השראהחדשות טובות

ניצולי השואה חוגגים את החיים

כשחדשות מתייחסות לאנשים מבוגרים, במרביתם המוחלט של הסיקורים הבשורות יהיו מטרידות, מזעזעות וקשות לעיכול. לא כל שכן, כשהן יעסקו בניצולי שואה. ונכון, יש הרבה דברים לדאוג להם, בכל מה שקשור לדור השלישי בארץ, אך היום בחרנו לספר לכם על הקשישים, ניצולי השואה, שטורפים את החיים- במובן הכי חיובי של המושג

עמותת עמך שמצינת בימים אלה 30 שנים להיווסדה, הוקמה במטרה לתת לניצולי השואה מקום שיאפשר להם להתקיים למרות העבר הקשה שחוו. דרך הפעלת מועדוני יום המיועדים לניצולי שואה ובתמורה לתשלום חודשי סמלי מאפשרים פעילות מגוונת של תרבות, פעילויות יצירה ובראש ובראשונה מפגשים חברתיים. לכל אלה מצטרפים שירותי טיפול וליווי נפשי חינמיים שניתנים כיום גם לבני הדור השני.

בנוסף מפעיל הארגון מערך מתנדבים שמגיעים לניצולי שואה שלא מסוגלים להתנייד ומארחים להם לחברה ומפיגים את הבדידות.

תמי חיות מנהלת סניף עמך ברחובות

תמי חיות עוס מטפלת זוגית ומשפחתית ו cbt. מנהלת את המועדון בסניף עמך ברחובות מאז הוקם לפני 19 שנים. היא גם מנחה בו קבוצת תיאטרון של ניצולי שואה שמופיעה בבתי ספר ולפני חיילים, מארגנת פעילויות שונות ומגוונות במועדון כמו למשל הרצאה שהתקיימה השבוע בנושא נפלאותיה של הספירולינה שהועברה על ידי ברוך דאך מבעלי חברת הספירולינה הקפואה Alge מזן קדרון.

"לשמחתי, בשנים האחרונות רבים מגלים את כוחה של האצה הכחולה ירוקה – הספירולינה. מדובר במאכל בריא יוצא דופן עשיר בחלבונים, וויטמינים חיוניים כמו ויטמין ,B ויטמין ,E ויטמין C, סידן, ברזל ואשלגן. כל אלו מאפשרים לה לחזק ולהוסיף כוח וחיוניות לכל מי שיצרוך אותה בקביעות וכמובן גם לעזור מאוד, למי שסובל ממצב של חוסרים תזונתיים חמורים, ואפילו תת תזונה" מסביר דאך.

ברוך דאך מבעלי חברת Alge mor

החברה מלווה ומסייעת להרבה קבוצות אוכלוסיה ברחבי העולם בהכשרה ובהדרכה ולימוד הדרך הנכונה לגדל ספירולינה ובכל עוזרת רבות לצמצם את תת התזונה בעולם.

"לפני מספר חודשים" מספר דאך " נחשפתי למימדים החמורים של תת תזונה וחוסר ביטחון תזונתי ממנו סובלים קשישים בישראל ובראשם ניצולי שואה- שסבלו שנים רבות של רעב איום שהותיר בגופם ללא קשר לתפריט העכשווי שלהם חוסרים." החברה החליטה לתרום באופן קבוע ספירולינה קפואה לקשישים וניצולי שואה בארץ ופועלת גם לסייע לצמצם את תת התזונה בקרב ילדים ומשפחות.

חיות מוסיפה כי "ניצולי השואה בעמותה שלנו, אמנם לא סובלים מתת תזונה, כיום הם מודעים מאוד לחשיבותם של הרגלי אכילה בריאים ומאוזנים ומצבם הבריאותי טוב , אבל היוזמה של ברוך והחברה שלו מאוד מרגשת וכמובן שקפצנו על ההצעה וההזדמנות. ברוך העביר לכמאה חברי מועדון עמך ברחובות הרצאה מרתקת ומעשירה והם שאלו אותו שאלות וכמובן הסתקרנו לטעום.

אין לנו בסניף בלנדר אבל בנתיים עד שנרכוש כזה ניתן להכין שייקים של פירות עם ספירולינה קפואה עם מיץ תפוזים סחוט ויש כבר הצעות למתכונים נוספים"

הרצאה על חיים בריאים במועדון עמך רחובות

"הדבר המפתיע ביותר לראות היה שכולם רצו לטעום ומאוד הופתעו שמשהו כל כך בריא יכול להיות כל כך טעים. והם פשוט מאושרים מהמחשבה שהם יוכלו ליהנות מחיזוק משמעותי חשוב" מספרת חיות מוסיפה כי

"יש בישראל כולה עוד מאות אלפי ניצולי שואה שלא מכירים ומודעים לאפשרות שמציע עמך ולאפשרויות וההזדמנויות שיכולות להיפתח בפניהם"

כמו מה למשל?

" כמו זוגיות חדשה, כמו חברים וחברות, כמו סדנאות חוגים וגם ערבים מהנים" היא עונה.

זוגיות? נוצרו פה זוגות? "כן. אפילו עכשיו יש זוג בהתהוות. בת 79 וניצול בן 85. למה לא? אלה אנשים שרוצים לחיות כמה שיותר ולא מבזבזים אף רגע. הנה בשבוע הבא אנחנו מקיימים במועדון ערב ט"ו באב מיוחד עם מוסיקה וריקודים ועכשיו גם ספירולינה" ?

בערב ט"ו באב הקרוב שיתקיים במועדון בשבוע הבא הספירולינה כבר תשתלב במשקאות ותעניק לחוגגים עוד סיבה טובה לחגוג.

0 0 votes
דירוג הכתבה

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות הטובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x