אנשיםבריאותללא קטגוריהמהקהילהתרבות

תחילתה של מהפכת הרוח? כנס מורי הרוח הישראלי הראשון יוצא לדרך

לפני כ-10 שנים, לסגור את היום בשיעור יוגה, לעשות מדיטציה לפני העבודה או ללכת לדיקור סיני בקופת חולים כללית, לא היו דברים שגורים סביבנו. היום כמעט כל אחד מכיר, מתוך התנסות אישית או מקרוביו, את הטכניקות והאפשרויות שהביא איתם הזמן אלינו.
הזמן הביא אותנו אל עידן ה”ניו-אייג”, שפתח בפנינו את האפשרות לקבל ידע ותבונה מרחבי הגלובוס ומעבר לו, וכך לאט-לאט, בשקט-בשקט מתהוות בנינו קהילות ואפשרויות טיפול ומפגש- רוחניות, שגם אם שמן שונה מאחת לשנייה נדמה כי המהות דומה.

ביום שישי ה1/4, בבית ציוני אמריקה שבתל-אביב, יפתחו שעריו של ‘כנס מורי הרוח הישראלי’ ה-1,
בו ישאו דברים ארבעה מורים רוחניים ישראלים מהמשפיעים בארץ ובעולם, ולמעשה זו תהיה הפעם הראשונה בה יתכנסו במקום פורמאלי, לא בפסטיבל או מסיבה, מאות אנשים שהמשותף לרובם הוא העיסוק והאמונה בחקירה של דרך הרוח.
ישנה פה התאגדות ראשונה מסוגה, שמזמינה את השאלה האם כל אותן הנפשות, שמסובך עוד לכמת את מספרן, אלו שמאמינות, חיות ומתחברות לעולם הרוחני, צפויות בעתיד להמשיך ליצור קשרים ולהתאגד עד לכדי השפעה חברתית מוגדרת ויצוקה? האם ישנה אפשרות שבעתיד גם לפוליטיקה יגיע ייצוג של אותה דרך מתרחבת?

israeli-conference-spiritual-guides-gurus

שאלתי את אסף ‘סופי’ רפפורט, יוזם ומפיק הכנס, אם אכן ישנן שאיפות להתאגדות ממוסדת דרך הכנס, הוא ענה שלא זו הכוונה, הוא חלם על הפקת הכנס הזה כבר זמן רב ומבחינתו הכנס נועד בעיקר כדי לתת אפשרות ללמוד ולהשפיע טוב דרך הידע של אותם המורים, שלמדו בעצמם עשרות של שנים כל אחד מהם והאפשרות לשמוע וללמוד מהם היא ריפוי בעצמה.
“בודהה אמר בזמנו שמקור הסבל הוא בורות, לכן השאיפה היא לחלוק את הידע ולהפיץ אותו.”

סופי הוסיף כי “זהו הכנס הראשון והוא יעסוק בשאלה האינסופית, ‘מהי מהות הדרך הרוחנית?’ שאלה עליה לא ניתן לענות, ועם זאת העמקה אליה טומנת בחובה מתנות רבות ומשמעותיות.”

ארבעת המורים שישתתפו בכנס:

❖ אפרת שר שלום ❖
ראש קהילת “קורס בניסים” בארץ, לומדת ומלמדת את הקורס משנת 1987. רכזה את מגמת ההילינג ב”רידמן” במשך שנים, וכתבה את תכנית הלימודים. הכשירה אלפי תלמידים מורים ומטפלים.

❖ ניסים אמון ❖
סופר ומרצה לחכמת המזרח, מורה למדיטציה וזן, מנחה קבוצות ומפתח שיטת הטרילותרפיה לאיזון בין הראש והרגש, והתעוררות המנהיגות של בעל הבית.

❖ ד”ר טובי בראונינג ❖
מפתחת שיטת ‘עוצמת הרכות’. עומדת בראש המרכז הבינלאומי של השיטה, מלמדת ומכשירה מטפלים בכירים, מנחי סדנאות ומורים בשיטה.

❖ דודי מלכא ❖
ממורי היוגה הבכירים בישראל. מתרגל יוגה 23 שנים, וב 18 השנים האחרונות לומד ומתרגל Shadow Yoga בסדנאות באירופה ובהודו.
מעביר קורסים וסדנאות ברחבי הארץ.

למעוניינים בפרטיים נוספים ורכישת כרטיסים:
https://www.facebook.com/events/898967120216162/

0 0 votes
דירוג הכתבה

Ido Chen

בן 29, מקים-שותף של פרויקט The Positiv. במאי, תסריטאי ועורך וידאו, בין היתר בערוץ 10. מתמחה במיעוטים ומאמין שטוב.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x