מדור פרסומי

שינת רופאי מחלקת הקורונה מעולם לא הייתה טובה יותר

אין ספק שאחת מהבעיות הקשות שמהן סובלת מערכת הבריאות שלנו היא מחסור במיטות. וכשמדברים על המחסור במיטות לחולים בוודאי שלא חושבים על הרופאים שנשארים למשמרות לילה בבית החולים שיש לנו אינטרס גדול שיהיה להם נוח. אחת מהסגולות לאיכות חיים מתחילה ונגמרת באיכות השינה שלנו. מחקרים רבים עוסקים בתרומה של השינה על הבריאות, מצב הרוח וכמובן על האנרגיה הנפשית ולכן תרומה של מזרנים איכותיים ומיטות ברמה במיוחד בשלב הזה, אחרי שנה של התמודדות עם נגיף קורונה איננה דבר של מה בכך.

גיא ריינדל , מנכ׳ל ארונות הראל ומזרני נסט שמייבאת בשנים האחרונות גם את מזרני Nest פרסם לפני מספר שבועות בפייסבוק כי הוא מעוניין לתרום מזרנים למחלקות קורונה בבתי חולים. "הכוונה שלי הייתה בהתחלה לספק מזרנים זוגיים למחלקות כדי לאפשר לרופאים שצריכים לישון במחלקות בין התורנויות, לישון טוב יותר" הוא מספר.

המיטות החדשות עם המזרונים במחלקת קורונה וטיפול נמרץ קורונה בתל השומר

די מהר חברה תייגה חברה שלה בשם שרון בן צבי שמתנדבת בתל השומר ובשנה האחרונה מטפלת בתרומות וחלוקת צ'ופרים לרופאים. בן צבי בת 50 מגני תקווה עוסקת בנדל"ן לפני 7 שנים התחילה להתנדב בתל השומר "לפני 30 שנה עברה תאונת דרכים והייתי צריכה ללמוד ללכת מחדש. אושפזתי במחלקה האורטופדית בשיב"א והבטחתי לעצמי שכאשר אני אצא והבטיחה לעצמה שכשתצא לפנסיה אחזור להתנדב איפה שהצילו לי את החיים."

מאז עברו השנים והיא לא יצאה לפנסיה אבל החליטה לפני 7 שנים לקיים את ההבטחה וכעבור 4 חודשים של בדיקות, חיסונים והכשרה התחילה את הפעילות שלה במיון בתל השומר מאז כל יום שישי מהצהריים עד הערב, במשמרות קבועות במהלכן היא מסייעת במיון בכל פעולה שנדרשת יחד עם מספר מתנדבים נוספים. "בתקופה של הקורונה בגל הראשון לא ממש ידעו מי נגד מי ואסרו על המתנדבים להגיע. ואז התחלתי לפרסם בפייסבוק ובוואטסאפ לחברים שאני מחפשת כל מני צ'ופרים לרופאים כדי לסייע לשפר את החיים של הרופאים. כמות התגובות שקיבלתי הייתה עצומה ומרצון קטן הפעילות הפכה למפעל בשם "חיוך זה מדבק" ומעבר לתל השומר הגיעו ככה לעוד 26 בתי חולים בארץ פיצות, עוגות עוגיות, חטיפים, נעליים, ובחלק מהמקרים זה נמשך עד היום".

בתמונה מימין גיא ריינדל מנכ"ל ארונות הראל ושרון בן צבי מתנדבת בתל השומר

החל מהגל השני שרון כבר חזרה למשמרות הקבועות בימי שישי והפעילות העניפה של חיוך זה מדבק קצת הצטמצמה אם כי היא ממשיכה לפעול עד עכשיו בגיוסים במקביל אבל מתמקדת בעיקר בתל השומר.

"בהתחלה" היא מספרת, "הייתה התגייסות עצומה של כל עם ישראל, חברות וארגונים שהציפו אותנו בתרומות ובמוצרים לעזור אבל בהמשך זה התמעט בין היתר כי הקורונה הכלכלית הכתה בהרבה חברות ואנשים שתרמו בגל הראשון ועכשיו כבר לא יכולים" ולכן כשתויגתי בפוסט של גיא שרצה לתרום מזרונים לרופאים זה ממש ריגש אותי וכמובן שמיד נוצר קשר ושלחנו לו תמונות למיטות של הרופאים במחלקת הקורונה ובטיפול נמרץ קורונה שהן מיטות שדה עם מזרנים דקיקים.

מיטות שדה עם מזרנים דקים….

ריינדל מוסיף "כשהבנתי שהרופאים ישנים על מיטות שדה הבנתי שמזרנים לבד לא יספיקו ושצריך גם מיטות יציבות בשבילם. בנוסף גם הבנתי שבמרבית המקרים אין מקום למיטה /מזרון זוגי ושצריך מזרני יחיד. התחלנו לבדוק את המלאים שלנו ואחרי שקיבלנו את כל הנתונים והאישורים הנדרשים תיאמנו עם שיבא דרך שרון והבאנו להם את המיטות והמזרנים ביום שלישי בצהריים"

למה בעצם החלטת לתת מזרונים ומיטות לבתי חולים? מאיפה זה בא מלכתחילה?

בחודשים האחרונים עבדנו מסביב לשעון כדי לבנות ולעצב בחדר השינה של ה"אח הגדול" את המיטות והמזרנים כי חשבנו שהשינה היא אחד מהדברים החשובים ביותר כדי לשמור על שקט נפשי. ובמקביל ראיתי סרטונים ותמונות ממחלקות של רופאים בארץ וגם בעולם ועל התנאים שלהם וחשבתי שאם זה חשוב לדיירים בבית האח הגדול זה הרבה יותר חשוב לרופאים. שעובדים סביב השעון ואת החדרים העלובים בהם הם ישנים." והוא מסכם "אני ממש שמח שיכולתי לסייע בזה לשיבא ואני כמובן בקשר כבר עם עוד בתי חולים בארץ ומאוד שמח על הזכות לעזור"

אחים בחדר המנוחה במחלקת הקורונה – על המיטה החדשה

"

3.8 6 votes
דירוג הכתבה

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות טובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x