חדשות טובות

עם הלב לצוותי הרפואה

בעוד רבבות אנשים בישראל יצאו לחל"ת והמציאות התעסוקתית שלהם חסרת וודאות, גם לשכירים שמוגדרים כעובדים חיוניים, המצב התעסוקתי לא פשוט כלל וכלל. ולא רק בגלל עומס העבודה שהכפיל את עצמו אלא בעיקר בגלל החשיפה לנגיף שמוסיפה לחץ לכל מי שנפגש עם אנשים בימים אלה. ובמצב שבו כלכלת המשק כל כך פגועה המחשבה על העלאה במשכורת למי שעובדים כל כך קשה אפילו לא באה בחשבון.

אחד מהפתרונות שקיימים לשכירים במשק בשוטף ויכול להזרים לחשבונם לא מעט כסף הוא החזר מס. והיות והמשק מצוי במציאות הקשה עכשיו חברת פיינאפ (Finupp) הסטארט-אפ הישראלי להחזרי מס לשכירים, המפתח פלטפורמה דיגיטלית מבוססת אלגוריתם המחשב את זכויות השכירים לקבלת החזר מס, מציע לכל מי שמעוניין לקבל ייעוץ ללא תשלום ולציבור הרופאים ולצוותים הרפואיים את הפלטפורמה כולה בחינם!

“בימים קשים אלו אנחנו מבינים שכולנו רקמה אנושית אחת גדולה, כולנו צפויים להיפגע כלכלית מהסיטואציה המאתגרת בה אנו נמצאים. זה הזמן המדויק ביותר לנו כיזמים להעניק לחברה מהיתרונות והנכסים הדיגיטליים שלנו שפיתחנו במהלך השנים. רק אם נתלכד כולנו ונסייע אחד לשני בצורה כנה ואמיתית נוכל לצאת מהמשבר הזה חזקים למלוכדים” אומר אסף כהן, בן 41 מניר צבי, יזם חברתי, מנכ”ל ובעלים משותף של חברת פינאפ (Finupp).

אסף כהן שותף ובעלי חברת פיינאפ

“לאחר שהבנו את גודל המשבר כינסנו ישיבת צוות, חשבנו מה נוכל לתת מאיתנו לטובת המאבק בקורונה ולטובת החברה הישראלית. ראינו את העבודה הקשה של כל צוותי הרפואה ובחרנו להעניק להם 200 החזרי מס בחינם לגמרי וללא אותיות קטנות. בנוסף החלטנו לתת הנחה גורפת של 50% מהתעריף שלנו שגם ככה הוא הכי נמוך בארץ  לכל צוותי הרפואה בארץ. שווי ההטבה הוא עשרות אלפי שקלים וניתן להגיש את הבקשות עד סוף מאי”.

בנוסף מספר כהן כי “מאחר ועובדי החברה מחזיקים בידע כלכלי רב. בין עובדי החברה ישנם אנשי השקעות , יועצי מס, רואי חשבון ויועץ משכנתאות החלטנו שכל ערב עובדי החברה יפתחו חמ”ל ובו יכולו ליצור איתם קשר ולקבל ייעוץ ללא תשלום וללא כוונה מסחרית כלל. “כל ערב בין השעות 22:00-24:00 לאחר שהילדים נרדמים, במקום להתעדכן בחדשות צוות עובדי החברה מעניקים ייעוץ כלכלי לכל מי שמעוניין בתקווה לסייע ככל הניתן. כי רק ביחד נוכל להתגבר על הקורונה!”

לעבור ממציאות של אבטלה למציאות של הצלחה

אם יש משהו שאסף מבין זה את מציאות של אבטלה. לפני 8 שנים היה בעצמו מובטל, בן 33 ,נשוי עם שלישיה. והתגורר אצל חמותו באשדוד, והוא מספר ש”ברגע שנולדת שלישיה צריך כסף והרבה.” הוא מספר שהתחיל לחפש מקורות הכנסה נוספים. ובין חיפושיו באינטרנט הבין שהוא יכול להגיש בקשה להחזר מס, חיפוש נוסף העלה שהוא את האפשרות לבצע את התהליך באמצעות פלטפורמה דיגיטלית פשוטה שבה עשה שימוש ולאחר מספר חודשים קיבל 14 וחצי אלף ₪. “הרגע הזה הופך להיות רגע מכונן עבורי בחיים, רגע שבו הבנתי מה אני רוצה לעשות כשאהיה גדול ושאני רוצה לפתח מוצרים שיעזרו לאנשים אחרים ובנוסף הבנתי גם איך חברה צריכה להתנהג ללקוחות שלה.”

לימים אסף רכש את אותה הפלטפורמה הדיגיטלית, פינאפ, יחד עם שותפו רפי גמיש. לפני הרכישה הם חשבו למה הם רוצים לרכוש את החברה, האם זוהי שאלה של מחיר או החזר השקעה, או אולי זו תמימות עסקית. היה ברור לאסף ולשותף שלו שהבחירה לרכוש את פינאפ נובעת מתוך הבנה שזהו כלי שנותן ערך להרבה מאוד אנשים באמצעותו משנים את הדרך להחזרי המס בישראל. ניתן להקשיב לסיפור האישי של אסף כאן

הכסף ממתין לבקשות של השכירים

“הרבה אנשים לא מודעים לכך שממתין להם כסף בקופת רשויות המס וכל מה שעליהם לעשות הוא להגיש בקשה לקבלתו. הכסף נצבר בעקבות גביית יתר שנעשית מהשכירים בשל שינויים ואירועים שמתקיימים במהלך השנה שאינם מדווחים או נקלטים בזמן.

הערכה היא שלפחות ל 30% מהאוכלוסייה יש אירוע מס בשנה, לדוגמה לידה, סיום תואר, החלפת עבודה או אי עבודה בחלק מהשנה, הורות יחידנית או חד-מינית, ילדים עם צרכים מיוחדים כולל קשב וריכוז, משיכה מקופת גמל  ועוד. לכן מומלץ מדי שנה לבדוק האם נצבר החזר מס. ניתן לעשות זאת באמצעות טופס 106. חשוב להבין כי המיסים שנגבים ביתר נשמרים למשך שש שנים בלבד כך שנכון להיום ניתן להגיש בקשה להחזר מסר עבור השנים 2014 ועד 2018.

לאור המשבר שאנו חווים כעת”,הוא מדגיש “מומלץ לזכור להגיש בקשה להחזר מס גם עבור 2019 בתחילת השנה הבאה. חשוב שוב להדגיש, הכסף יוחזר לשכירים רק במידה ותגישו בקשה לקבלת החזר מס”.

איך הפלטפורמה פועלת?

“פינאפ היא פלטפורמה דיגיטלית מבוססת על אלגוריתם המחשב את גובה זכאות החזר המס. הפלטפורמה שכוללת מערכות OCR לקריאת מסמכים ואוטומציות מתקדמות המחקות את עבודת יועצי המס, מאפשרת לשכירים לאתר את זכויותיהם הפיננסיות מול מס הכנסה באמצעות תהליך דיגיטלי מהיר וידידותי למשתמש. הפלטפורמה כוללת בדיקת זכאות דיגיטלית ומהירה ללא עלות, קבלת תשובה תוך 24 שעות מרגע העלאת הבקשה לבדיקת החזר מס וכן, הגשת הבקשה למס הכנסה לקבלת ההחזר. העלאת הטפסים לפלטפורמה נעשית באמצעות הטלפון הנייד או המחשב. פינאפ, הינה מהחברות היחידות בתחומה אשר נושאת את תו אמון הציבור. היא מנוהלת על ידי אסף כהן שהינו בעלים משותף של החברה ביחד עם קבוצת קרן שכ”ל, קבוצה פיננסית המסייעת בין היתר בהסדרי מימון לסטודנטים, ומשרדיה ממוקמים בראשון לציון.”

ניתן ליצור קשר עם אסף ועם עובדי החברה  דף הבית בפייסבוק – פינאפ החזרי מס, באמצעות כתובת התמיכה [email protected]  וכן פנייה אישית אל Asaf Cohen דרך הפייסבוק.

0 0 votes
דירוג הכתבה

רקפת פרא

מומחית תוכן חיובי וצרכנות חברתית. מייעצת ומסייעת לחברות וארגונים בתחום השיווק, הדיגיטל והתוכן. עוסקת בכתיבת חדשות טובות משנת 2018 דרך כתיבה במדור החדשות הטובות באתר Mako ועריכת האתר מאז ינואר 2019 וניהולו השוטף בהתנדבות. הקימה את קטגורית הצרכנות החברתית והראשונה לסקר אותה באופן זה. רואה בסיקור חדשות טובות שליחות ופועלת לייצר חדשות כאלו בעצמה. מרצה באוניברסיטאות וארגונים בתחום התוכן החיובי, צרכנות חברתית וחדשות טובות וכמו כן מחברת בין גופים וחברות לטובת פעילות חברתית וצרכנות חיובית.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x