השראהחדשות טובותחינוךיוזמות חיוביותמעשים טוביםרעיונות טובים

דואגים לחתולי הרחוב מפני הגשם

צילום חינוך לפסגות

הערב שוב צפוי לחזור מזג האוויר הסוער לאחר מספר ימי רגיעה. ובעוד רובנו נישאר בבית ונפעיל את החימום מי שנשארים לבדם בחוץ בקור הם חתולי הרחוב. בשכונת גני אביב בלוד, לחתולים כנראה צפוי חורף טוב יותר מזה של שאר חתולי ישראל הודות ליוזמה של 16 חניכי וחניכות שכבת ה' ממרכז 'חינוך לפסגות' בשכונה.

עמותת "חינוך לפסגות" מטפחת מצוינות, ופועלת בכל הארץ במטרה לצמצם פערים חברתיים בעזרת חינוך. היא עובדת בפריפריות חברתיות וגאוגרפיות. וחותרת לצמצום הפערים החברתיים ע"י יצירת שוויון הזדמנויות לילדים ונוער בעלי פוטנציאל למצוינות, החיים בפריפריה החברתית והגאוגרפית של ישראל. במסגרת הפעילות מפעילה העמותה מפגשים לילדים בכיתות ג-ו 4 פעמים בשבוע לפעילויות אחה"צ

15 בתי מחסה לחתולים

"הרעיון הגיע מהילדים". מספרת טניה סגל מנהלת מרכז 'חינוך לפסגות' לוד גני אביב -בפסגות עובדים מאוד חזק על פעילויות העצמה ובתכנית מנסים כל הזמן ליצר תכנים שמעודדים מעורבות בקהילה. חיה נפתלייב המדריכה של הקבוצה מוסיפה ואומרת: "הם החליטו שהקבוצה שלהם רוצה לעזור לבעלי חיים ועלו כמה הצעות שהם הציעו כמו למשל לשתף בפייסבוק ובאינסטגרם פוסטים שמעודדים אימוץ או ביקור בכלבייה ואיסוף שמיכות."

חיה סטניסליב המדריכה של הקבוצה מוסיפה ואומרת: "הם החליטו שהקבוצה שלהם רוצים לעזור היא בעלי חיים ועלו כמה הצעות שהם הציעו כמו למשל לשתף בפייסבוק ובאינסטגרם פוסטים שמעודדים אימוץ או ביקור בכלבייה ואיסוף שמיכות."

מכינים בתי מחסה לחתולים

אבל הרעיון לבנות בתי מחסה לחתולים בשכונה לימי החורף הקרים והגשומים, קיבל את רוב הקולות. חיפשנו כל מני דוגמאות איך ליצר את בתי המחסה וראינו כמה סרטונים ביוטיוב ופעלנו לפיהם. הילדים אספו קופסאות קרטון ושמיכות ושקיות ניילון גדולות ובמשך אחר צהריים שלם, עטפו את קופסאות הקרטון בשקיות הניילון וציפו אותם מבפנים בשמיכות. על הקופסאות הילדים כתבו בעברית וברוסית שזהו בית מחסה לחתולים. בסוף היום כל חניך לקח את אחד מבתי המחסה ושם אותו בפינת החתולים הקרובה לביתו. ובמקביל הילדים ביקשו מתושבי השכונה לא לזרוק אותם" ואיך באמת מוודאים שהקופסאות ישמרו בשכונה וימלאו את ייעודן? "כל אחד מהילדים אחראי על 1-2 בתי מחסה והם מוודאים שהם נשמרים עטופים. החתולים בשכונה הם עניין שכל השכונה מלוכדת סביבו" מספרת חיה, "יש תושבים שדואגים להם באופן קבוע לאוכל וזו גם הסיבה שהילדים בחרו לדאוג להם ".

תמונה שצילם אחד הילדים שראה חתול בבית המחסה

סה"כ בנו הילדים 15 בתי מחסה כאלה ופיזרו אותם ברחבי השכונה. ובמהלך השבוע הגשום שעבר עלינו הילדים עקבו אחרי בתי המחסה שפיזרו וסיפרו שהם ראו את החתולים מתחבאים בהם מפני הגשם אך למעט תמונה אחת לא הצליחו לצלם את החתולים בתוך בתי המחסה". בקבוצות הווטסאפ השונות של פעילי העמותה ובפייסבוק שיתפו המדריכים גם את התמונות והרעיון להקים בתי מחסה דומים התפשט גם בערים נוספות.

כאמור, את בתי המחסה הכינו הילדים בהתאם להנחיות שראו בסרטון ביוטיוב שגם מצורף פה לכל מי שירצו לייצר כאלו גם בעצמם בעקבות הכתבה
4 3 votes
דירוג הכתבה

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות טובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x