מחמם את הבית ואת הלב

אחד הדברים המחממים ביותר מבחינתי לא רק בחורף הוא לדבר עם אנשים טובים ולהביא את העובדה שהם כאלה לקוראים כדי שגם להם יהיה חם ובעיקר כדי שהם יוכלו להצטרף לפעולת החימום הקולקטיבית. במקרה הזה מדובר בפעולת חימום קולקטיבית תרתי משמע- בית חם:

בימים כמו היום שהגשם דופק בחלונות בדלתות ובהרבה מאוד אזורים בארץ גם בכבישים וברחובות קשה שלא לחשוב על כל מי שאין להם מזגן,תנור ואפילו שמיכה. ועוד יותר קשה לחשוב על כל מי שלא רק שאין להם חימום אלא גם אין להם איך לבקש עזרה היות והם חיים לבד. בין אם מדובר בקשישים עריריים או במשפחות שלמות.

מיזם חברתי-קהילתי ששם לו למטרה לחמם בחורף את ביתם של עשרות אלפי קשישים, עריריים, בודדים וניצולי שואה שחיים מתחת לקו העוני הסובלים מבדידות, קור וחולי. במסגרת המיזם נפתח פרויקט מימון המונים שנועד לגייס מיליון שקלים עבור 4000 ערכות הכוללות תנור, שמיכה, כובע צמר, נעלי בית מחממות ובקבוק חימום בשווי של 250 ש"ח לכל ערכה.

משמאל: ניצן רייל ושמואל רוזנגרטן

מי שעומדים מאחורי היוזמה הם שמואל רוזנגרטן וניצן רייך, בן 48 מכפ"ס, שעובד באמדוקס ישראל ביום כמנהל פרויקטים בינלאומיים ועוסק בתרומה לקהילה בשאר הזמן כבר 20 שנה רייך מתנדב בחמש השנים האחרונות בארגון איחוד הצלה ומשמש כיו"ר סניף דרום מזרח כפר סבא והסביבה וממונה על כ-100 מע"רים, חובשים, פרמד"יקים ורופאים. במסגרת הפעילות הזו נחשף לקשישים שאין באפשרותם לחמם את עצמם ואת ביתם והחליט לסייע.

"פניתי לחבר שלי שמואל רוזנגרטן שגם הוא מוביל חברתי בתחום הקשישים בארץ והחלטנו לגייס כסף ולסייע לקשישים הלכה למעשה. הדבר הראשון שעשיתי היה לפנות לאמדוקס – מקום העבודה וביקשתי לשלוח פנייה לכל עובדי החברה בבקשה לתרומה וכבר הצלחנו לגייס מעל 110,000 ש"ח! כעת אנחנו מבקשים מהישראלים המקסימים לסייע גם הם כדי שנוכל להעביר לכמה שיותר קשישים ערכות בהקדם."

מלבד היוזמה רייך ממשיך לתפקד בתפקידו בסניף במסגרתו הוא גם דואג למתנדבים לבטחונם שלומם והכשרתם וגם דואג לקשר תמידי עם הגופים השונים בעיריות , באגף הביטחון , הרפואה , בקשרי קהילה, וכמן כן מהווה חלק בלתי נפרד מהארגונים הנוספים הקיימים במרחב הציבורי כמו מד"א, משטרה, שיטור עירוני , בכיבוי אש , ופורום חמ"ל מתנדבים ובפורום מפקדים בעיר כפר סבא, כהכנה למקרה חירום בעיר.

תגיות

רקפת פרא

מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק,הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי והחדשות הטובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of

כתבות קשורות

Close
WhatsApp chat