עצמאות מקרטון

אליאן לולה הגיעה לישראל מאורגוואי כדי לעשות חיפוש אישי ואומנותי- כיום היא מגשימה חלום באמצעות קרטונים

הסיפור של אליאן לולה קצק'ה בת 34 שעלתה לישראל מאורוגוואי ב-2009- הוא סיפור על הגשמת חלום שליווה אותה מילדות. חלום לעסוק באומנות ובעיצוב.  "גדלתי בקהילה יהודית מסורתית במונטבידאו". היא מספרת "מגיל צעיר התקרבתי לאומנות, בהתחלה הייתי בחוגים ועם הזמן הלימודים נהיו יותר רציניים.

אליאן לולה

למדתי תואר ראשון בעיצוב תעשייתי באוניברסיטה אורט, אחרי הלימודים עבדתי בסטודיו לעיצוב. במקביל לקחתי שיעורי פיסול בבית ספר טכנולוגי במונטווידאו ואחרי שנה, ב-2009 עברתי לגור בישראל עם מטרה להמשיך את החיפוש האישי והאומנותי פה בארץ". אחרי חיפושים ממושכים היא מצאה את ביה"ס בסיס לעיצוב ובו למדה והתפתחה במשך 4 שנים מלאות שבסיומן הקימה סטודיו קטן לעיצוב קרטון, בהדסה נעורים בבית ינאי שם היא מתגוררת.

כדי להתפרנס עבדה במקביל ללימודים ולסטודיו בעבודות שונות גם הן בתחום העיצוב. אך הרצון שלה מאז ומתמיד היה להתפרנס מעבודת הסטודיו.

אחרי שנים רבות של לימודים הגיע השלב שבו אליאן רצתה כבר להגשים את עצמה אך המציאות לעולה חדשה בישראל ובמיוחד בתחום האומנות לא פשוטים. ודורשים ידע עסקי, הבנה כלכלית וכמובן קשרים.

ובחלום כמו בחלום שיחה אחת עם חברה על 10 אבות טיפוס שיצרה ונמצאים בסטודיו והיא לא מצליחה להגיע ולשווק אותם בגלל הצורך להתפרנס במקביל הביאה אותה לפנות ליוזמות עתיד.

אליאן מספרת שכרגע סיימה את הקורס הראשון של שמונה מפגשים, מה למדת? "למדתי המון!. כל מיני מושגים של העולם העסקים שלא ידעתי על קיומם, הגדרתי לעצמי מטרות שלא ידעתי שהיו לי, ואחרי כל שיעור ודרך שיעורי הבית, חידדתי ובניתי לעצמי יותר ויותר את המטרות שלי-מה אני רוצה לעשות ובעיקר איך אני הולכת לעשות את זה ממש חידדתי את החזון והמטרות שלי כבעלת עסק ". ברמה האישית, הפסקתי לפחד מכל מני תחומים, כמו שיווק, מכירות, מיסים. וראיתי שיש פתרונות אלטרנטיביים לנושאים מסוימים. ובעיקר הבנתי שהכל תלוי בי, שאני חייבת להיות בתנועה ובעשייה, לעשות מחקר איפה שצריך ולהתייעץ בתחומים שחלשים אצלי.

והיא מוסיפה "הלימוד בתוך קבוצה של יזמיות נוספות לידי, העניקה לי סביבה של תמיכה שהייתה ל מאוד חשובה וחסרה לי בשלב הזה".

בימים אלה מצפה אליאן להתחיל את הליווי של המנטור שילווה אותה בהשגת המטרות שהגדירה לעצמה בקורס וידייק איתה את העשייה השיווקית שלה עוד ברמה הפרקטית "אני מחכה לזה בקוצר רוח גדול" היא מספרת.  בינתיים כמו שלמדה היא כבר מיישמת וחוקרת לגבי מציאת מקומות אפשריים לחיתוך דרך שיתופי פעולה שיוזילו את העלות היקרה אך במקביל משווה מחירים של מכונות חיתוך לקנייה כדי ליצר את המוצרים אצלה בסטודיו.  "יש לי אתר אינטרנט שאפשר להתרשם בו מעבודות וגם עמוד פייסבוק בשם cartonstudio "

"נפגשתי עם אנשים שמקימים חנויות באינטרנט כמו אמאזון / Easy  וכד', כדי לפרסם אצלם מוצרים ושירותים שלי התחלתי לעשות כמה שיתופי פעולה עם כמה גנים באזור לצורך שיווק מקומי של רהיטים וצעצועים לילדים להרכבה עצמית, 100% אקולוגי, קל לאחסון וכמעט ללא משקל. ביררתי לגבי הלוואות ממשרד הקליטה שיש לעולים חדשים שמתחילים עסק. ואני ממש מרגישה בתנופה גדולה- נפתח בי מעצור ואני דוהרת קדימה להגשים את החלום שלי"

לדברי יעל עובדיה מנכל"ית עמותה "אליאן היא דוגמה מופלאה לאישה שמגלמת את המושג עצמאות במלוא מובן המילה. לכל אישה שיש לה חלום, לצאת לעצמאות כלכלית ולהצליח לפרנס את עצמה, יש מקום בעמותת יוזמות  עתיד. עם אחוזים  גבוהים מאוד אנחנו מצליחים לגייס 1000 נשים בשנה *שיקימו עסק עצמאי ויצעדו לעצמאות כלכלית עם ממוצע הכנסות של 6000₪ ומעלה ל-60% מהנשים בשנה הראשונה, שלא רק לא סוגרות את העסק כמו מרבית העסקים העצמאיים, אלא מגיעות לשגשוג. אני מזמינה כל אישה שקוראת את הכתבה שיש לה רעיון וחלום לעסק ללחוץ על הלינק ולתת לעצמה צ'אנס, מקסימום נצליח"

0 0 vote
Article Rating

רקפת פרא

מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק,הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי והחדשות הטובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close