ארועיםהבית להוריםחדשות טובות

הורים לומדים ותורמים

אמהות , אתן לא לבד ואתן לא צריכות להרגיש ככה אפילו לא לרגע!

להיות הורה זו עבודה אולי הקשה ביותר עלי אדמות. כמובן שיש בה גם הרבה אושר ורגעים מופלאים אבל בשונה מעבודה אי אפשר לצאת לחל”ת מההורות. ורוב ההורים לא מבינים לאן הם נכנסים. אם בעבר הרחוק כשאמהות היו מגדלות את הילדים בבית כשהאבות יצאו לעבוד הרי שכיום שני ההורים מפרנסים, בונים קריירות ושותפים בהורות- נכון יש עדיין יוצאים מן הכלל אבל העולם מתקדם ומשתנה וכך גם ההורות.

ולמרות שיש היום המון ידע וטכנולוגיה משהו בקשרים בקהילה המחבקת התנתק ואם בעבר נשים היו נפגשות זו עם זו ומקבלות עצו ותמיכה הרי שהיום יותר ויותר הורים מוצאים את עצמם דווקא מחפשים את התמיכה בזירה המקצועית ופונים לחפש אותה ברשת, שלא תמיד מספקת את העצה הטובה ביותר, ובטח שהיא לא מאפשרת את החיבוק הקבוצתי.

בימי סגר הקורונה במרץ הוקם מיזם חדש בשם Grouphug שעומדת מאחוריו היא השחקנית והאמא לשניים יובל שרף. יחד עם אודי דגן ורוני פבילוביץ. המיזם מאפשר פלטפורמה אינטרנטית של תמיכה הורית בנושאים שונים דרך שילוב של יועצים מקצועיים בנושאים שונים להורים. מאז שהוקם המיזם לפני שלושה וחצי חודשים כבר הצטרפו 80 יועצים ולדברי יובל יש עוד עשרות רבות של יועצים שממתינים למענה אבל היות והם רק שלושה הם לא מספיקים לחזור עדיין לכולם.

ולמרות שמדובר במיזם טרי טרי הוא משתדרג ומתפתח כל הזמן ומספק מענה בכלים נרחבים להורים בכל הגזרות “יצאנו עכשיו במוצר חדש של קבוצות אינטימיות של עד 25 אנשים בעלות של 35 ש”ח המון הורים רוצים וצמאים לידע להורות עצמאית יותר ואחראית יותר וגם הורים שמקדימים תרופה למכה ונרשמים לסדנאות כשהילדים עוד לא סובלים כדי להתכונן לדוגמה לגיל ההתבגרות וכד’ שזה פשוט מדהים לראות”.

Grouphug- כל מומחי ההורים און ליין https://www.grouphug.online/

פאנל אימהות שכולו תרומה

ב27-7- בשעה 20:30 עומד להתקיים מפגש זום מיוחד ומרגש בעלות סמלית של 10 שקלים בלבד שיועברו לעמותת המשאלה של רני שמסייעת ילדים עם צרכים מיוחדים ומחלות גנטיות נדירות את המפגש תנחה לא אחרת מאשר אפרת לקט מחברת הספר “אמא מאמנת”, יזמית בתחומי החינוך, ההורות והאימון ומקימת בית הספר המונטסורי הראשון בישראל, שלוקחת חלק גדול בפעילות המיזם בעצמה מאז הוקם ומצטרפת למפגשי הקבוצות וגם משלבת מאמנות בגישת אמא מאמנת לרשות ההורים.

במפגש לקט צפוייה להנחות פאנל שאלות ותשובות – כל מה שרצית לדעת לפני ואחרי הלידה שבו ייקחו חלק שלוש אימהות מוכרות – עדי הימלבלוי, ענבל שלוי ויובל שרף שגם חברות ומכירות שנים וגם חולקות רגעי אימהות רבים לילדים צעירים מספיק כדי לזכור את חווית האימהות הראשונה, וגדולים מספיק כדי לספר על המסלול של כל אחת מהן בנושאים כמ:ו דימוי גוף, קריירה זוגיות ובכלל.

לכל אחד מהנושאים שיעלו בפאנל, אפרת לקט תיתן טכניקה או כלי פשוט ליישום, כדי שכל מי שתיקח במפגש חלק תוכל לחוות מיד בתום השידור שהיא מצליחה להיות האמא שהיא רוצה להיות.

איך עלה הרעיון להקדיש את הכסף לעמותת המשאלה של רני?

“את סיון פישר הכרתי דרך חברה משופת” מספרת לי יובל, “ומיד ראיי שמדובר באישה מעוררת השראה עצומה. מיד בתום השבעה על בתה רני, שנפטרה בגיל שנה ושבועיים כתוצאה מתסמונת לי – מחלה פרוגרסיבית, קשה, ללא מרפא, מחלה מטבולית נדירה, היא הקימה את העמותה “המשאלה של רני” שתסייע לילדים שמתמודדים על מחלות ותסמונות נדירות ותלווה את המשפחות שלהן. מאשת שיווק היא הפכה למטפלת ומלווה ילדים בחינוך מיוחד והיות שאני מאמינה שלכל דבר שאני עושה במיזם צריך להיות ערך מוסף חברתי נוסף על התמיכה בהורים החלטתי להירתם לסייע וגם לגייס כסף וגם להעלות את המודעות לפעילות של העמותה המדהימה הזו”

איזה סוג של אימהות יכולות להפיק ערך מהפאנל?

כל מי שלפני אימהות או תוך כדי המסע תמצא את עצמה שם.
נדבר ונשתף על הרגע הזה שבו הכל משתנה , צרחה אחת שמשנה אותנו לנצח והופכת אותנו לאימהות. השינוי הדרמטי שקורה כלכך מהר.
התחושות החרדה הבלבול הבדידות, השינוי בגוף בקריירה בזוגיות . המקומות שמעדיפים לא לחשוף וכלכל חשוב לדבר עליהם. כמובן שיהיה מקום לשאלות מהמשתתפים . והדבר הכי חשוב, בטיפים והכלים הפרקטיים שאפרת לקט תיתן לנו בכל נושא שיעלה בשיחה כל אמא יכולה לעשות שימוש וגם אבות, אז בעיקרון כל ההורים מוזמנים!

0 0 votes
דירוג הכתבה

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות טובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x