המלצות: טיוליםהשראהחדשות טובותתרבות

בסימן איחוד מרגש: ארבעת היסודות של הטבע משלבים כוחות ומזכירים לנו שהכול מתחיל מלמטה

לא מובן מאליו עבור חברה ישראלית לשרוד 30 שנה. ואילו חברת שורש – כן כן סנדלי שורש שאין מטייל חובב או מקצועי שאין לו מינימום שני זוגות ולא רק מטיילים אלא גם אנשים רבים בישראל וברחבי העולם ילדים, נשים ובוגרים שעושים בהם שימוש אבל עד השבוע לא חשבו בחברה להשתייך גם לקטגוריה של אופנה.

דוביק גל, מנהל השיווק בשורש

"שבוע האופנה השנה בתמיכת משרד הכלכלה יצא בהכרזה על תמיכה בתעשייה ישראלית וכחברה ותיקה מאוד שתעשייה ובחברה הישראלית חשבנו שזה יכול להיות מעניין לפתוח את חגיגות השנה השלושים של שורש בתצוגת אופנה. הערכים המובילים של החברה על כל קשת המוצרים שלה שהם כבר מזמן לא רק סנדלים אלא גם תיקים, מנשאי מים, ערכות שתייה וציוד קצה למטיילים, הם איכות עמידות וגם נוחות והחיבור לטבע- כל מה שמטיילים צריכים שיעשה להם את הטיול קל. וגם לייצר מוצרים שמחזיקים מעמד שנים ועומדים באתגרים שטיול מחייב – עמידים במים, לא מחליקים יציבים על הרגל, וכמובן גם נוחים וארגונומיים" מסביר לי דוביק גל, מנהל השיווק של שורש.


מהתצוגה של ורסאצ'ה ב2017 צילום Gettyimages

גל מוסיף "הטרנד לשלב סנדלים קשוחים בתצוגות אופנה לא נולד אצלנו. אנחנו הכי רחוקים מזה בהגדרה. אבל בשנתיים האחרונות מעצבי על הכי גדולים כמו ורסאצ'ה, גוצ'י או פראדה משלבים על מסלולי התצוגה סנדלים והמראה המטויל הפך לטרנד אופנתי בעצמו".

מי שמעצים את הנקודה הזו ובשונה מגל חושב שסנדלי שורש הן בפירוש אופנה הוא יונתן פרימרמן, סטייליסט, שגם עשה את הסטיילינג בתצוגת האופנה של שורש השבוע. "פראדה וגוצ'י ושאנל ועוד מעצבים מייצרים בעצמם נעליים, והם עשו ממש Take off (עיצבו בהשראת) לסנדלי שורש המקוריים. אני נועל את הסנדלים של שורש כל הזמן לכל מקום ומבחינתי כל דבר שנחשב לבוש זו אופנה ואפשר לשלב אותו גם על מסלולי התצוגות"

כנגד 4 יסודות

קראין קימל מדגמנת את הבגד של קיאן פרנקפורט- צילום רפי דלויה

בתצוגת האופנה שפתחה רשמית את שבוע האופנה השנה לקחו חלק לא פחות מ- 30 מעצבים ישראליים – ותיקים וצעירים כאחד. ביניהם מיקה בשן, דורון אשכנזי, אליאן סטולרו, חגית טסה, שני צימרמן, רונן חן, רינה צין, טלי קושניר, קיאן פרנקפורט, באמוס, טרס ועוד לצד מעצבים ישראלים צעירים ומבטיחים. "כל אחד מהמעצבים קיבל בריף שכלל שלושה דגמי סנדלים חדשים של שורש (נשים וגברים) והנחייה לעצב את הבגד בהשראת אחד מארבעת יסודות הטבע המים, האש, האדמה והאוויר. הסיבה לכך היא החיבור שאנחנו בחברה רואים בחיבור שלנו לטבע" מסביר גל.

יונתן פרימרמן
FASHION DIRECTOR

לדברי פרימרמן "היו כמה אתגרים – הראשון היה איך לגרום לקהל לשוטט עם העיניים וישימו לב לסנדלים ולא יתמקדו רק בבגדים ואתגר גדול נוסף היה ליצור לכל התצוגה קוהרנטיות ועם ועם משהו מחבר ומאחד. כמובן שכל הדוגמנים נעלו סנדלי שורש אבל זה לא מספיק כדי לקשור בין שמלת ערב לבין בגד פשתן מתנפנף". פרימרמן מסביר גם שהבריף עסק באופן מפורש בזה שהסנדלים הם לכולם- הכוונה היא שכל אחד יכול לנעול אותם וזה צריך לבוא לידי ביטוי כמובן גם על המסלול ולכן שילבנו גם דוגמנים וגם דוגמניות, גם גילאים שונים, וגם מידות שונות- אז זה עובר" את השילוב של דוגמנים ודוגמניות מקשת רחבה של גילאים ומידות לא רק שורש מובילים במסגרת שבוע האופנה הזה – מוטי רייפ מוביל את הקו הזה בעצמו כחלק מהמסר שאופנה היא לכולם בכל גיל ובכל מידה.

ניקיטה פופוב ל-Vague

ומה עשית כדי ליצור את הקוהרנטיות? בניתי קו כולל אחרי שראיתי את כל הבגדים של כל המעצבים , הוספתי אביזרים כובעים וכ' שלקוחים מעולם הטיפוס המקצועי ושילבתי בהם גם דסקיות ואבני אגת שהזמנו במיוחד מברזיל, וגם אלמנטים נוספים כמו למשל פנסים שהדלקנו וחיברנו אותם לחגורות או לתכשיטים ששילבנו בין הבגדים לתכשיטים יחד עם מעצבת התכשיטים קרן וולף שעזרה לי. הוספתי רצועות בד על כפות הרגליים מתחת לסנדלים בחלק מהעיצובים וגם הוספנו תכשיטים לכפות הרגליים עצמן" התוצאה הייתה תצוגה גדולה ומרשימה שהקרינה על גבי המסך לצד כל עיצוב את הנוף שקשור לאלמנט מהטבע שהיווה את ההשראה לבגד. "פרימרמן מספר שאת הרעיון ללפף בדים מתחת לסנדלים הוא כבר אימץ לעצמו מזמן וככה הוא הולך בעצמו הרבה פעמים. ובנוסף היה קו מאחד בווידאו שהוקרן על המסך הגדול ושילב לכל אלמנט ויזואל מתאים מנוף אחר מבטבע בעולם, עם סאונד שהרכבתי וחיבר את הכל המסך הגדול שסיפר את הסיפור השלם".

"להלביש את קרן מור לפרמיירה"

במהלך התצוגה הבאמת מאוד מרשימה ישבתי לצידה של מיטל גפן – סטייליסטית, מרצה בתחום האופנה ובעלת הערוץ gridistyle ביוטיוב – וראיתי את ההתלהבות שלה. את ההתלהבות אפשר היה לראות באולם על עוד הרבה פנים ובעיקר לשמוע אותה אחר כך.


הדוגמנית נורית גורדון עם הדגם שעיצב
נדב רוזנברג מנורתרן סטאר

שאלתי אותה האם התצוגה הזו ממחישה את המשפט המוכר "את הכי יפה כשנוח לך?" היא ענתה שבוודאי והוסיפה "שכבר מזמן בחברות האופנה מבינים שסטייל ונוחות הם לא בהכרח הפכים. ונוחות כמו סטייל היא עניין אישי וכל בגד שמישהו בוחר ללבוש גם בטיול הוא הסטייל האישי שלו. היא מוסיפה שלסנדלים יש אמירה של טיול ושלמשל אם היא הייתה מלבישה לאירוע או להשקה בטבע לקוחות בפירוש אפשר היה לעשות שימוש בסנדלים וגם באלמנטים הנוספים של הסרטים המלופפים והאביזרים כמו שנעשה בתצוגה כדי ליצור מראה שלם".

על הדגם האחרון שצעד על המסלול, אותו דגמנה נורית גורדון המדהימה, בעיצובו של המעצב נדב רוזנברג, בעלי המותג נורתרן סטאר ששתינו מסתבר אהבנו מאוד – סיפרה לי גפן כי "ככה הייתי בפירוש מלבישה את קרן מור בפרמיירה".

ומה עוד?

ארבל קינן מדגמנת בגד של שני צימרמן

שכששאלתי את גל איך היו התגובות אחרי התצוגה הוא סיפר לי ש"הדוגמניות אמרו שזו התצוגה הכי נוחה שהייתה להם ושהם צעדו על המסלול ממש בכיף ובלי לפחד ליפול וזה מאוד משמח – למען האמת כמעט כל הדוגמנים ביקשו להשאיר אצלם את הסנדלים אחרי התצוגה וחלק מהם השארנו את הסנדלים מהתצוגה ולחלק נשלח בקרוב" וממה שהבנתי הם השאירו אצלם גם את רצועות הבד ….מי יודע אולי במקום כולנו ללפף שרוולים ורצועות בד על כפות הרגליים? רק תזכרו מי התחילו את הטרנד אצלם כן?

ואם כבר מדברים על זיכרון ברור שציון שלושים שנה לא מסתיים בתצוגה – מרשימה ככל שתהיה וכראוי לאחת מהחברות הוותיקות בישראל שמעורות ביותר גם בעשייה חברתית החגיגות ילוו את השנה עם עוד הפתעות רבות וכתבות נוספות מלאות בחדשות טובות כך שבהחלט יש למה לצפות.

ואם בא לכם לצפות בתצוגה המרשימה ובעיצובים השונים ולספר לנו מה דעתכם עליה, אתם מוזמנים לפרגן לדגם וללוק שהכי מצא חן בעיניכם ולספר לנו גם למה?

0 0 votes
דירוג הכתבה
תגיות

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות הטובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close