם. רכשנו ציוד חדיש שעוזר לנו לדייק את העבודה ביקב, אנחנו לומדים את הטבע והאדמה כל יום מחדש במטרה ליצור יינות מעודנים ומהודקים יותר” אומר יצחקי. התשוקה ביצירת יינות ייחודים, נועזים ופורצי דרך, היא המובילה את היקב קדימה. רוח היזמות “הטוליפית”, אומר יצחקי, מאפשרת לנו להמשיך להוביל ביצירתיות, בחדשנות, במקצועיות וברגישות ולהוכיח שגם עסק חברתי ואחריות חברתית יכולים להיות חלק מהצלחה עסקית”.

שפים ומסעדות מתגייסים

השנה החליט היקב לתת ביטוי נוסף לפעילות החברתית שלו ולהוציא את בשורת העשייה החברתית מחוץ לגבולות היקב ולהפיצה ברחבי הארץ. רשימה מכובדת מאוד של מסעדות ברחבי הארץ הצטרפו ליוזמה שבמהלכה עבור כל בקבוק יין שיימכר המסעדה תתרום 10% ממחיר המכירה והיקב יוסיף 15% נוספים. כך לדוגמה אם המחיר הסיטונאי של יין הוא 50 ש”ח אז המסעדה תורמת 5 ש”ח והיקב תורמים 7.5 ש”ח כך שמאותו בק’ יתרמו 12.5 ש”ח.

מסעדת בוקארו-יין אוליפ- צילום בוקארו

“באמצעות הפרויקט הזה, אליו התגייסו באהבה שותפים רבים”,מסביר יצחקי “אנו מאפשרים לכל אדם לקחת חלק בעשייה חברתית לתרום ולהביע תמיכה, ע”י בחירת יין טוליפ לליווי הארוחה. אני מאמין שבזכות הפרויקט גם נסייע לכפר תקווה וגם נעלה את המודעות להעסקת באנשים עם מוגבלויות בשוק העבודה, כאחד האדם”

יצחקי מספר שחודש מאי בכוונה לדבריו “זה החודש של יום העצמאות והשנה נוסף בו גם הארוויזיון. עצמאות היא מושג חשוב מאוד לכל אדם ובמיוחד לאנשים שמתמודדים עם מוגבלות והיכולת להעניק באמצעות יין טוב עצמאות לאנשים שגרים בכפר תקווה היא מופלאה. ומוסיף ש”הארוויזיון גם יביא הרבה תיירים ויוציא אנשים החוצה לבלות מה שיוכל אפילו להוסיף על התרומה”

רשימת המסעדות המשתתפות ביוזמה ממשיכה להתעדכן במהלך החודש בעמוד הפייסבוק ובאתר של יקב טוליפ

מה עושים האנשים שמתגוררים בכפר?

יקב טוליפ הוא מהעסקים הראשונים בישראל שעשו פריצת דרך במודל העסקי ובשילוב ובהעסקה של כ-40 מבוגרים עם צרכים מיוחדים. גם  בישראל וגם מחוצה לה יקב טוליפ הוא היקב הראשון בעולם שהעסיק אנשים עם מוגבלויות.

לדברי מנהלי כפר תקווה, “העבודה ביקב מאפשרת לאנשי הכפר ראשית להרגיש חלק מעשייה ישראלית, המסגרת חשובה להם ומפתחת אותם והם נהנים מהעשייה- וכמובן משתכרים יפה הם בעצם חלק בלתי נפרד ממשפחת היקב.

כיום מתגוררים בכפר יותר מ 220 חברים בגילאי 85 – 20. הדיור והתעסוקה מותאמים למעגלי החיים השונים ומאפשרים להם גם להזדקן בכבוד ובסביבה מוגנת. בכפר יש חדר אוכל חוגי ספורט ומעקב דיאטנית,  וכמובן תעסוקה כחלק מהחזון של בכפר תקוה, לאפשר לחברים בו חיים שלמים ומלאים, דואגים להעניק להם מסגרת תעסוקתית יומיומית, קבועה ומסודרת.

ההשתלבות במעגל העבודה מקנה לחברי הכפר ערכים רבים כמו שמירה על שיגרה ולוחות זמנים, לקיחת אחריות, משמעת עצמית, ביטוי עצמי, שיתוף פעולה ועבודת צוות, הפעלת הראש והגוף, שיפור התפקוד והעצמאות ויצירת קשרים חברתיים.

לפרטים נוספים על כפר תקווה באתר

0 0 votes
דירוג הכתבה

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות טובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x