בחירות יצירתיות

בחירות וקונפליקטים הן חלק מחיי כאמנית ויוצרת ואני לומדת להתנהל איתם.

בעבר כשפרץ יצירתיות היה עולה בי, הייתי מתמודדת עם השאלה -מה בא לי לצייר? ועם מה לצייר? עפרונות? מכחולים? על דף? על בד? קטן? גדול? עגול? מרובע? לפעמים זה היה כל כך מתיש שהייתי בוחרת לשים פתק לבן – הייתי קמה ועוזבת את הדף.

אפשר לומר שבראש שלי התנהלה תעמולת בחירות אישית. האופוזיציה מגיעה בצורת ביקורת פנימית וכך מתחיל העימות בינה לבין היוצרת שבי –  וכן, לפעמים זה נעשה מלוכלך.

עם השנים למדתי כי לא תמיד הבחירה שאני עושה היא הבחירה שבסופה אני תמיד מרוצה מהתוצאה, אבל היא תמיד הבחירה שמגיעה ממקום שלם ונקי מרעשים. למדתי לזהות בחירה מתוך  מרחב של חופש והחלטה מתוך השלכות, ביקורת ואילוצים.

הבחירה, כמו הבחירות לכנסת, נמצאת בכל דבר וכך גם בציור. אפשר ללמוד המון על אדם לפי בחירת הציורים שלו והבחירות האומנותיות שלו. האם הבחירה מתמקדת בטכניקה ובשכל או האם הוא בוחר לצייר מתוך הרגש והנשמה, האם מי שמצייר נשאר נאמן לדפוסים והרגלים מקובעים או שהוא מאפשר לעצמו להתנסות, להתפתח ואפילו לפרוץ גבולות, מתי אנחנו בוחרים לסיים את הציור ומה אנחנו עושים איתו אחרי? חושפים אותו או שומרים אותו.

כציירת וכיום כמאבחנת ציורים אני מזהה אצל אחרים וכמובן יודעת "על בשרי" שהביקורת הפנימית על הבחירות שעשיתי בציור, לא תמיד מניחות לי אבל אני מזכירה לעצמי ולכל מי שמגיע אליי שהדבר החשוב ביותר הוא לא רק התוצאה והאם אנחנו מרוצים ממנה, אלא הדרך, הבנת התהליך ועצם העובדה שאפשרנו לעצמנו לשבור את המחסום והתחיל לצייר.

0 0 vote
Article Rating

נילי זהבי-סבו

הי שמי נילי, בת 46, נשואה לבעל אוהב ואמא לילד מקסים. אני מגיעה מתחום האמנות היצירה והעיצוב, אבל במשך שנים עבדתי בעבודות שאליהן לא התחברתי, עד שהתאהבתי בעולם הציור. הציור פתח לי חלון לעולם קסום ומיוחד אבל משהו היה חסר, וזו האפשרות לשלב את אהבתי לציור עם ערך מוסף שימלא אותי בסיפוק אמיתי – וזו הרוחניות. אז הלכתי ללמוד הדרכת אמנות ויצירה ולאחר מכן, טיפול התנהגותי בילדים עם צרכים מיוחדים, אבחון ציורי ילדים בשילוב גרפולוגיה ונומרולוגיה, טיפול באמצעות אקסס בארס כן, אני מאוד אוהבת ללמוד... היום אני במקום בו תמיד רציתי להיות - אני יועצת רוחנית המכוונת למודעות אישית, מלמדת שיעורי ציור ככלי להעצמה וחיבור לתת מודע, מפענחת ציורים, מלמדת בהתנדבות קשישים והכי חשוב עושה את הכל באהבה. אתם מוזמנים להצטרף אליי למסע שכולו טוב.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close