השראהחדשות טובות

תדע כל אישה שהיא מהממת!

נשים - מה אנחנו רוצות בסך הכל? להרגיש אהובות ושוות. להיות ראויות לחיים בשוויון ולהיות יפות כל אחת כמו שהיא ולחוות את חייה ממקום של עוצמה. אבל זה לא טריוויאלי, וזו הסיבה שבגינה יוסד יום האישה הבינלאומי שמצויין ברחבי העולם במרץ כל שנה.

לפני 15 שנה נפגעתי ממכונית בראש…נשארתי בחיים במזל גדול, אבל זה לא הנושא המרכזי שעליו אני רוצה לספר היום. אחד מהדברים שהפריעו ל,י הכי הרבה בתקופה הארוכה שבה שהיתי בבי”ח, או אח”כ, כשהייתי מגובסת בחלק העליון של הגוף חודשים ארוכים היה, שלא יכולתי להתאפר.

החוויה הזו של חוסר היכולת להתאפר נשארה חקוקה אצלי בזיכרון ולמעשה עד היום אם קורה שאני לא מתאפרת בבוקר אני מרגישה פחות נוח. יש משהו בקשר האישי שלי עם עצמי, שמגיע לידי ביטוי באמצעות האיפור- כמה דקות לעצמי שמאפשרות לי להרגיש יותר טוב גם בלי לכסות את מה שהטבע נתן גורמות לי להרגיש שמחה ויצירה.

וכמו נשים רבות, אני גם מתחדשת מדי פעם במוצרים חדשים, אבל את הקודמים אני לא זורקת- יש משהו שלא מאפשר לי לזרוק איפור. ומסתבר שאני ממש לא לבד. אבל לצערי הרב את התחושה של חוסר היכולת להתאפר חוות הרבה יותר מדי נערות ונשים בישראל- ולא בגלל שהידיים שלהם כבולות כמו ששלי היו אז בגבס אלא מסיבה הרבה יותר נפוצה- פשוט אין להן עם מה!

נשים רבות בישראל מצויות בסיכון שבהם איפור הוא מותרות ולכן כששמעתי על היוזמה המקסימה gorgeous(מהממת באנגלית) התמלאתי הרגשות חיוביים וכל מה שרציתי לעשות היה לשתף במיזם הזה את כולם.

מי שעומדות מאחורי היוזמה המקסימה הזו הן שתי נשים שביום יום שלהם עוסקות כמנהלות מערכות מידע בחברת 888 שיוצרת משחקי און ליין מהרצליה לעולם כולו

מימין איילת בן צור ואתי לשם מייסדות מיזם גורג’ס

לפני כשנה איילת בן צור בת ה-38 עשתה סדר במגירת האיפור שלה לחיפשה בגוגל אם יש למי לתרום את המוצרים שטובים מדי מכדי לזרוק- ולתדהמתה הגדולה לא מצאה אף גוף כזה. היא מספרת ש”עוד באותו היום פנתה לחברתה לעבודה אתי לשם בת 37 ויחד הן החליטו להקים מיזם שיעסוק בדיוק בזה. אליהן חברה מאורה שלגי, המלווה אותן כמנטורית מתחילת דרכה של גורג’ס.

“כשהתחלנו את הפרויקט הגענו לויצו ואחת הנשים שמתנדבת במקלט דיברה איתנו והסבירה לנו שנשים שחיות בסיכון מגיעות מכל קצוות האוכלוסייה שמוצאות את עצמן בסכנה-אחרי שמישהו איים עליה או על הילדים שלה. הנשים מגיעות למקלטים בלי תיק עם הבגדים שלגופן ולפעמים עם הילדים. הרבה מאוד נשים שחיו בתנאים מסוימים לא יכולות לחיות בהן והן בעצם מנותקות מהבית לתקופה של 3-6 חודשים ואין להן את התנאים שהן חיו בהן בעבר. אין להן את הפינה שלהן ואת האיפור שלהן אין להן את השגרה שלהן ואת התחושה של נשיות ומסוגלות אישית”

בשנה שעברה בחודש מרץ כבר הצליחו השתיים לאסוף 70 ארגזי קרטון גדולים מלאים במוצרי איפור וטיפול מכל הסוגים “לצערינו חלק לא מבוטל מהמוצרים לא היה ראוי לשימוש כי היה מלוכלך או פגום ונאלצנו לזרוק לא מעט אבל גם הצלחנו לתרום המון מוצרים ראויים מאוד לשימוש שכל אישה הייתה שמחה לקבל – חלק ממש חדשים שהועברו למקלטים לנשים מוכות ולבתים של נערות ונשים בסיכון ברחבי הארץ” מספרת איילת.

השנה הצליחו שתי הנשים בחסות המיזם לגייס 60 חברות גדולות ברחבי הארץ שבהן העובדים והעובדות אוספים מוצרים ואם זה לא מספיק רשת אפריל נרתמה גם ליוזמה ובמהלך כל השבוע הוקמו עמדות בכל סניפי הרשת שאליהן יוכל הקהל הרחב להביא מוצרים ראויים לשימוש לתרומה.

חברת Ahava תרמה 1000 תיקים שבהם יארזו מוצרים ביום המעשים הטובים

חברת Ahava תרמה ליוזמה 1000 תיקי איפור שבהם עתידים מתנדבים שונים ב24-3-2020 במהלך יום המעשים הטובים שמפעילה עמותת רוח טובה לארוז את המוצרים ל1000 חבילות. ארגונים שרוצים לבוא ולהשתתף באריזות מוזמנים להצטרף ניתן לשלוח פרטים למייל [email protected]

“אם בשנה שעברה הצלחנו לאסוף כל כך הרבה מוצרים הרי שהשנה עם כל ההתגייסות אנחנו מצפות לכ500 ארגזים שיאפשרו לנו גם לארוז 1000 תיקי איפור אישיים שיועברו לנשים ולנערות בסיכון וכמובן מוצרים נוספים שיועברו אף הם לכמה שיותר נשים ונערות ברחבי הארץ כדי שירגישו אהובות יפות ונצליח לרומם את רוחן”

אתר הטיפוח המוביל guilty חברת האיפור המקצועי Ofra נרתמה גם היא ליוזמה ומשווקת קיט מיני שפתונים מבית OFRA Cosmetics שהכנסותיו יאפשרו לשנע בסיום המיזם את המוצרים לגופים המוטבים השונים. לדברי גליה תורן-חן היועצת אסטרטגית ועורכת התוכן של האתר יחד עם מיכל גייטו אלבז, מנכ”לית גילטי וOfra Cosmetics בישראל “הבנות המקסימות פנו אלינו לסייע למיזם שלהן ומאחר ועולם התוכן שלנו דומה מיד נענינו לבקשה”.

4 שפתוני גלוס של חברת OFRA שמקדיש את הרווחים לסיוע בשינוע בסיום התהליך


0 0 votes
דירוג הכתבה

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות טובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x