אות הטיפול האנושיבריאותהמסע החברתי להבראת הרפואהחדשות טובות

אות הטיפול האנושי – מצרך מבוקש בתקופה קשה

המסע החברתי להבראת הרפואה יחד עם מערכת חדשות טובות יוצאים במבצע לייסוד תו תקן חדש במערכת הבריאות!

“בתוך כל הבלגן של המון אנשים מפוחדי שפעת במרפאה, צעקות, בכי וצוות רפואי שמתרוצץ ומנסה לטפל, פתאום אני פוגשת מבט מחייך של אחות נפלאה. היא אוחזת בידי כדי למדוד דופק. אני מסתכלת בה מהופנטת ומרגישה כיצד המתח שבתוכי מתפוגג ונעלם לאיטו. למרות שהיא נוגעת בי עם כפפה, אני מרגישה את החום שהיא מקרינה אליי. היא שואלת אותי שאלות פשוטות לגבי הרגשתי וסיבת בואי למרפאה. התשאול הפשוט מרגיע וישר אני מרגישה טוב יותר”

כך סיפרה לי השכנה שלנו בהתרגשות ומוסיפה: ” אם כל הצוות הרפואי היה נוהג כך, היינו הרבה יותר בריאים ורגועים!”

במסגרת המסע החברתי אנו מתארים בכאב רב את מערכת הבריאות הקורסת והמוצפת שלא מצליחה לספק לנו את הרפואה הטובה בה מצטיינת ארצנו. לעיתים קרובות מדיי גם נפגעים מטופלים שלא לצורך…

יחד עם זאת יש ערך רב ביותר לחזק את אנשי הצוות שמצליחים בתוך כל העומס והשחיקה הקשים לשמור על אנושיותם. ליצור קשר עין, להקשיב בתשומת לב, להגיב בצורה אמפטית לסבל ולכאב ולספק הסברים סובלניים למטופלים.

מיזם “קשר עין” של המסע החברתי הווה פריצת דרך בכוון זה. כיום לאחר פעילות של מיזם זה בחדר המיון של הלל יפה, אנו שומעים ממספר כיוונים שהאווירה במקום השתנתה! החולים פונים ביתר בטחון שיקבלו רפואה אנושית ומקצועית והתחרות החיובית בין אנשי הצוות על מתן טיפול אנושי, משפיעה לחיוב גם עליהם בתוך עבודתם הקשה.

כעת אנו מובילים את הצעד הבא: אם תכנסו לאתר המסע החברתי https://tinyurl.com/r2duqby תוכלו לראות את “אות הטיפול האנושי” המזמין אתכם לציין לשבח את אותם אנשי הצוות הרפואי המצליחים לגרום לכם תחושה טובה ולאו דווקא באמצעות עוד תרופה או בדיקה, אלא בזכות היחס האנושי שהם מעניקים לכם.

הכוונה היא לאחד כוחות עם עיתון “חדשות טובות” https://tinyurl.com/r3qc2tb ולעודד את הקהל הרחב להמליץ על אנשי הצוות המצטיינים ובכך ליצור בכל מוסדות הרפואה בישראל – בבתי החולים ובקופות, מודעות לנושא וחיזוק המגמה האנושית בטיפול. מדי פעם נפרסם את התמונה של אנשי הצוות עם הסיפורים הקצרים שלכם המתארים את פועלם.

היו גם אתם בין הממליצים על אנשי הצוות הרפואי ובכך נתרום כולנו להבראת המערכת!

דר’ אלון מרגלית MD PHD יו”ר עמותת המסע החברתי להבראת הרפואה

0 0 votes
דירוג הכתבה

המסע החברתי להבראת הרפואה ד"ר אלון מרגלית

דר' אלון מרגלית מומחה ברפואת המשפחה ובעל תואר שלישי בפסיכולוגיה רפואית, מנהל רשת מרפאות כאב, מחבר הספר (יחד עם יששכר עשת) "האדם שברופא, הרופא שבאדם". מייסד גישת הרפואה השלמה, מוביל המסע החברתי להבראת הרפואה ויו"ר ועד המנהל של עמותת המסע.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x