Toy – של צ'יימס ישראל

יש כל כך הרבה דרכים יפות שבהן תרם השיר Toy ותרמה נטע עצמה לאנשים שונים בישראל ובעולם- הרבה מעבר לאמירה נשית - יש מי שלקחו את ההשראה מהמשפט שהיא אמרה ברגע הזכייה לעשייה מעוררת השראה בפני עצמה- הנה דוגמה כזו

היום בערב (שלישי) יתקיים אירוע חצי הגמר הראשון של האירוויזיון ההיסטורי בישראל שבו גם תופיע נטע ברזילאי שהביאה אותו עם השיר Toy. בטיימינג מושלם מושק בימים האחרונים קליפ ייחודי ומרגש לשיר שנותן הסתכלות קצת אחרת למילות השיר ובעיקר נשען על המילים המרגשות שאמרה נטע עצמה מיד עם הזכייה שלה על הבמה בליסבון: "thank you for accepting diversity" -תודה על קבלה של השונות "and differences between us" – ואת ההבדלים בינינו.

לימור לדני- עמותת צ'יימס ישראל

באותו הרגע שנטע אמרה את הדברים על הבמה – לפני שנה החל להתגלגל בראשה של לימור לדני עוזרת המנכ"ל בעמותת צ'יימס ישראל ליצור קליפ ייחודי לשיר עם המסגרות השונות שמפעילה העמותה ,כחלק מהמגמה של העמותה לשלב בפעילותיה הרבות יצירה ואומנויות מסוגים שונים. "האמירה של נטע בזכייה על קבלת השונה הייתה הטריגר שהוליד את הרעיון לעשות משהו עם השיר" היא מספרת "מכיוון  אנו בעמותה עושים שימוש רב בנושא של קידום ,טיפוח מקבלי השרות באמצעות האומנות ושמים דגש גדול בשילוב הקהילה הרחבה בעשיה השוטפת, והרעיון לצלם קליפ תחת הכותרת "רוקדים את השילוב" כריקוד של אנשים עם צרכים מיוחדים מכל המסגרות העמותה ומגילאים שונים ביחד עם אנשים רגילים, היה מדויק".

פרויקט Toya בהשראת השיר toy

לא הרבה זמן אחר כך במסגרת יריד שעסק בשילוב אנשים עם צרכים מיוחדים בתעסוקה, הכירה לימור את נחשון שטיין- כיאורוגרף ומנהל מקצועי בעמותת מאון דהוא שמלמד מחול אנשים עם מוגבלויות. היא סיפרה לו על הרעיון שלה לצלם את הקליפ והוא מאוד התלהב והרעיון ירד מרמת הרעיון לרמת הביצוע. "

מצלמים את הקליפ – יריב דגן וסטילס מיכה אדר

עמותת צ'יימס מספקת שירותים רבים ומגוון רחב של פעילויות שונות שמיועדות לאוכלוסיות שונות ומגוונות עם מוגבלויות כגון  מעונות יום שיקומיים לתינוקות ופעוטות מגילאי חצי שנה עד שלוש, מועדוניות יום לימודים ארוך בבתי ספר יסודיים, סדנאות תעסוקה לבוגרים שמתבצעות עם גופים שונים במשק שמספקים עבודות שונות ומגוונות לאנשים, פעולות שילוב של אנשים עם צרכים מיוחדים בשוק העבודה החופשי, וסדנאות רבות  של יצירה ואומנויות כגון : סדנאות ציור, קרמיקה ,משחק , צילום , עיסות נייר, רקמות ותפירה– המועברים במסגרות השונות ברחבי הארץ.

נבחרו 5 מסגרות מתוך מסגרות העמותה 4 מסגרות ממרכזי התעסוקה  ,בוגרים עם מוגבלות שכלית התפתחותית מכפ"ס, ראש העין, ת"א, ראשל"צ ומועדונית ילדים ובני נוער מתל אביב.

"פרסמנו קול קורא בכל המסגרות ונחשון הגיע לכולן וערך מעין אודישן למי שרצו לקחת חלק – המטרה באודישן הייתה בעיקר שהמשתתפים ייקחו חלק בפעילות מתוך רצון שלהם ויחוו שזה אמיתי ורציני- ובנוסף גם לאפשר לנחשון לחוות את היכולות והמסוגלות ולהיערך ללימוד שהגיע אחר כך". בסופו של התהליך בכל מסגרת התגבשה קבוצת רקדנים ונחשון עבד עם כל קבוצה פעם בשבוע במשך מספר חודשים. הוא בנה לכל מסגרת ריקוד נפרד ועבד איתם על ריקוד קבוצתי, דואטים, סולואים הוא עשה עבודה מדהימה ורגישה"

רוקדים יחד

נוצאו יחסים נפלאים

לצד הרקדנים מהמסגרות של העמותה לקחו חלק בקליפ גם עשרות רקדנים ממגמת המחול של בית ספר אומנויות ת"א, מתנדבי ועובדי העמותה. "התלמידים ממגמת מחול של בית ספר לאומנויות הגיעו לחזרות ולמפגשים עם ילדי מועדונית אנוך ביד אליהו ונוצרו שם קשרים נפלאים בין הילדים – זו הייתה בדיוק המטרה בשילוב שלהם ובדרך הזו לשבור סטריאוטיפים על מוגבלויות, להעצים את אותם אנשים, לעורר השראה לעשייה אמנותית ודרך הקליפ לקרוא לזכותם של אנשים עם מוגבלות להשתתפות שוויונית ופעילה בקהילה בכל תחומי החיים".

צילומי הקליפ נערכו בהיכל מנורה שתרמו את המקום ובנוסף צוות מקצועי של רווית אסף הגיע בהתנדבות ואיפר את הבנות

הקליפ מופץ כבר כמה ימים וזוכה לתגובות נפלאות הן בקרב משתתפי הקליפ ,המשפחות והצוותים והן בפייסבוק בתקשורת שמפרגנת על היוזמה והמסר החשוב של שילוב ומתן הזדמנויות וזוכה לשיתופים רבים וזה מאוד מלהיב ומרגש" מספרת לדני וחושפת בשורה :"אנחנו כבר חושבים על הקמת להקת מחול ייצוגית לצ'יימס ישראל " – עוד לא נאמרה המילה האחרונה -יש למה לצפות

לצפייה בקליפ:

תגיות

רקפת פרא

מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק,הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי והחדשות הטובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of

כתבות קשורות

Close
WhatsApp chat