השראהחדשות טובות

יום התודה הישראלי 2020

בסמוך ליום התודה הבינלאומי שנערך ב-11 לינואר, היום ב13 לינואר מתקיים יום התודה הישראלי שנולד כמשימה שלקח על עצמו ארגון לתת ורתם אליו את נוער לתת שפועל באמצעותו.

למעלה מ-55,000 בנות ובני נוער מכל רחבי הארץ צפויים לקחת חלק ביום המיוחד שהפך כבר למסורת ובמהלכו אומרים תודה לנותני השירות במרחב הציבורי הסובבים אותנו, שלרוב אינם זוכים להכרה ולהתייחסות מהציבור הרחב, באמצעות העברת מערך שיעורים, הפסקות פעילות ויוזמות חברתיות של בני הנוער.

עשרות אלפי בני נוער יצאו הבוקר ובמהלך היום והערב, למאות מוקדים ברחבי הארץ, כמו: בתי חולים, תחנות משטרה, מד"א ומכבי אש, ושם יוקירו תודה לנותני השירות במרחב הציבורי: עובדי ניקיון, מאבטחים, עובדי משק, אחיות וצוותים רפואיים, שוטרים, כבאים וכיוצא בזה.

נגה ברנפלד מנהלת פיתוח והדרכה בנוער לתת

נגה ברנפלד בת 33 מתל אביב, מנהלת פיתוח והדרכה בנוער לתת, ומנהלת את התוכן החינוכי של יום התודה הישראלי, מספרת כי במסגרת המשימה להובלת יוזמה חברתית כחלק מחינוך ללקיחת אחריות על הקהילות בהן הם חיים, מקבלת כל קבוצה בנוער לתת משימה להרים יוזמה חברתית בקהילה, בהתאם לצורך שהיא מאתרת. יום התודה הישראלי, בהובלת נוער לתת, החל כיוזמה של קבוצה מירושלים שהחליטה לפני 3 שנים להכיר ולהוקיר תודה לנותני ונותנות השירות במרחב הציבורי, שהם ברוב הזמן לא זוכים לקבל יחס כלל ,בוודאי, לא לקבל יחס מעריך ומוקיר תודה למרות שחלק מהם גם מסכנים את חייהם למען הציבור, כמו שוטרים ואנשי מערך הכבאות ." והיא מוסיפה כי:

"היוזמה המקסימה והמרגשת שהחלה כיוזמה קבוצתית קטנה, עוררה השראה והחניכים/ות החליטו להפוך אותה ליוזמה כלל ארגונית וארצית. ומאז בכל שנה מצטרפים אלינו ליוזמה המרגשת עוד מסגרות חינוכיות פורמליות ובלתי פורמליות. השנה נוער לתת יוביל אחריו כ 60 אלף בני נוער שיעצרו ויאמרו תודה לאלפי נותני שירות. וכשעשרות אלפי בני נוער אומרים ביחד תודה, העולם הופך למקום טוב יותר."

מה האפקט שזה עושה? "יום התודה יוצר תחושה של "רואים אותי" בקרב אותם אנשים שמקבלים את אות התודה, בייחוד בקרב האנשים השקופים כמו עובדי ועובדות הניקיון. נוער לתת נותן תחושת הערכה לאנשים המלווים אותנו ביום יום, ולרוב זוכים להתעלמות מצד הציבור."

אחד מהמשפטים שמובילים את יום התודה הוא המשפט שאמר ערן וינטרוב, מנכ"ל ארגון לתת- "הכרת תודה היא מהדברים הפשוטים אך רבי העוצמה שבני אדם יכולים להפנות אלה אל אלה.." הוא בעצם מסכם את הפעילות של לתת ובוודאי ביום הזה.

למה רק יום אחד בשנה ולא יותר? "נוער לתת פועל במהלך השנה בדרכים שונות, ויום התודה היא יוזמה חד פעמית בשנה. יום התודה הוא אירוע שיא בארגון נוער לתת, הוא מתרחש בסמוך ליום התודה בינלאומי (11 בינואר)."

ניקול ליבשיץ – נוער לתת קריית גת

ניקול ליבשיץ בת 17.6, תלמידת כיתה י'ב בתיכון יצחק רביו בקריית גת, מדצ"ית בסניף של העיר ונמצאת בקבוצת מנהיגות, מפעילה בבית הספר רוגוזין בעיר פעילות תודה לצוות המנקות, המאבטחים, אבות הבית ובני השירות. ובמהלך הערב היום תלך יחד עם פעילים נוספים לתחנה המרכזית ותחנת הרכבת שנמצאות בעיר ומעריכים את הנהגים ונותני השירות במקום.

היא מספרת כי " אי שם בחטיבת הביניים חיפשתי מקום להשיג בו את שעות המחויבות שלי. חברה הציעה לי ללכת למבצע שופרסל ,שמתקיים בפסח ובראש השנה למען איסוף מזון לנזקקים, ומאז פשוט התאהבתי ברעיון של לתת והתחלתי ללכת לפעולות."

על הפעילות ביום התודה היא אומרת ש "חשוב לי לשמוע תודה בכל פעם שאני עושה משהו נחמד לאנשים,מעבר לכך להגיד תודה זה משהו שצריך להיעשות מתוך נימוס, המון פעמים אנחנו תופסים את מה שעושים בשבילנו כמובן מאליו,אבל האנשים האלו מביאים אותנו ממקום למקום,דואגים שנשהה במקום נקי והיגייני,רובם אפילו מצילים חיים. בלעדיהם החיים שלנו היו נראים אחרת לגמרי וזה המעט שאפשר לעשות,מעבר לכך,להגיד תודה ולחייך למישהו תמיד נותן הרגשה טובה."

0 0 vote
Article Rating
תגיות

רקפת פרא

מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק,הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי והחדשות הטובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
בדוק גם
Close
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
Close