תובנת בוקר

"שקט הוא לא רק פינוק שנועד לאלה שיכולים להרשות זאת לעצמם. שקט הוא מצרך חיוני לכל אדם שרוצה להיחשף לפחות מידע חזותי." ~ פיקו אייר

אין ספק שהטלטלות של סוף השבוע האחרון גרמו לרבים לשבת שוב מול המרקע ולצרוך כמות אינסופית של חדשות. הרבה אנשים שאני פוגשת הבוקר נראים לי עייפים יותר – לא כדרכם אחרי סוף שבוע.

המתח הזה באוויר, מרטיט את קצות העצבים ועושה המון רעש. אז החובה של כל אחד ואחת היא לעשות לעצמנו שקט. למצוא את מה שיכול להרגיע אותנו בכל מצב גם הקשה ביותר ולהתחבר לשקט. לא כל היום אבל כמה שצריך.

עם הילדים- ללמד גם אותם להתחבר לשקט של עצמם. דרך מוסיקה, דרך יצירה, דרך טיול בטבע – כשעוד מותר זה חשוב ממש. דרך נסיעה באוטו – בלי יעד רק לסיבוב- בלי לשמוע חדשות ברדיו.

וכמובן דרך חשיפה לחדשות טובות ותוכן חיובי.

אחד מהדברים שעושים לי שקט הוא היכולת לכתוב חדשות טובות. וגם לקרוא כאלה שאחרים כותבים. אני צופה בחדשות ושומעת רדיו אבל כמו שאחרי שתייה של כוס קפה צריך לשתות כוס מים- כך אחרי חשיפה לחדשות צריך להיחשף גם לתוכן חיובי- כזה שעושה שקט.

התמונה שבחרתי היום היא ציור מופלא של רוני וולדנברג, מתערוכה בשם מול מדרונות מטע שאצרה רחל סוקמן ונפתחה לפני שבועיים. בתהליך היצירה היא מצלמת נקודות בטבע ואז מציירת אותם בצבעי שמן ומנסה להעביר באמצעות הציור את החוויה וההרגשה שלה כששהתה במקום.- להתבונן בה עושה לי שקט.

0 0 vote
Article Rating

תגיות

רקפת פרא

מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק,הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי והחדשות הטובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close