רוצים לקרוא ולהינות מגלידה

יש הרבה ילדים שלא אוהבים לקרוא, אבל אין הרבה ילדים שלא אוהבים גלידה! אם פעם קריאה הייתה אחד מהתחביבים האהובים על מרביתם המכריע של הילדים הרי שהיום זה במקרה הטוב מטלה במסגר הלימודים. אצל המבוגרים שבנינו המציאות שונה- ועדיין יש הרבה מאוד קוראים. כחלק ממחשבה יצירתית להפגיש בין עולמות שונים החליטו שני עולים חדשים מאיטליה -בעלי הגלידה האיטלקית Arte להזמין אליהם סופרים בשבתות ולאפשר להם לקיים מפגשים והרצאות לקהל הגלידרייה ולעשות את החיבור המרתק בין גלידה איטלקית טובה לאמנות החשובה של הספרות.

סיסי פגאני ומרקו קמוראלי בעלי Arte אמנות הגלידה מזה 4.5 שנים. אהבתם הגדולה לאמנות הביאה אותם לפתוח את הגלידרייה שלהם ברחוב נחלת בניימין בתל אביב, ובהמשך לבחירת הלוגו שלהם שמשלב את הציור האייקוני של לאונרדו דה וינצי.

מימין מרקו קמוראלי וסיסי פגאני בעלי גלידרייה Arte

בעלי הגלידרייה אוהבים אמנות ישראלית מכל הסוגים ועושים רבות על מנת לעודד אמנים ישראלים בתחומי הציור/הצילום והמוסיקה בדרכים יצירתיות שונות: אם דרך הענקת קיר גלריה שלם לתערוכות אמנות מתחלפות של ציירים /צלמים ישראליים פעם בחודש ללא תשלום

אם דרך העמדת כן ציור ללקוחות שמציירים להנאתם ופעם בשנה נבחרים מבין עבודותיהם תמונות שהופכים לתערוכה בחודש אפריל- חודש יום ההולדת של הגלידה.

ואם דרך קיום מופע ג'אז חיי של נגנים בכל יום חמישי בו מופיעים כל שבוע נגני גאז שונים בין השעות 20:00-22:30 בערב.

החל מהשבת הקרובה מתחילים בני הזוג להנהיג מסורת חדשה ואומנותית לא פחות מתוך רצון לתת מקום של כבוד גם לאומנות הכתיבה הישראלית ומזמינים סופרים ומשוררים שמעוניינים להרצות בפני קהל לעשות זאת ברחבת הגלידרייה שלהם בימי שבת בחודשי ספטמבר ואוקטובר אחרי הצהריים.

לדברי סיסי פגאני "בשבתות מגיעים הרבה אנשים לגלידרייה בדרך ל או בדרך מהים. בנוסף, הרחוב עצמו מאפשר כניסה של רכבים וחניה בסמיכות לגלידרייה מה שמאפשר לאנשים להגיע ממקומות רחוקים יותר ולשהות בגלידרייה משך זמן ארוך יותר במימי החול.

"תענוג לקרוא ולהינות מהגלידה"

על מנת לעודד אנשים לקחת חלק בפעילות תרבותית נוספת ולהעשיר את עולמות הרוח שלהם בנוסף לגלידה שלנו, אנחנו שמחים לאפשר לסופרים ישראליים שמעוניינים לדבר עם הקהל עצמו על הספרים שלהם או על הנושא שעליו כתבו אצלנו ולתת להם במה וגם את כל העזרים הטכניים שיצטרכו לצורך כך".

בעלי הגלידה פנו לסופרים שונים והרכיבו יחד תכניה מגוונת ומרתקת של סופרים שיגיעו בכל שבת בחודשיים הקרובים בשעה 18:00 לספר לקהל על הספר או הספרים שלהם ועל תהליך הכתיבה. "לא כל יום יוצא לנו לפגוש את האמנים ולדבר איתם או לראות אותם מקרוב" מסבירה פגאני. "אנחנו מאוד מרגשים מהאפשרות לפגוש עוד צדדים של אמנים ישראלים ולתת להם במה אצלנו וגם לאפשר לקהל מגוון להיחשף ולהכיר אומנויות שונות"

ספר ההומור הגדול של שי גלבר

הסבב יפתח בהרצאה של שי גלבר – מומחה להומור שכתב את ספר ההומור הגדול "צחוק צחוק אבל ברצינות" וזו דרך נהדרת לסיים את החופש הגדול או את השבת עם גלידה טעימה (מאוד אם שואלים אותי) ומצב רוח טוב. שי גם כתב פוסט לקראת החזרה ללימודים להורים הנרגשים לילדים שבטח קצת פחות.

הכניסה חופשית – ניתן להגיע עם רכב ולחנות במדרחוב נחלת בניימין בצמוד לגלידרייה.

תגיות

רקפת פרא

מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק,הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי והחדשות הטובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of

כתבות קשורות

בדוק גם

Close
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker
WhatsApp chat