ארועיםחדשות טובותמסיבותעולם

One Love חוצה עמים

אולי דווקא בוב מארלי המנוח יביא את השלום

עם כל הכבוד לפריימריז בליכוד , הבחירות באפריל וחקירות רוה"מ, בשקט בשקט (קצת פחו בשקט ) מתחוללים אירועים מרגשים במיוחד, שחוגגים יותר מכל דבר אחר, אהבה. ואין אדם שמייצג את החגיגה הזו לאהבה יותר מהזמר בוב מארלי ולא רק אצלנו בישראל אלא גם בעזה!

בתשיעי לפברואר צפוי להתקיים בהאנגר 11 בתל אביב פסטיבל מוסיקה ענק לרגל חגיגות יום הולדתו ה74 של בוב מארלי, המלך האגדי, בו יופיעו יחד ולחוד על במה אחת, צמרת המוזיקה הישראלית בביצועים ייחודים ואינטרפרטציות מגוונות לשיריו האלמותיים בהצדעה לנביא הראסטפארי הבלתי מעורער ומסריו הקוראים  לאחדות, אחווה ולשלום בנוכחות בני משפחתו של הזמר המנוח שמקפידים לכבד את הפסטיבל בנוכחותם מדי שנה.

את הפסטיבל בישראל יזמה לפני 14 שנה, חברת בר-דן הפקות של בני הזוג שמוליק בר-דן ובלה מלכין,  במטרה להפיק פסטיבל לכבוד יום ההולדת של הזמר האייקוני בישראל, כפי שנהוג במדינות נוספות רבות בעולם. מאז מדי שנה בפברואר, מתכנסים אלפי אנשים למופע ייחודי, המשלב אמנים שונים ומגוונים, ידועים וחדשים, מסגנונות מוסיקה שונים, שיביאו את האינטרפרטציה שלהם למוסיקה של מארלי. 

לפני מספר חודשים החליטו בני הזוג להפיק קליפ לשיר One love שעל שמו קרוי הפסטיבל והתחילו לצלם במספר מוקדים בישראל. ילדים בקיבוץ מגל ובהרצליה, גוספל המשלב אפריקאים וישראלים,  חבורת חסידים ברסלביים ,ילדים ערבים בביה"ס בחיפה וילדים מבקעה אל גרבייה.

בעקבות ידיעה שהופיעה באחד מגופי התקשורת אודות פעילי שלום בעזה על רקע המהומות בגזרה, החליטו  לחבור לוuעדת הצעירים בעזה בהובלתו של רמי עמאן, עיתונאי ומוביל חברתי מחניונס.

one love בעזה

הקשר הוליד קליפ משותף עם צילומים מרגשים של תלמידות בי"ס יסודי בעזה אשר מציירות את עטיפת האלבום (לב אחד),רוקדות, שרות ועושות מחוות של לב עם הידיים. שיתוף פעולה נוסף נוצר דרך ישראלית אמיצה הפעילה כבר מספר שנים בצפון עיראק ומסייעת לילדים יזידים ולילדים סורים  שנחלצו מזרועות דאעש והוביל לצילומים נוספים ומרגשים במיוחד שנערכו גם הם לקליפ.

שיעור לימוד משמעות המילים לשיר בעזה

הקליפ הופץ לכל העולם במטרה להעביר מהמזה"ת הבוער מסר אחיד של שלום. זאת מתוך האמונה שלכל ילד מגיעה האפשרות לאהבה ולמוסיקה. "לקליפ אין שום אג'נדה פוליטית או רצון לנקיטת עמדה אלא רצון לייצר בדיוק את האווירה שרצה הזמר לייצר בעולם באמצעות המוסיקה שייצר". מדגישה בלה מלכין מיוצרות הפסטיבל.

שיתוף הפעולה החל כיוזמה לקידום הפסטיבל באמצעות צילום קליפ המשלב לצד להקת הזמרים המובילה את שיר הנושא One Love שהוא גם שמו של המופע, צולמו גם חסידי ברסלב, להקת פליטים מאריתריאה וסודן, תלמידים מישראל, עזה ועיראק. "היצירה של בוב מארלי והמסרים של אהבה עולמית הם סוג של מסרים נבואיים שהוא השאיר לכולנו והם עדיין רלוונטיים בעולם כולו. כשהתחלנו לתכנן את הפסטיבל השנה ממש לא תיארנו לעצמנו שנסייע להפיק אותו בנוסף לישראל גם בעזה.

"חלק מהילדים שמצולמים בצפון עיראק הינם ילדים סורים שעד לפני מספר חודשים היו תחת דאע"ש ושוהים כעת במרכז ההצלה שהקימה הישראלית ליסה מיארה בעיראק. לחשוב שילדים שאתמול ערפו ראשים תחת איומי דאע"ש, שרים היום One Love זה אולי הדבר הכי עוצמתי שחווינו בכל שנותינו בעבודה עם השירים של מארלי" היא אומרת "הילדים השוהים במרכז ההצלה למדו במיוחד עבור הקליפ, את מילות השיר ואת המשמעות שלהן. אלו המילים הראשונות שהם למדו באנגלית".

השת"פ סביב צילום הקליפ וההתגייסות בעזה, הביא עמו יוזמה משותפת הנארגת בימים אלה- מופע ONE LOVE  יתקיים בעזה במבנה של YMCA בחאן יונאס במקביל לפסטיבל בישראל. "זוהי הפעם הראשונה בהיסטוריה שחיבור כזה קורה ומציג באופן מוחשי לעולם  שיש אנשים בשני הצדדים שמייחלים לאיחוד ושלום" מספרת מלכין.

הקליפ גרף שיתופים רבים מאושיות בכירות. ביניהם: אלפא בלונדי שכתב שזאת היוזמה הכי מבורכת שהוא ראה עד כה, ועמוד הפייסבוק של מארלי שקיבל אלפי תגובות ושיתופים מקהלים רבים ביניהם מאות ערבים ויהודים.

יום שבת  – 9.2.2018 האנגר 11 פ.דלתות: 20:30 מחיר:179-259 ₪ לכרטיסים
https://www.eventer.co.il/event/bobmarley74/8pNdL

0 0 votes
דירוג הכתבה

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות טובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x