ארועיםחדשות טובות

קונצרט ליום השואה

ביום חמישי 8.4.21 – מיד בסיומו של יום השואה שבו בשונה מהשנה שעברה ייקחו חלק יותר ניצולים ובני משפחה בהתאם להנחיות התו הירוק, יוצאת התזמורת הסימפונית בירושלים ביוזמה חדשה ומקיימת קונצרט ייחודי ומיוחד לרגל יום השואה בניצוחו של מאסטרו סטיבן סלואן שחזר לישראל לאחר הפסקה של מספר חודשים וינצח על הקונצרט.

סטיבן סלואן מנצח באדיבות התזמורת הסימפונית ירושלים

המאסטרו ניצח על קונצרט דומה לרגל יום השואה הבינ”ל וכעת שמח לחזור על הפעולה בישראל בידיעה שבאולם ישבו ניצולי שואה ובני משפחותיהם שיכנסו ללא תשלום!!

לדברי עופר אמסלם מנכל התזמורת הסימפונית ירושלים “אין לי קשר אישי לשואה, משפחתי לא ניצולת שואה, אבל בכל שנה אני מרגיש, כיהודי וכישראלי, כמו רובנו קשר ישיר לשואה במיוחד לאחר שביקרתי במחנות לפני שנים רבות. ביקור שלא עוזב אותי מאז. הקונצרט מתקיים בצאת יום השואה על התפר שבין יום זיכרון ליום חול, והקונספט שלו מראש עדין יותר אם אפשר לקרוא לזה כך.”

עופר אמסלם צילום אנט

בקונצרט שיתקיים בצאת יום השואה בתפר שבין יום השואה ליום רגיל נבחרו יצירות מגוונות גם ישראליות גם בינלאומיות המותאמות לרוח השעה בניהן:

הסימפוניה מס׳ 44 במי מינור,  האבל   מאת היידן, בהשתתפות זמרת הסופרן הילה בג’יו, הכנרת ג׳אנה גנדלמן ונגן האבוב ליאור וירוט. בקונצרט המיוחד 

קטעים מתוך תמונות מאוספו הפרטי של אלוהים מאת אהרון חרל״פ  (למילים של יעקב ברזילי, הנעימה מתוך הסרט רשימת שינדלר מאת ג׳ון ויליאמס

והסימפוניה מס’ 2 מאת ברהמס. כ-70 דק’.

התזמורת הסימפונית ירושלים שומרת על קונספט מתמשך של קיום קונצרטים לפי לוח השנה. חגים, ימי זכרון, אירועים מיוחדים ועוד. והקונצרט המיוחד מתקיים בסיום שבוע שבו התקיימו קונצרטים לרגל חג הפסחא ובשבוע הבא יתקיים קונצרט חגיגי ליום העצמאות.

“יזמנו שתפים עם עמותות המטפלות בניצולי שואה והזמנו אותם להגיע. התגובות היו מופלאות. אנשים שמחו מאוד על היוזמה. חשוב לזכור את ניצולי השואה. אולם הבית של התזמורת, הנרי קראון בתיאטרון ירושלים, מכיל בזמן רגיל 700 איש, אך בשל הנחיות התו הירוק מורשים להיכנס רק כ-400 איש. “הצפי שלנו הוא שיגיעו כ-250 איש רובם ניצולי שואה ובני משפחותיהם יש עוד מקומות פנויים ולכן אני קורא לכל ניצולי השואה ובני משפחותיהם להגיע לקונצרט, עקב מגבלות התו הירוק נדרש רישום מוקדם וללא תשלום בטלפון 1-700-70-4000

לפרטים נוספים אתר הבית של התזמורת: https://www.jso.co.il/   ובדף הפייסבוק אולם הנרי קראון רח’ שופן 5, ירושלים לפרטים נוספים ורכישת כרטיסים:   02-5611498/9

5 2 votes
דירוג הכתבה

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות טובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x