השראהחדשות טובות

רוכבים ביחד

אם במקום לשמוע באולפן שישי על המהומות בגדר הייתם שומעים על רכיבה משותפת בין צעירים מעזה ומישראל זה לא היה משמח? מסתבר שלא כולם חושבים שזה חלום רחוק וזה עומד להתקיים בסופ"ש באמת!

עוד יומיים, שוב יגיע יום שישי ובאזור עוטף עזה תהיה הפגנה ליד הגדר ומתח….וזה לא חייב להיות ככה. ולכן בלי קשר ליום הנכבה ולרמדאן ולמתיחות ביום שישי ה17-5 בבוקר יצאו אצנים ורוכבי אופניים מעזה לכיוון מזרח ומישראל בעוטף לכיוון מערב כדי לייצר ולו באופן סימבולי נקודת מפגש משותפת בין העמים.

אהרון אריאל לביא בן 36 ממושב שובה בעוטף עזה הוא רב אורתודוקסי בישוב אבל הוא גם רוכב אופני שטח ומדריך רכיבה לילדים ונוער. לביא החליט שאחרי עשרים שנה של מלחמה בעזה צריך לשחרר את המתח ולאחד את הכוחות – ואיזו דרך יותר טובה מאשר לעשות יחד ספורט?

אהרון הראל לביא במירוץ GFNY בירושליים האחרון

לדברי לביא, "אם אנחנו פה ואף אחד לא הולך לשום מקום אז אפשר לרוץ ולרכב וגם לעשות את זה יחד צעירים מישראל ומעזה פשוט כדי להראות שמציאות אחרת כן אפשרית, אולי זו בעצם המציאות האפשרית היחידה".

אהרון הראל לביא

והוא מוסיף: "חוץ מהשוליים הקיצוניים של שני הצדדים, שחושבים שהם יעלימו את הצד השני יום אחד, כולם מבינים את זה. ומאחר וזה המצב, צריך למצוא דרך לחיות זה לצד זה". באמצעות פעילות משותפת כזו לדבריו אפשר בעצם "לייצר תשתית אזרחית של שיח ושיתוף-פעולה שתוכל להתרחב כשתגיע ההזדמנות"- היוזמה החלה להירקם לפני שלושה חודשים וממה שהראל לביא מספר כבר מהאופן שבו התארגנה הפעילות המשותפת אפשר להסיק על הרבה דברים טובים שאפשר לעשות "יש הרבה מורכבות מבחינת תיאום המסר והתיאום הביטחוני, אבל בסך הכל זה היה יותר פשוט ממה שחשבנו. זה לא בשמים ואפשר לעשות דברים ביחד"

איך התגובות ליוזמה עד כה?

כרגע מספר המשתתפים באירוע בצד העזתי עומד על כ 50-100 רוכבים, ובצד הישראלי יש מספר דומה של 50-150 רצים ורוכבים. לפני סבב הלחימה האחרון הייתה יותר התלהבות שקצת ירדה בצד הישראלי והיו גם ביטולים אבל לנו חשוב שזה יהיה וכמובן נשמח מאוד שזה יתרחב אבל אנחנו לא נאיבים, אף אחד לא חושב שמהרכיבה הזו יהיה שלום במזרח התיכון. אבל חשוב לנו להעביר את המסר. וגם חשוב לנו להבהיר" הוא מוסיף ש"האירוע ללא שום כוונות או שיוך פוליטי משום סוג ומשום צד".

ובעוד בצד הישראלי מפרסמים את היוזמה בגלוי, בצד העזתי זה מאוד מורכב והמארגנים שם נזהרים לא לציין את הקשר עם הישראלים מחשש לביטחונם

מה מתוכנן בעצם?

ביום שישי, י"ב אייר תשע"ט (17.05.19), ב07:00 בבוקר בכניסה לקיבוץ בארי, תוכננה לצאת קבוצה למסלול ריצה של כ-10 קילומטר, למי שמעדיפים את הריצה, בשיתוף "מרתון ישראל". בנוסף, תוכננה לצאת גם קבוצת רכיבה מקצועית לסינגל בארי בשיתוף מועדון הרוכבים NCC (Negev Cycling Club. ומאוחר יותר בשעה 10:00 הייתה אמורה להתקים רכיבה עממית באופני הרים, בשיתוף ALLMEP שמתאימה לגילאים ולרמות רכיבה שונות כך שכל אחד מהמשתתפים יוכל לבחור את המסלול שמתאים לו.

במקביל לרכיבה בישראל, תוכננו להתקיים רכיבות בתוך רצועת עזה, בהובלת ה-Gaza Youth Committee . מארגני האירוע לא מעוניינים לפרסם את המסלול המדוייק מראש אבל ניתן לומר שהם ייסעו מהעיר עזה לכיוון מזרח ובישראל הרכיבה תהיה בכיוון למערב כדי לחצות את הגבולות באופן מטאפורי- "כי אין עדיין באמת אפשרות להיפגש או לחצות את הגבול מכל אחד מהכיוונים כידוע."

אך האירוע נדחה עקב גל החום, ולכן חשוב לעקוב בעמוד הפייסבוק ולהתעדכן בתאריך החדש בהקדם.

0 0 vote
Article Rating

תגיות

רקפת פרא

מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק,הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי והחדשות הטובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close