ארועיםחדשות טובות

המסורת החדשה של יקב ויתקין למען עמותת “רוח נשית”

נשות יקב ויתקין, אירחו נשים פורצות דרך באירוע למען עמותת ‘רוח נשית’, המקדמת עצמאות כלכלית לנשים נפגעות אלימות, במפגש מעורר השראה עם נשים מובילות ומוערכות המייצגות עשייה בכל התחומים ואת הרוח הנשית במיטבה.

באירוע, חגית בכור, יו”ר רוח נשית, נשאה דברי פתיחה, סקרה את פעילות עמותת ‘רוח נשית’ והישגיה הרבים.

ג’ודית מגן, מתנדבת ברוח נשית, שיתפה בסיפורה האישי – “ואז זה היכה בי” – על ימי נעוריה כשגבר חדר לחייה והקיף אותה בחומה.

יעל אבקסיס צילום רוית תורקיה

לאחר מכן, הוקרן סרטה הראשון כבמאית של יעל אבקסיס המלווה את העמותה מיום הקמתה, ‘ריימונד אל בידאוויה’- בסרט בו היא מלווה את אמה ריימונד אבקסיס-זמרת, שחקנית ואשה פורצת דרך, במסע משותף ראשון מהשורשים במאלח שבקזבלנקה, דרך חולות אשדוד ובחזרה למרוקו, שם הפכה האם ל”ריימונד אל בידאוויה”, מאגדות הזמר המרוקאי בעולם. במסע המשותף השזור הערצה, אשמה, מוסיקה, כאב ואהבה גדולה, מגלה הבת באמה אשה שמבטאת בצלילות מודעת ומפוכחת את חולשותיה ומורכבות בחירותיה.

בין האורחות שנצפו משיקות גביעי יין : ד”ר שולמית גרי – מנכ”לית בנק ישראל , ח”כ קטי שטרית, אורנה אנג’ל, נחמה רונן, אירית שנקר, מורן סמואל, לימור מזרחי, קארן אוברזון, הדס שטייף, הסופרת אורית הראל, ועוד ועוד.

שרונה פז בלוגולובסקי – מנכלית ובעלים של יקב ויתקין . צילום רוית תורקיה

לדברי שרונה פז בלוגולובסקי, הבעלים ומנכ”לית יקב  כפר ויתקין, “זו השנה השנייה שיקב ויתקין מחובר לעמותת רוח נשית. אנו יוצרים חיבור עם ארגון שקרוב ללבנו ותורמים חלק מהרווחים לארגון. לפעילות של עמותת רוח נשית התוודענו בתחילת 2020 ומאז שילבנו את התרומה לעמותה במארזי החג שלנו. לאחרונה, לנוכח העלייה המשמעותית במקרי האלימות במשפחה ובשל מצב החירום, החלטנו ביקב ויתקין להרחיב את שיתוף הפעולה עם עמותת ‘רוח נשית’, עמותה ללא כוונות רווח המסייעת לנשים נפגעות אלימות להגיע לעצמאות כלכלית, לצאת ממעגל האלימות ולהתחיל בחיים חדשים”.

מימין- ענת שבזי יועצת ראשית לקידום מעמד האישה במועצה עמק חפר, נחמה רונן-יור ממן, מיכל אביחי גאון ראש תחום בי.די.או -צילום רוית תורקיה

לדברי תמר שוורץ, מנכ”לית עמותת “רוח נשית – עצמאות כלכלית לנשים נפגעות אלימות”: “בתוך כל העשייה למען נשים נפגעות אלימות, מעורר השראה לפגוש נשים בעמדות הכי בכירות בתחומן, שמחליטות להירתם למען אחוות נשים ואחוות אחיות. אין ספק שנשים נפגעות אלימות ירגישו בטוחות יותר כשידעו שיש להן את הגב החזק של הנשים האמיצות והנחושות שהגיעו למפגש השנתי ביקב ויתקין ומוכנות לעמוד איתן מול כל פגיעה בנשים”.

איך נולד הרעיון לאירוע? “הרעיון נולד כתוצאה משיתוף פעולה שלנו עם רוח נשית שהתחיל בשנת 2019. אנחנו צוות נשי  והתלהבנו ממה שהעמותה עושה.  החלטנו לתרום לעמותה מתוך ההכנסות של מארזי השי שלנו. בתקופת הקורונה הוספנו תרומה גם מקניות היין באתר האינטרנט שלנו . (בכל מארז יש תעודת תרומה שמספרת על הפעילות של העמותה- הבנו שלא מספיק נשים ואנשים מודעים לדרכי הפעולה של העמותה- לא נשים שזקוקות לעזרה ולא נשים ואנשים שיכולים לתרום.” מסבירה פז ומוסיפה:

“בשנת הקורונה  בין סגר לסגר-עשינו אירוע ראשון שכלל בציר פיזי בכרם (השכם בבוקר בכרם) כל הנשים המוזמנות נבחרו בפינצטה והייתה היענות מרשימה.  והשנה האירוע נערך בקונספט שונה אבל עדיין עם כותרת של נשים חזקות ומיוחדות. 

למה אפשר לצפות אחרי קיום האירוע? “כל מי שנכחה מפיצה את הבשורה הלאה. הכתבה שלך היא אחת התוצאות – את לגמרי יכולה לראות את עצמך כשגרירה”

מה התכניות להמשך? “האירוע מבחינתנו יהפוך למסורת ובשנה הבאה שוב נערוך  בציר ענבים”.

0 0 votes
דירוג הכתבה

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות טובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x