השראהחדשות טובות

עצמאות שמח לגננות- לפני החזרה לשגרה

בחודשיים האחרונים מאות אלפי ילדים בגילאי הגן נמצאים בבתים וגם הם, גם ההורים וגם הגננות המופלאות שלא מספיק מעריכים אותן בשגרה. מאז פרוץ המשבר חוות גננות רבות המנהלות גני ילדים פרטיים וצהרונים חוסר אונים גדול ולחץ כלכלי עצום הן מפני שגני הילדים לא עובדים וההוצאות של השכירות ממשיכות כרגיל ומצד שני הורים רבים פנו בדרישה ואף משכו את הכסף עבור שהות הילדים בגן, מה שהביא את הגננות למצוקה אדירה.

אך למרות כל זאת מסקר שנערך בשבועות האחרונים ע"י אתר אינפוגן ששאל בנפרד הורים וגננות, נראה באופן מובהק כי הן בקרב הילדים כפי ששיקפו ההורים והן בקרב הגננות, הקושי הגדול ביותר של התקופה הוא הגעגוע לגננת ולגן.

עוד עולה מהסקר כי הורים רבים הבינו בזכות השהות הארוכה והמיוחדת עם הילדים בבית את העבודה החשובה והעצומה של הגננות שאינה מסתכמת כ"בייביסיטר" אלא מלווה בתשומת לב אינסופית, ליווי והדרכה לימוד והשקעה אדירות שאין להן תחליף גם בבית החם ביותר.

טל רום-בן ארי מנכל"ית אינפוגן

בהמשך לתוצאות הסקר החליטה טל רום -בן ארי מנכ"לית אינפוגן להפיק סרטון עם שיר הוקרה לגננות "חיפשתי מי שיוכל לקחת את המסקנות המובהקות שעלו מהסקר ויוכל לכתוב לי מהן שיר ורציתי שזה יקרה מהר. לשמחתי הגדולה חי אלעזרי המקסים נעתר בשמחה ליוזמה שלי ומצא את המילים המתארות בצורה מדויקת של חוויות ההורים וצירף למילים לחן מרגש נורא- בכיתי ממש כששמעתי את השיר בפעם הראשונה" היא מספרת. בהמשך הזמרת סיון וייצפלד הקליטה את השיר וחי ליווה אותה בנגינה והבת שלי שחר ליוותה אותה בקולות רקע. בשלב הבא היה ליצור סרטון וכעת כשהמתנה מוכנה חיכינו ליום העצמאות כדי להעניק אותה באהבה לגננות היקרות"

למה בחרתם לתת את השיר לגננות דווקא ביום העצמאות? "תכננו את זה עוד לפני שהוחלט על החזרה למוסדות הלימוד- היה ברור שנכנסים שוב לסגר ומאז שחלק ממקומות העבודה נפתחו הלחץ של הרבה מאוד הורים גדל והעובדה שהילדים יכולים לחזור לגן בעצם מאפשרת להורים עצמאות. והיא גם מאפשרת עצמאות לילדים." באיזה אופן? "הילדים מתפתחים בגן, לומדים איך להיות עצמאיים צעד אחרי צעד, הרבה ילדים דווקא כשהם בבית נעזרים בהורים והופכים לתלותיים יותר- בסקר שעשינו למשל אפשר היה לראות ש18.5% מהילדים בגילאי 1-2 חזרו לינוק ועוד 27% חוו חוסר מנוחה. ההורים סיפרו שכשהילדים בבית הם נצמדים אליהם – והפעם בגלל הסגר וההגבלות ההצמדות הזו הפכה אפילו ליותר גדולה מזו שניתן לראות בחופשים- אז מדובר לגמרי בחזרה לעצמאות גם מהצד של הילדים. מהצד של ההורים זה ברור – כשלילדים יש מסגרת הם יכולים להיות רגועים ולחזור לעבודה ולהצליח לפרנס את הבית"

איך הגננות הגיבו כששלחת להן את השיר בבוקר? "קודם כל הן היו המומות. אף פעם לא כתבו להן שיר – תמיד כשיש חופש או שביתה שרים להן את "גן סגור" של יהונתן גפן- שיר מקסים אבל הוא לא מדבר על הגננות. ולי היה חשוב בשיר הזה להעביר לגננות את התחושה שאוהבים אותן, שהן לא מובנות מאליהן והן חשובות וכולנו מעריכים אותן עכשיו אפילו יותר" והיא מוסיפה "היו גננות שסיפרו לי שהן ממש בכו , כתבו לי הודעות מהבוקר כמה שזה ריגש אותן ושימח אותן- זו הייתה המטרה"

0 0 vote
Article Rating
תגיות

רקפת פרא

מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק,הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי והחדשות הטובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close