ארועיםחדשות טובות

יריד “מתלבשות על זה” חוזר לפעילות אחרי שנת קורונה קשה במיוחד!

אחד מהאירועים החשובים ביותר של המרכז לנפגעי ונפגעות תקיפה מינית תל אביב המתקיים כבר 18 שנה ברציפות, אך הופסק בשנה האחרונה בעקבות מגפת הקורונה חוזר השנה במלוא עוצמתו.

השנה תהיה זו הפעם ה-19 שבה יתקיים הבזאר בתאריכים שישי-שבת 17-18.12.2021, אקספו ת”א, ביתן 11.

ההכנסות ממנו מהוות רבע מתקציב המרכז. בבזאר אנחנו מצליחות לגייס מעל 700 מעצבות, מעצבים ומותגים שתורמים לנו בגדים, נעליים, אקססוריז, כלי בית ועוד. את כל אלה אנחנו מוכרות במכירים אטרקטיביים במיוחד, בין 10-300 ש”ח לפריט. כל הכנסות הבזאר הן קודש לפעילות שלנו עבור נפגעות ונפגעי תקיפה מינית ועבור העלאת המודעות החברתית סביב התופעה.

מרים שלר, מנכ”לית מרכז לנפגעי ולנפגעות תקיפה מינית תל אביב צילום יחצ

“בכל שנה אנחנו מצליחות לגייס כמיליון ש”ח”. מספר מרים שלר, מנכ”לית מרכז לנפגעי ולנפגעות תקיפה מינית תל אביב: “בשנה שעברה, בגלל שהבזאר לא התקיים, פתחנו הדסטארט וגייסנו דרכו 500,00 ש”ח, שזה סכום ניכר אך בערך מחצית מהסכום שהתבססנו עליו בעבר ומהווה כרבע מהתקציב השנתי הכולל שלנו ולכן השנה אנחנו מגיעות ליריד בהתרגשות גדולה במיוחד”

“השנתיים האחרונות היו מאתגרות במיוחד עבורנו . בהיעדר ממשלה מתפקדת במהלך תקופה כה ארוכה, נדרשנו לתת מענה לצרכים הגוברים של השטח, ללא תקציבים, ללא הבזאר ועם הרבה יותר פניות. מאז פרוץ הקורונה, אנחנו עדות ועדים לעלייה דרמטית בפנייה לקווי הסיוע שלנו במרכז הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית. 11,500 פניות התקבלו רק בשנה האחרונה בקווי הסיוע של המרכז שלנו בת”א בהתאמה לעלייה בפניות, עלה גם פי שלושה הצורך בליוויים של הפונות והפונים בהליך הפלילי ובהליכים רפואיים ובירוקרטיים.

ההשלכות של הקורונה על נפגעות ונפגעי אלימות, ואלימות מינית בפרט, הן קשות. נשים שחוות אלימות נשלחו לתוך הבתים הלא מוגנים שלהן, בתוך סיטואציה קשה ומלחיצה שרק העלתה את רמת האלימות כלפיהן. ילדות וילדים שיצאו מבתיהם למסגרות אחרות ומיטיבות יותר, נשלחו חזרה לתוך בתים אלימים ולא מתפקדים. לצערנו, פעמים רבות דווקא הבית הוא המקום הלא בטוח. מהדו”ח השנתי של איגוד מרכזי הסיוע עולה כי 53% מהפגיעות המיניות מתרחשות דווקא בתוך המרחב הביתי כך שהאפשרות לחזור ולקיים את הבזאר השנה חשובה מאין כמותה ואנחנו מאוד מתרגשים ומחכים לה.”

העלייה בכמות הפניות דווקא מעודדת?

“המודעות ההולכת וגדלה וההכרה החברתית בקרב האוכלוסייה לגבי התופעה של פגיעה מינית, הרבה בזכות מהפכת #METOO. יותר ויותר נשים וגברים מסוגלים לדבר ולשתף כיום בפגיעה שעברו ופונים לעזרה. וזה דבר חשוב מאוד כי הפגיעות והתקיפות היו שם אבל היכולת לגשת ולקבל עזרה נקשרה בהרבה בושה ובגלל זה היו פחות פניות.

“בכל פעם שמתפרסמות עדויות חדשות לגבי פגיעות מיניות, בעיקר כשהפוגע הוא אדם מפורסם, אנחנו מקבלות עוד המון פניות של א.נשים שעברו פגיעה מינית והידיעות בתקשורת הציפו בהם את הפגיעה שעברו. אחרי הידיעות על בכירים בקהילה הגאה שפגעו מינית בנערים וגברים, הפניות לקו הסיוע של הנערים והגברים עלו ב- 100%. גם בקו הנשים הייתה עליה חדה של פניות אחרי שהתברר שפרופ’ בכיר פגע במטופלות שלו.”

איזה סוג סיוע המרכז מאפשר לפונים ולפונות?

“אחת המשימות העיקריות שלנו במרכז הסיוע היא העלאת המודעות לגבי התופעה של פגיעות מיניות על ידי שירותים שונים שאנחנו מעניקות ומעניקים לציבור: הכשרות, ימי עיון, סדנאות ותהליכים ארוכי טווח עם נוער, צוותים חינוכיים ומקומות עבודה. לשמחתנו, הפעילות שלנו הולכת ומתרחבת משנה לשנה, ואיתה גם הצורך בתקציבים, ופה הבזאר נכנס לתמונה.

הבזאר הוא win win לכולם.ן – אנחנו מצליחות ומצליחים לתקצב את הפעילות שלנו ולהרחיב אותה לטובת הציבור כולו, הצרכניות והצרכנים שמגיעים לבזאר נהנים מפריטים ממש שווים ביותר המוצעים במכירים אטרקטיביים במיוחד. המעצבות והמעצבים שתורמים לנו הופכים להיות חלק מהמאבק החשוב באלימות מינית וזוכים כך לתרום למען מטרה נעלה וטובה. בין מעצבי האופנה והחנויות שייקחו חלק השנה ביריד: רונן חן, חגית טסה, קדם ששון, מיטל ששון,  אפרתה, קארין A, סאקס, קום איל פו, גוטקס, ליהי הוד, אלון ליבנה,שני בר, רונית ים, כיסים,מיידל’ה, אניה פליט, גרטרוד, קרן מזרחי, פיצקע, בדים, אניה פליט, יאנגה, בדים, אריסטו שמט, זאזא ספורט, לי קופר, אפרת & טלי, don’t tell mama, איגור, תמנון, רוני בר, רעומה, צוקר, גלביה, style 4 rent , מנגו, רזילי, גדי אלימלך, ואנדום, אופנת סגל, two tone , דניאלה להבי, סטודיו פאשה, יובל רביד, סבינה מוסייב, משכית, דורון אשכנזי, לילית קוסמטיקה, לאסטר, אופטיקנה, נישה, אמילי, שילב, בייבי טבע, סוזי עיצובים, סוויט גירל שופ, so, ליליבלה, שושה, הדס שטרנברג, טפליא, פלייפוט, נימרוד, פפאיה, אינטימה ועוד.

עמוד הפייסבוק של הבזאר | עמוד האינסטגרם של הבזאר | קישור לאיוונט של הבזאר בפייסבוק

השנה יותר מתמיד צריך לתמוך ולעזור לפעילות של מרכז סיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית. הדיווחים על פגיעות מיניות נמצאות רק בעלייה, בעוד שהסיוע לא מספיק לטפל, אפילו טיפול ראשוני, בשורה של נפגעות ונפגעים. כדי לגייס חלק מהתקציב מקיימות המובילות של המרכז סיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית גם השנה את בזאר “מתלבשות על זה”, שכל הכנסותיו קודש לפעילות של מרכז הסיוע ומהווים שליש מהתקציב השנתי שלו.

כל הפריטים נמסרים בחינם על ידי שורה של מעצבות ומעצבים לצד מותגים. הכל 100% תרומה וכל ההכנסות מהמכירה הן קודש לפעילות המרכז המשמעותי והחשוב הזה.

זאר ‘מתלבשות על זה’ מתקיים זו השנה ה-19(!) 
» האירוע מופעל כולו על ידי מתנדבות ומתנדבים 
» הכנסות הבזאר מהוות כשליש מהתקציב השנתי של מרכז הסיוע ומאפשרות לנו להעניק סיוע, ליווי ותמיכה לנפגעות ונפגעים, לקיים סדנאות והכשרות למגוון רחב של קהלים ולטפל בכ-10,000 פניות בשנה.

★ כל הפריטים בעלות של 10-300 ש”ח ★

המכירה הכי שווה בעיר חוזרת!
בואו לקנות פריטי מעצבים ומותגים במחירים שווים – 100% תרומה למרכז סיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית תל אביב!

למעלה מ-750 מהמעצבות והמעצבים, הרשתות והיצרנים המובילים בישראל, נרתמים למאמץ ותורמים פריטים בעיצובם, ביניהם בגדי נשים, גברים, ילדים ותינוקות, נעליים, תכשיטים, אקססוריז, ספרים, כלי בית ואוכל.

★ כל הפריטים בעלות של 10-300 ש”ח ★

.

5 1 vote
דירוג הכתבה

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות טובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x