חדשות טובותמהקהילה

על הומור ורגישות

אין ספק שעבור רבים חג הפורים גם השנה לא היה מלווה בשמחה הרגילה שאמורה להתלוות אליו. לצד הפרות בוטות של חוגגים בכל המגזרים יש רבים אחרים שבכל זאת חגגו בצורה אחרת והצליחו ליהנות ולשמוח בחג למרות הכל.

המעגל של ג’רמי הוקם בשנת 2008 על ידי ג’רמי קולמן שחלה בסרטן. והחליט להקים ארגון בטרם לכתו, שילווה ויתמוך בבני המשפחה של חולי סרטן כמוהו. לאחר מותו אשתו פמלה בקר המשיכה במימוש החזון שלו וביחד עם חבריו הקרובים, הם ממשיכים לוות מאז כבר 700 משפחות.

“השליחות של המעגל של ג’רמי היא להעניק לילדים ובני משפחותיהם הזדמנויות להניח בצד את קשיי היומיום של ההתמודדות עם מחלת הסרטן, וליהנות מפעילויות של הנאה וכיף. לאורך השנה מתקיימים פעילויות של צחוק, הנאה ולגיטימציה לשמוח כמו ילדים. בשנה האחרונה כל הפעילויות התקיימו מרחוק בהתאם להנחיות המצב ובמטרה כמובן לשמור על בריאות המשפחות.” מספרת פמלה בקר, יו”ר וממייסדות “המעגל של ג’רמי

מאז הקמת הארגון התקיימו מאות אירועים. וגם בשנה האחרונה בתקופה בה הילדים ומשפחותיהם זקוקים עוד יותר לתמיכה, הארגון השקיע את מאמציו ביצירת אירועים מתאימים כמו האירוע המיוחד שהתקיים אתמול.

“בשנה האחרונה מגפת הקורונה שיבשה את סדר החיים של כולנו’ אבל אנחנו לא רצינו לדלג על חג הפורים בלי שנחגוג ביחד, גם אם זה מרחוק. היה לנו חשוב במיוחד לארגן “מסיבה” שתתאים לנוער שכמעט ולא הגיע לבית הספר השנה, בגיל שכל כך חשוב להיות עם חברים. אז החלטנו לארגן להם מסיבה בבית, עם המשפחה וכיבוד (פיצה ושתייה) שהגיע אליהם הביתה, באירוע מיוחד של הומור, רגישות והמון אופטימיות עם אסף נבון, יוצר סדרת האנימציה הפופולרית ביו-טיוב “משפחת שווץ”.

האירוע התקיים בזום בהשתתפות כ-60 ילדים ובני נוער ובני המשפחות שלהם, שקיבלו הצצה אל מאחורי הקלעים של יצירת סדרת האנימציה הפופולרית. אסף נבון, הוביל את המופע ושיתף כי הוא מכיר את ההתמודדות של משפחה החיה בצל מחלת הסרטן באופן אישי. “החיבור שלו לילדים היה מקסים, מוסיפה בקר, “הוא הצחיק את הילדים ודיבר איתם על יצירה והשראה שמקבלים מהחיים עצמם, על יצירת קומדיה ואיך אפשר לחיות חיים באושר ולהישאר אופטימיים, גם בתקופה שבה החיים שלנו מוזרים.” 

אסף נבון במהלך האירוע בזום

לדברי אסף נבון שהנחה את המפגש: “היה מאוד מרגש מצחיק וכיפי. הילדים היו סקרנים ובוגרים. נוצר בנינו שיח ודיאלוג על הנושא המשפחתי והילדים דיברו הרבה על האחים שלהם. הם הרגישו בנוח לשתף בחוויות שלהם מהתקופה הזו, ההנאה מהמסכים למרות המורכבות. דיברנו על המורכבויות שקיימות, על השנה המיוחדת שהם עוברים ועל המשמעות של להוקיר את החיים ולהוקיר תודה, אחד הילדים אמר בפשטות “החיים יפים”. 

השאלה המובילה היתה מתי ייצא פרק רביעי של משפחת שווץ? שיתפתי שאנחנו עובדים על זה.

הרגשתי שלמרות שיש להם את כל הסיבות בעולם להיות מבואסים, הם שמחים. מבחינתי, היה מיוחד לראות איך התוכן של המפגש התקשר לחזון של המעגל של ג’רמי. ממש שמחתי לבדר, לסקרן ולהעשיר את הילדים, לצד ההתענגות שלהם על הפיצות. למרות שנפגשנו מרחוק הרגשתי מאוד קרוב אליהם. זו שליחות מבחינתי והמפגש היה מוצלח מאוד.”

בקר מסכמת כי “אנחנו נמשיך לחגוג עם הילדים מרחוק ולספק להם חוויות מעודדות, בתקווה שנוכל להיפגש שוב בהקדם ולחגוג ביחד מקרוב”

5 6 votes
דירוג הכתבה

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות טובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x