ארועיםהבית להוריםחדשות טובותחינוך

גם ההורים צריכים בית!

הורות היא אחד מהתפקידים החשובים והמאתגרים ביותר בעולם. לאורך כל התקופות ועד היום הורות מאלצת אותנו לצאת מאזור הנוחות ולהתמודד עם מצבים שונים בחוסר מוכנות או בחוסר אונים והיא גם המתנה הגדולה ביותר והזכות הבסיסית ביותר של כל אדם. המציאות המשתנה בה אנו חיים, הטכנולוגיה, והשינויים התכופים שהיא מביאה מציבים את ההורות במקום שונה.

4  נשים, כולן אמהות, כולן מתגוררות באזור השרון וכולן בוגרות מכון אדלר, החליטו לפני מספר חודשים להתאגד יחד לפעילות חברתית חדשה שכל מטרתה היא להנגיש את הידע העדכני ביותר להורים,  קרוב לביתכך נולד מיזם “הבית להורים בגישת אדלר” שבאמצעותו מקדישות 4 הנשים מזמנן להרצאות להורים בתחומים שונים באזור מגוריהן ואף מתנדבות יחד ולחוד בעמותות שונות.  לקראת יום המשפחה שחל ב21-3-2020 יקיימו סדרה של 6 הרצאות שונות להורים בשרון בסלון ביתן במחיר סמלי בלבד כדי לחבר את ההורים לכלים ו”זרעים” אדלריאנים שהן כל כך מאמינות בהן במטרה לסייע להורים להרגיש עם ההורות “בבית”.

אלינור תמיר, נורית לין בר קהת וארבל שרייבמן

חברנו 4 קולגות, ומה שמשותף לכולנו זה שאנחנו מדריכות הורים מוסמכות מכון אדלר, מאיזור השרון” מספרת לי ארבל שרייבמן ומוסיפה “כולנו מחוברות לתרומה לקהילה ולעשייה החברתית כערך שמוביל אותנו בחיים, לכן חשבנו לשתף פעולה יחד מתוך האינטרס החברתי והרצון ולהעניק ערך משמעותי לקהילה בה אנחנו חיות, בהקשר של ההורות העכשווית.” האופטימיות שבתיאוריה, איך לעצור את הטייס האוטומטי שלנו לדייק את ההורות שלנו, לראות שאפשר לעשות אחרת, שיש לנו אפשרות לשנות בכל רגע נתון בהתמודדויות בבית, ולייצר אווירה נעימה ומקרבת – כזו הבונה יחסים טובים במשפחה.  זו מתנה גדולה שאנחנו מאמינות בה ומעניינות להעביר הלאה.”

כל אחת מהארבע, מתנדבת באופן אישי, אם זה בעמותה, ליווי פרו בונו למשפחה ללא אמצעים – בליווי אישי או בקבוצת הורים. “הפעילות המשותפת שלנו מתקיימת הן בהיבט הקהילתי והן בעשייה משותפת עם עמותה, הביחד שלנו מאפשר הרבה יותר, יש ביננו חלוקת תפקידים ומשימות וכך בעצם אין עומס רק על אחת מאיתנו, וזה בעצם מה שמאפשר לנו לעשות יותר דברים משמעותיים, לצד העשייה השוטפת של כל אחת מאיתנו.” כולנו מדריכות הורים,  מנחות סדנאות הורים, מעבירות הרצאות ומלוות באופן פרטני משפחות בקליניקה.

ארבל שרייבמן

אני מגיעה מבית שבו נשמתי כל חיי עשייה חברתית, עד היום”. מספרת שרייבמן. “הוריי פועלים למען החברה וקהילה בכל מיני ערוצים כולל לבחירות הקרובות… לכן זה היה לי טבעי וברור שזה משהו שארצה לעשות גם מהכובע של הדרכת הורים,

יום המשפחה בסלון

לקראת יום המשפחה החליטו הארבע, בנוסף לעשייה הרבה שלהן, כי חשוב לחבר הורים לדרך ולאפשר להם לשאול, ללמוד, לשתף ולהתוודע ממקום שמתאים למציאות הנוכחית. עם העומס של היום יום וכדי שזה לא יצריך להתרחק זה מתקיים בקרבת הבית בסלון ובמחיר נגיש שכל משפחה תוכל להיחשף לתכנים. “המושג להרגיש בבית בהורות מקבל משמעות נוספת כשהמפגשים מתקיימים הלכה למעשה בבית”.

אלינור תמיר

לדברי אלינור תמיר “צירפנו לפעילות הזו מרצות נוספות, מתוך הרצון להביא נושאים מגוונים בתחום ההורות, שיוכלו לדבר אל הקשיים שכל הורה מתמודד עימם בביתו.” ולמה זה נחוץ בעצם? תמיר עונה כי “המטרה שלנו לאפשר להורים באזור להיחשף לגישה שאנחנו מאמינות שתתרום להם מאוד, הן ברמת היחס שלהם לעצמם כהורים, ביחס שלהם לילדים ובכלל לאווירה בבית” נורית סטון לין מצטרפת ומוסיפה כי “יצרנו את סדרת ההרצאות שבה כולנו מקדישות מזמננו ומהידע והניסיון שלנו כמנחות הורים כדי להנגיש את הכלים האדלריאנים לכמה שיותר הורים, שיוכלו לקחת את מה שהכי מתאים למשפחה שלהם, בכל השלבים השונים שהם חווים יחד ויוכלו ליצור את האווירה המשפחתית אותה הם כמהים שתהיה נוכחת במשפחה שלהם-ולהעניק להם את המתנה הזו”

להרשמה בלינק https://lp.vp4.me/k3zk

בר קהת

בר קהת מספרת ” המיזם “הורות בסלון” מאפשר להורים להגיע בנוחות מרבית ובתחושה “לא רשמית”.יש משהו מרגיע ונינוח בהרצאה שנערכת בבית פרטי.זה שונה מאוד מהרצאה שנערכת באולם רישמי כזה או אחר.. הן למרצה והן להורים שבאים להקשיב. הפורמט מאפשר גם לבקש מההורים תשלום סימלי מה שמאפשר רישום לכמה הרצאות וחשיפה לתכנים רבים מהם יוכלו להיתרם.”

ומה הנושאים שבחרתן לסדרת ההרצאות?

נורית משיבה “הנושאים שבחרנו להרצאות, מאבקי כוח, מריבות אחים, הביטחון העצמי והזהות העצמית של הילדים שלנו, עונשים וגבולות, וכמובן, איך מדברים איתם על מין ומיניות, הם הנושאים שהכי בוערים בנו ההורים, מעסיקים את רובנו ביום יום וכמובן, רלוונטיים לכל הגילאים.”

נורית סטון- לין

שרייבמן מסכמת כי “המטרה שלנו לאפשר להורים באזור להיחשף לדרך  שאנחנו מאמינות שתתרום להם מאוד, תקשורת טובה היא הבסיס לכל מערכת היחסים שלנו עם הילדים, כבר כשהם קטנטנים, כדי שבעתיד אם יתקלו בקושי או בעיה היחסים ביננו כבר יהיו בנויים על אמון, כבוד הדדי ושיתוף וכך הם ירגישו בטוחים לפנות אלינו בכל עת, ובכלל כשהיחסים טובים בבית יש יותר סיכויים לשיתוף פעולה ולהתמתנות המאבקים. יצרנו את סדרת ההרצאות שבה כולנו מקדישות מזמננו ומהידע והניסיון שלנו כמנחות הורים כדי להנגיש את הכלים האדלריאנים לכמה שיותר הורים, שיוכלו לקחת את מה שהכי מתאים למשפחה שלהם, בכל השלבים השונים שהם חווים יחד וכך יוכלו לדייק, לעדכן וליצור את האווירה המשפחתית אותה הם כמהים שתהיה נוכחת במשפחה שלהם”כי הכל יכול להיות גם אחרת” כמו שאמר אדלר

0 0 votes
דירוג הכתבה

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות טובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x