המלצות: סרטיםתובנת בוקר

“הקשר הקושר את משפחתך האמיתית אינו קשר של דם, אלא של כבוד וחדוה איש בחיי רעהו.” ~ ריצ’רד באך

צפיתי אתמול כמו רבים אני מניחה, בסרט של חיים אתגר על אלינה לוי והמפגש הטעון עם אביה. אין ספק שהיה לא פשוט בכלל אבל המסקנות שאליהן הגיעה אלינה בסוף המסע הן חשובות ביותר. בלי לעבור את החוויות שלה אני מכירה בעובדה שלכל אחד/אחת יש סיפור/ים לא פתו/ים עם ההורים והמשפחה הגרעינית. זה חלק מההתמודדות בחיים של כולנו וכשאנחנו מתבגרים ומקימים משפחה (מי מאיתנו) הרבה דברים צפים מצד אחד ומתבהרים ונרגעים מצד שני. התהליך לעולם לא נפסק , ההתמודדות היא תמידית והמסר הכי חשוב שאלינה ביטאה שגם אני אימצתי בחיי כבר לפני הרבה שנים הוא ללמוד מהעבר את מה שאנחנו רוצים להמשיך /לשנות בהווה. לא לסחוב את העבר איתנו להווה ולעתיד. זה מתחבר לי ממש בדיוק לסרט קסום פיטר הארנב 2 שצפינו בו יחד כל המשפחה בשבוע שעבר.

בדרך כלל הליכה לסרטים איננה בילוי כלל משפחתי אלא רק אני עם הילדים או רק ההורים ….והפעם הייתה לנו סוף סוף הזדמנות ללכת יחד וליהנות מסרט לכל המשפחה שגם עוסק בנושא משפחתיות. לא משנה שלא כולם ראו את הסרט הראשון הכניסה לעלילה הייתה מידית ומשהו בדינמיקה בין האנימציה התלת ממדית לצילום החי מרתקת ומצליחה לשבות את כולם.

הסרט עוסק בזוג שרק התחתן בי ותומס המתגוררים באחוזת מקרגור באנגליה ולבי יש בחצר חבורת ארנבים הקשורים לבעלי חיים נוספים בחווה שכולם יחד חיים חיי משפחה. בי הציירת והסופרת המוכשרת הוציאה ספר העוסק בעלילות משפחת הארנבים שלה והוא זוכה לפרסום שגורם לתגובות מצד הארנבים, מוציא לאור שרוצה לעשות מהספר רב מכר גם על חשבון הנאמנות למציאות ובעלה של בי שעוד לא מצליח להיקלט לגמרי במשפחת האנרבים.

פיטר גיבור הסרט והספר של בי, מוצא את עצמו נמשך לחבורת ארנבים ובעלי חיים שמושכים אותו למעשים מפוקפקים אליהם הוא מכניס גם את חבריו להרפתקה מסוכנת שבמהלכה הוא מבין דברים חשובים על עצמו ועל החשיבות של המשפחה.

בין הארנבים וחבורת בעלי החיים ובוודי הזוג בי ותומס אין באמת קשר דם משפחתי אבל החיים המשותפים יחד באחוזה הפכו אותם למשפחה על כל המשתמע מכך. וגם פיטר מבין שמשפחה עומדת לצדך ועוזרת לך להיות מי שאתה ומקבלת אותך וכמו במשפט הראשי של ריצארד באך זה הערך הגדול האמיתי שלה גם כאשר לא מדובר בקשר דם.

כשיצאנו מהסרט לא דיברנו עליו ועל המשמעויות אבל הייתה לכולנו הרגשה ממש טובה של ביחד – ואנחנו שכן מחבר ביננו קשר דם מבינים עד כמה זה לא מובן מאליו.

פיטר ראביט 2- Peter Rabbit 2: The Runaway ארה”ב, 2020
בימוי: וויל גלאק| תסריט: וויל גלאק, פטריק  בורליי |הפקה: זרה נלבאנדיאן, קתרין בישופ, ג’ודי הילדברנד, דאג בלגרד, תומס מרינגטון, אמה טופינג, ג’ונתן חלודזינסקי| עריכה: מאט וילה צילום: פיטר מנזיס הבן| פסקול: דומיניק לואיס| בימוי קולות: שרון כהן, לני כהן| תרגום: יערית בן יעקב, לני כהן| עריכת דיאלוגים: לני כהן, שרון כהן| הפקה: אריאלה אברמוף| אולפן דיבוב: SC Produb Israel| אולפן מיקס: Shepperton Studios| מיקס: פביאן דודרנייה| פיקוח דיבוב מצד סוני: ג’ודי טול

אורך הסרט: 93 דקות

הסרט מופץ ע”י פורום פילם ומגיע לבתי הקולנוע החל מה-8.7.21

5 1 vote
דירוג הכתבה

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות טובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x