ארועיםחדשות טובות

פותחים את השנה האזרחית ב"קונגרס האהבה הראשון"!

כיאה לכל סיכום שנה ובוודאי כשמדובר במספר עגול, כולנו נוהגים להסתכל גם לאחור וגם קדימה ולשאול את עצמנו מספר שאלות מה נרצה לשמר ומה נרצה לשפר? אם תשאלו את עצמיכם, מה השפיע הכי הרבה במציאות החיים שלכם שתביא אתכם לסכם את השנה /העשור לחיוב /לשלילה אני מניחה שהתשובה תהיה קשורה בדבר אחד- אהבה.

מהרגע שאנחנו נולדים אנחנו צריכים אהבה – וככל שאנחנו גדלים אנחנו עסוקים בחיפוש אחרי אותה האהבה שקיבלנו בילדותינו – אהבה וקבלה ללא תנאי, אהבת "חינם" שמקבלת אותנו כמו שאנחנו. רבי עקיבא הגדיל וקבע כי התורה כולה עומדת על 3 מילים: ואהבת לרעך כמוך. וכמה דורות אח"כ אמר דויד בן גוריון כי "ישראל תהיה ראויה לשמה, רק אם אורח החיים החברתי והכלכלי שלה יהיה מיוסד על שלוש מילים נצחיות" ואהבת לרעך כמוך"

ולכן נראה לי די מובן מאליו שהיהודים והישראלים שזו דרכם יאירו את אור האהבה לעולם כולו והדוגמה שלנו לבני האדם על הגלובוס לא תהיה רק בהמצאות ופתרונות טכנולוגיים אלא גם באהבת חינם. מסתבר שיש מי שלקח את העניין הזה כבר כמה וכמה צעדים קדימה והיום בערב 1.1.2020 במרכז עינב בתל אביב , יפתח את קונגרס האהבה- אירוע ראשון מסוגו שמתקיים בישראל, וכנראה גם גם בעולם, שכולו עוסק באהבה ובערכים אנושיים אוניברסליים פשוטים.

במהלך האירוע המשתתפים יחשפו להרצאות מעוררות השראה החל מפיתוח תודעת חופש אישית, איך יוצרים אמון ואינטימיות, ועד להקשבה ללב ושינוי חברתי. את הערב ינחה שחקן התיאטרון ומנחה הטלוויזיה ירון ברובינסקי, ובמהלכו יציגו שמונה מנהיגי ומנהיגות חברה ותרבות, במשך כ10 דקות ערכים אנושיים שונים כמו כבוד הדדי, הקשבה, סובלנות ואחדות, שלדעתם חשוב לשמר ולטפח בחברה בישראל כדי להגדיל את האהבה והחיוביות בחיינו המשותפים.

משתתפי האירוע

המשתתפים הינם:
* מרים פרץ – כלת פרס ישראל ואשת חינוך, תדבר בנושא "תקומה מתוך כאב".
* קובי אריאלי – עיתונאי, ידבר בנושא "המתכון לקירוב לבבות".
* אייל סלונים – מייסד "מספרים סיפור חדש" ואיש חזון, ידבר בנושא "לב פתוח או סגור, זה כל הסיפור".
* דורון שפר – כדורסלן לשעבר ואיש רוח, ידבר בנושא "ואהבת לרעך כמוך – הלכה למעשה".
* עידן עמדי – זמר, ישיר וידבר בנושא "כוחה של האופטימיות".
* כיתריה – זמרת, תשיר ותדבר בנושא "על מוזיקה ונשמה".
* גדי וילצ'רסקי – סטנדאפיסט, ידבר בנושא "החופש להיות אני".
* עדית רומנו – מייסדת חוות החופש לבעלי חיים, תדבר בנושא "חמלה כדרך לשינוי".

מאיה אלרון מפיקה ומנהלת התוכן של קונגרס האהבה

לדברי מאיה אלרון-בת, 45 מתל אביב , מפיקה ומנהלת התוכן של הקונגרס: "לשמחתנו נשארו כמה כרטיסים בודדים ומבין האנשים שיגיעו אנחנו מאמינים שלא יגיעו רק אנשים שפועלים לטובת קידום האהבה והסובלנות החברתית אלא גם כאלה שהם גם קצת יותר סקפטיים"

קונגרס האהבה נוצר ביוזמת "מספרים סיפור חדש" – ארגון א-פוליטי ללא כוונת רווח. שהוקם ע"י מנהיגות ומנהיגים שחולמים ופועלים לקידום שיח ערכי בתרבות הישראלית. כל הרווחים מסדרת האירועים נתרמים לפעילות הארגון ולהפצת ערכים חיוביים. מייסד העמותה הוא אייל סלונים (הכינוי שלו הוא HOPI מהמילה HOPE) שפועל שנים רבות להעצמת רוח האדם, ייסד פרויקטים חברתיים ועמותות לרווחה ולזכויות אדם ובע"ח.

"הערב הוא שיאו של פרויקט ענק שהשתתפו בו בהתנדבות עשרות אנשי חברה ותרבות שצילמו סרטונים במטרה לקדם מסרים חיוביים בחברה הישראלית. חלק מהמשתתפים בפרויקט לוקחים חלק בפעילות הערב שהצליחו להרכיב פאזל עדין של מסרים אמיתים שהם מאמינים בהם ופועלים לקדם באופן אישי" מוסיפה אלרון.

אם אתם מאוד ספונטניים תוכלו לרכוש כרטיס בלינק, אבל היות וכמעט לא נותרו כרטיסים מאיה מרגיעה ומבטיחה שכל ההרצאות יצולמו בשלוש מצלמות ויערכו לסרטונים נפרדים שישותפו בעמוד הפייסבוק של הארגון ו"שזה בוודאי לא האירוע היחיד אם כי עדיין אין עוד אירועים קונקרטיים שאפשר כבר לדבר עליהם"

אני מודה שכיף לפתוח ככה את השנה הלועזית החדשה, שגם מסכמת בדיוק את השנה שבה התחלתי לפעול פה באתר במטרה להגדיל את החיובי בעולמנו. כמה טוב לדעת שיש שותפים כאלה לדרך הזו שפועלים בדרכם להשגת אותה המטרה. שנה מלאה באהבה ובחדשות טובות שתהיה לכולנו!

מזמינה אתכם לשאול את עצמיכם כתרגיל שהחלטתי לעשות עם עצמי בהשראת הערב – את מי חשוב שאוהב יותר בשנה הקרובה? איך אביע את האהבה הזו? – עצם המחשבה הזו בטוח תעשה טוב


0 0 vote
Article Rating

תגיות

רקפת פרא

מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק,הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי והחדשות הטובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close