המלצות: סרטיםתובנת בוקר

"הבהר לעצמך מהן המטרות והערכים שלך, ותן להם להניע אותך לקראת פעולה." ~ סטיבן הייז

עד כמה אנחנו פועלים ממקום ערכי ואידיאולוגי ועד כמה אנחנו פועלים מתוך דחפים, פחדים והשפעה חיצונית? אנשים שהערכים והמטרות שלהם חופפים לדחפים וההשפעה החיצונית חווים פחות פחד או יכולים להתמודדות עם הפחד בחייהם.

המציאות שלנו בתקופה הזו חסרת הוודאות, מעוררים המון פחדים ודילמות ערכיות/מוסריות. ערכים שנמצאים בקונפליקט זה מול זה…דאגה לבריאות וביטחון הציבור לעומת ערך החירות והזכות לפרטיות והחלטה אישית של כל אחד לבחור מה מתאים לו/לה ולגופו/ה.

האם אנחנו דואגים קודם כל לעצמנו או לחברה ולקהילה לפני..ועוד ועוד דילמות ערכיות לא פשוטות להכרעה.

לפני שבוע כמנהגנו בקיץ, הלכנו לצפות בסרט לכל המשפחה ביג פוט ג'וניור 2 שבו אב הבית עבר טרנספורמציה בעקבות ניסוי כימי שערך בעבר והפך אותו לבעל כוחות ומראה של חיה. הבן שלו (אדם) זכה לחלק מהכוחות אך לא למראה ומתחיל להתרגל למצבו החדש. האב מחליט לצאת לסייע להציל את העמק מתאגיד דלק אכזרי ועקבותיו נעלמים. שלי (האמא), אדם, וילבור (דוב גריזלי ענק) וטראפר (בואש) מחליטים לצאת לחקור ולגלות מה בדיוק קורה שם ונתקלים בעצמם בדילמות ערכיות לאורך המסע. לא רוצה לעשות ספויילר אבל בדיוק בשלב הזה מתחילות הדמויות להתמודד עם שאלות ערכיות ביחד ולחוד. מעבר לזה שהאנימציה והעלילה מרתקות הסרט לקח אותי למחשבות על החיים ועל ההחלטות שאני צריכה לקבל בימים אלה.

ולמרות שהתחסנות מהקורונה היא עניין אישי האחריות לשמור על ההנחיות – מסיכות, ריחוק חברתי ולא להתקהל היא עניין חברתי מהמעלה הראשונה. כך שמי שלא מתחסן וגם מי שכן בכל מקרה חייבים לשמור עליהן גם מתוך אחריות אישית ובעיקר מתוך אחריות קולקטיבית- כן יש עוד דבר כזה.

5 1 vote
דירוג הכתבה

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות טובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x