ארועיםחדשות טובותספורט

על חומותייך עיר דויד הפקדתי רוכבים…

הארוויזיון אמנם יתקיים בתל אביב השנה, אבל חודש מאי יתחיל עם תיירים רבים מרחבי העולם דווקא בירושלים

השנה ב –3 במאי 2019 תתקיים בעיר התחרות GFNY-ירושלים (גראפ פונדו ניו יורק-ירושלים) בפעם השנייה, בהמשך להצלחה הגדולה שלה זכה המירוץ בשנה הקודמת. במירוץ השנה צפויים להשתתף אלפי רוכבים בניהם חובבנים, קבוצות מקצועיות ונוער, מהארץ ומהעולם, שיחוו כולם רכיבה אתגרית באחד מהמסלולים היפים בעולם.

GFNY2018 צילום רונן טופלברג

השנה יכלול שני מקצים של 72 ו-130 ק”מ. מסלול המירוץ יעבור ב-30 הק”מ הראשונים בתוך רחובות העיר ולאורך אתרים כמו חומות העיר העתיקה ושער יפו, בריכת הסולטן, רחובות יצחק קריב והמלך דוד, קריית הממשלה, מוזיאון ישראל, עין כרם ועוד.

בנוסף, השנה יתווסף מקצה נוסף של 28 ק”מ, המסלול יעבור רק ברחובות העיר ירושלים ומתאים לציבור הרחב ולנוער מגילאי 14. מרוצי GFNY  מוגדרים על פי סוגי המקטעים השונים המוצעים במסלול, כגון: טיפוס במדרון תלול, רכיבה ברוחות חזקות, או אתגרים משולבים.

המקצה יצא תחת הססמה ” Kids For Kids in Africa כחלק משיתוף פעולה של המרתון עם עמותת Africa2030 שבמסתגרתו יאספו כל בקבוקי השתייה חייבי הפיקדון שיחולקו לרוכבים ולקהל בנקודות החלוקה ,לאורך המסלול. וביריד האקספו שיתקיים יום לפני המירוץ, הבקבוקים יאספו בפחים מיוחדים וכספי הפיקדון שלהם יועברו לעמותה. על חולצת הרכיבה של המקצה גם יבוא לידי ביטוי השת”פ החשוב ובדוכן האקספו ימכרו כתרומה לעמותה משקאות ספירולינה ופירות של חברת Alge Mor יומיים לפני המירוץ

אילן זביב מיזמי GFNY ירושליים

לדברי אילן זביב מיזמי מירוץ GFNY”אנחנו שמחים על ההזדמנות  שפעילות ספורט בינלאומית מסייעת גם אם בחלק קטן בהעלאת המודעות למציאות באפריקה ויכולים בכך גם לסייע להעלאת המודעות בעולם וגם לסייע בתרומת כספים לעמותה ולהשאיר את רחובות ירושלים נקיים מפסולת בו זמנית נראית לי נפלאה ואני מאוד שמח על היוזמה ועל החיבור ומקווה להפוך את העניין למסורת במרוצים הבאים”


הגראן פונדו מתקיים ביוזמת משרד ירושלים ומורשת, הרשות לפיתוח ירושלים ועיריית ירושלים והיזמים אילן זביב ,שון גד, עופר שיטרית, יניב כהן, ובהפקת חברת “כפיים”. לדברי זביב “כיום מתקיימת התחרות ב-20 יעדים ברחבי העולם כמו אינדונזיה, ברזיל, איטליה וכעת הפכנו גם את ירושלים לנקודה קבועה ביעדי התחרות” והוא מציין “כבר ראינו בשנה שעברה גם במירוץ GFNY ירושליים הקודם וגם בג’ירו דה איטליה שהקהל הישראלי משתף פעולה ואוהב מאוד את קיומם של המירוצים ובעיקר ראינו את ההשפעה החיובית העצומה שיש למירוצים האלה על התדמית של ישראל וירושלים בעולם”. במירוץ מסלולים שמתאימים לרמות רכיבה שונות והרבה מהמשתתפים שלקחו במירוץ חלק חוזרים על ההשתתפות גם השנה בנוסף לקבוצות ולרוכבים רבים שנוספו גם מהארץ וגם מחו”ל”. “למירוץ השנה צפויים להגיע כ300 רוכבים מ20 מדינות שונות מרחבי העולם כמו קנדה, אוסטרליה, פיליפינים, אורוגוואי, אינדונזיה, ארגנטינה, קולומביה, הונג קונג, מקסיקו, ברזיל, ארה”ב וכמובן מכל קצוות יבשת אירופה- איטליה, בלגיה, גרמניה, דנמרק, הולנד, בריטניה, אוסטריה וקפריסין.”

GFNY 2018 – צילופ רונן טופלברג

גם הקבוצה המקצועית הישראלית Cycling Academy תשתתף במירוץ ושמה לעצמה יעדי מהירות וניצחון. האירוע הינו הפנינג של אופניים ואיכות חיים שנמשך שלושה ימים, כאשר יום לפני המרוץ תערך תערוכת-EXPO יחד עם רישום המשתתפים. היריד יציע לרוכבים מישראל ומהעולם את מיטב המוצרים והמותגים העדכניים ביותר בענף האופניים ויכלול חלוקת ערכות של משתתפי GFNY  ירושלים.
לפרטים והרשמה.0 0 votes
דירוג הכתבה

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות טובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x