חדשות טובות

בית לפזמון

יש מי שטרם חזרו לבית הספר ונותרו משועממים בבית – ויש מי שטרם חזרו לבית הספר והליטו לעשות בזמן הפנוי משהו מעצים לטובת בני הגיל השלישי- קרני נבצל שתחגוג את יום הולדתה ה-12 בעוד שלושה שבועות, הקימה במהלך סוף השבוע האחרון יחד עם בני משפחתה מיזם קסום שמאפשר לבני הגיל השלישי הנמצאים לבד בבית, למלא באתר אינטרנט מיוחד שאלון קצר על העדפות מוזיקליות ו כ-20 חברים וחברות שלי מהכיתה מתנדבים יבנו עבורם פלייליסט ביוטיוב בדיוק לפי בקשתם.

קרני נבצל -בית לפזמון

למיזם קראה קרני בית לפזמון השראת התקופה שבה היא וגם בני הגיל השלישי מצויים בעיקר בבית. והוא נולד עכשיו כתחליף פעילות ההתנדבות שקרני תכננה לעשות לקראת בת המצווה שלה. קרני מספרת שבתקופה הזו שאין בית ספר היא דווקא "מאד מתגעגעת לבית הספר וללימודים אני לומדת בבית ספר דמוקרטי המשלב דתיים וחילוניים יחד ויש בו אווירה מיוחדת. זה ממש לא בית ספר רגיל. ואני מאוד מתגעגעת גם לחברים.

בינתיים בכל הזמן הפנוי אני עושה המון פליייליסטים! והרבה! וגם – אוכלים טוב , ישנים המון , מבשלת, אופה ועושה בלאגן במטבח, רואה טלוויזיה וכמובן שקועה בסמארטפון"

וככה בדיוק גם עלתה המחשבה להקים את המיזם – כי עד כמה שהשהייה בבית קשה לה ולבני גילה של קרני, קשה הרבה יותר לבני הגיל השלישי. "נזכרתי שקראנו ביחד עם המשפחה כל מני מחקרים על מוזיקה שמעודדת ומעלה את מצב הרוח, הנפש והיכולות הקוגניטיביות, ובעיקר מוזיקה שמתקשרת לחוויות עבר. הבנו שעכשיו , כשיש הרבה מבוגרים שנמצאים בבית לבד שעות רבות, זה יכול לעזור ולשמח.

ומכאן זה התגלגל והמשיך הלאה במשך שלושה שבועות "אבא גייס את העובדים שלו במשרד הפרסום שלו לעזור ולבנות את האתר ולצלם את הסרטון, אני גייסתי את החברים שלי מהכיתה ויצאנו לדרך"

אז איך זה בעצם עובד?

"זה מאוד פשוט." היא מסבירה "נכנסים לכתובת האינטרנט: www.bayitpizmon.org . ממלאים את השאלון על ההעדפות המוסיקליות האישיות, ולוחצים שלח. אנחנו מקבלים את זה ישירות למייל, ומרכיבים לכל בקשה פלייליסט מהיוטיוב ושולחים אותו בחזרה בווטסאפ או במייל.

מי זה אנחנו? מי עוד שותף לעשייה איתך? "אני יחד עם עוד הרבה נערים ששיתפתי ברעיון ושמחו להצטרף וצירפו גם את ההורים ובני משפחה." והיא מוסיפה "אנחנו נעזרים בהורים שלנו בעיקר, אבל אל תשכחי שאנחנו שייכים לדור המסכים-אז גם יוטיוב וגוגל עוזרים לנו. אבל יש לנו גם יועצי מוסיקה לז'אנרים שונים. כמו למשל אמא של יוני, אחד המתנדבים, מגיעה מבית מוסיקלי (היא ביתו של המנצח יואב תלמי) אז היא שלחה לנו רשימה מומלצת של קטעים מוסיקליים מתוך יצירות קלאסיות שונות. ויש עוד דוגמאות כאלה"

המיזם יצא לדרך רק ביום חמישי האחרון וכבר הצליח לספק כמה מאות של פלייליסטים כיפיים ומיוחדים יש שיר מסוים שמופיע הרבה/זאנר שאת יכולה לומר בגדול שמסתמן כלהיט? "חד משמעי: שלום לך ארץ נהדרת – של יהורם גאון. אבל גם להקת הביטלס מככבת."

0 0 votes
דירוג הכתבה
תגיות

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות הטובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close