חדשות טובות

צעצועים של סיפור

לקראת צאת הסרט “צעצוע של סיפור 4” של אולפני דיסני- פיקסאר, דיסני ישראל יוצאים במהלך ארצי של איסוף צעצועים ומסירתם הלאה, בשיתוף עם עמותת “רוח טובה” הפועלת תחת הקרן המשפחתית ע”ש תד אריסון ורשת בתי הנוער “קדימה” ועמותת לשבע שמרכזת 22 מרכזי פעילות לילדים ולנוער ברחבי הארץ.

עידו לוטן מנכ”ל עמותת רוח טובה

לדברי עידו לוטן, מנכ”ל עמותת רוח טובה אב לשני ילדים בעצמו: ” חיבור שיצרנו בין דיסני לבין בית נוער קדימה, שכולו מבוסס התנדבות, מהווה דוגמה נפלאה לפעילות חברתית מעוררת השראה, המייצרת שרשרת של מעשים טובים ומעבירה הלאה את עשיית הטוב גם לדור הבא”

“נוצר פה שילוב שמחבר בין עסק- במקרה הזה חברת דיסני לבין הקהל הרחב , מתנדבים ועמותות- זה בדיוק מה שאנחנו ברוח טובה מעוניינים לקדם כמה שיותר. זו דוגמה מופלאה לאיך אפשר להביא אנשים לעשייה של מעשים טובים ולעודד ילדים בני נוער ומבוגרים לעשות טוב בחברה- שתורם לכולם”.

איך עלה הרעיון?

לוטן מסביר כי “עמותת רוח טובה פועלת כדי לעודד את ההתנדבות בישראל, אנחנו פועלים מול מגזרים שונים עיריות, מגזר ציבורי, הקהל הרחב והמגזר העסקי. ואנחנו מחברים בין גופים ואנשים ליצירת התנדבות ועשייה חיובית בקהילה. כל התנדבות של חברות פונה גם ללקוחות שלה. דיסני ישראל פנו אלינו אחרי יום מעשים טובים וסיפרו לנו על הרעיון לאסוף צעצועים משומשים. אנחנו מגייסים את המתנדבים שימיינו את הצעצועים שיאספו מכל הארץ. בנוסף, אנחנו מגייסים מתנדבים מומחים בתיקון צעצועים. בהמשך הדרך, הצעצועים יועברו לארגון לשובע שיפזרו את הצעצועים בין המרכזים שלהם.”

צילום אילוסטרציה שאטרסטוק

כמה ילדים בישראל זקוקים לצעצועים? אין ממש נתון לזה אבל יש הרבה עמותות וגופים שמפעילות מרכזים ומסגרות שבהן ילדים ונוער יכולים לשחק עם צעצועים. יש פה כמה תהליכים אחד לפנות לקהל הרחב שיביאו צעצועים, ובתום השבוע המכולות יפונו לנקודה שבה יתקיים המיון של הצעצועים במשמרות של זוגות מתנדבים ובשלב השני צעצועים שזקוקים לתיקון יועברו למתנדבים שיסייעו לתקן את הצעצועים ובשלב הבא יתנהל הפיזור ל- 22 נקודות השונות של לשובע”.

ההערכות בדיסני ישראל הן שיאספו במהלך שבוע הפעילות כ-2 טון צעצועים. מכולות בגודל של  3 מ”ר יחכו לילדים וצעצועיהם בנקודות האיסוף ביס פלאנט רשל”צ, ביס פלאנט ירושלים, יס פלאנט חיפה, ויס פלאנט באר שבע. המבצע יתקיים בין התאריכים 16-24 ליוני 2019.

תמי-לנדסמן-מנכ”ל דיסני ישראל צילום-תמר-מצפי

לדברי תמי לנדסמן, מנכ”לית דיסני ישראל “חלק מאסטרטגיית החברה של דיסני הוא יצירת חוויות מהותיות ומשמעותיות עבור כל הילדים, והחיבור בין היוזמה ובין מותג “צעצוע של סיפור” הוא טבעי מאד. היוזמה היא חלק בלתי נפרד מהמהות של “צעצוע של סיפור”. מסתבר שיוזמה דומה נוהלה על ידי וולט דיסני בעצמו שתמך בארגון Toys for Tots וליווה אותם. לדברי לנדסמן “הקשר התחיל בשנת 1948 כשוולט, יחד עם האנימטורים שלו, עיצב את הלוגו של הארגון, שעדיין נמצא בשימוש כיום. בנוסף, חברת וולט דיסני מקיימת פעילויות דומות במדינות נוספות”.

המטרה של צעצועים דומה מאוד למטרות של חברת דיסני כולה שבאמצעות הסרטים והדמויות השונות מביאה ילדים רבים בעולם לחוות רגשות שמחה והעצמה. לנדסמן מוסיפה כי “סרטי “צעצוע של סיפור” מתארים מסע של צעצועים בדרך להגשמת הייעוד שלהם, בין אם זה לשמח את אנדי, את בוני, או ילדים אחרים. כל ילד יוצר חוויות אחרות עם הצעצועים. אנחנו מזמינים את הציבור לסייע לצעצועים שלהם להמשיך במסע ולייצר חוויות חדשות”.

“Toy Story 4” ©2019 Dinsey/Pixar. All Rights Reserved.

היכן ניתן לתרום הצעצועים ומתי

מכולות ממותגות בגודל של  3 מ”ר יחכו לילדים וצעצועיהם בנקודות האיסוף ביס פלאנט רשל”צ, ביס פלאנט ירושלים, יס פלאנט חיפה, ויס פלאנט באר שבע. מה- 16 – 24 ליוני 2019.

לא חייבים לצפות בסרטי צעצוע של סיפור כדי לדעת שילדים קשורים לצעצועים שלהם ולא תמיד יהיה להם קל למסור אותם- ממספר שיחות שערכתי עם יועצי הורות וגננות חשוב מאוד להכין את הילדים לפעילות ולהביא אותם לרצות להעניק צעצועים ישנים שלהם שכבר לא בשימוש לילדים אחרים. תמיד נכון לערוך מיון של המשחקים בבית ובה גם לראות אם יש משחקים שזקוקים לתיקון, צעצועים מבד שניתן לכבד לפני המסירה וכד’.

ילדים רבים בישראל מכירים ואוהבים את הרעיון של שימוש חוזר בחפצים שמעודד פחות זיהום סביבתי ופחות פסולת שתיזרק לפח ובנוסף הילדים עשויים מאוד להתלהב מהרעיון לתת לצעצועים שלהם חיים חדשים אצל ילדים חדשים שישמחו לקבל אותם. עצה שלי- הפכו את מסירת הצעצועים למשחק נתינה ובמיוחד אם אתם מתכננים לקחת את הילדים לסרט – הם ואתם צפויים להרגיש ממש טוב (:

כצופה אדוקה בכל סרטי צעצוע של סיפור הקודמים – אני בטוחה שגם הפעם אחרי שבסיום הסרט הקודם אנדי מסר את כל הצעצועים שלו לבוני יגיע צעצוע חדש שיצטרף לחבורה שתחווה יחד עלילות והרפתקאות מרתקות.

0 0 votes
דירוג הכתבה

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות טובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x