ארועיםהשראהחדשות טובותיוזמות חיוביותמהקהילהמודעות עצמיתמסיבותמפגשיםסביבהסדנאותריפוירעיונות טוביםתרבות

“להחזיר לאנושות את האנושיות”

מסיבת הפורים השבטית שתתקיים מחר בזן גרוב - הבית למציאות חיובית בתל אביב, תסמל בדיוק את החזון של מייסדי המקום, נאור גרובר וגבריאלה זמל - "עולם טוב ובריא, שבו אנשים מתחברים לעצמם ולסביבה, מתוך שיתוף פעולה והרמוניה". בעולם שבו יש כל כך הרבה מלל ועיסוק בשכל, הנה מקום שמציע יותר רגש, חיבה וכבוד הדדי, דרך מוסיקה, ריקוד ושמחה טהורה. וכולם מוזמנים!

את נאור גרובר הכרתי לפני יותר מ-15 שנה כדיג’יי מוערך מאוד במסיבות ריקוד חופשי סוחפות בנמל תל אביב. כבר אז התלהבתי מהפשטות שלו ומהיכולת שלו להתחבר ללב של כל המשתתפים דרך המוסיקה. לאורך השנים, המשכתי לרקוד אצלו בכל הזדמנות שיכולתי ונהניתי.

נאור גרובר וגבריאלה זמל, מייסדי זן גרוב

“החזון שלי הוא עולם טוב ובריא, שבו אנשים מתחברים בינם לבין עצמם ובינם לבין הסביבה, מתוך שיתוף פעולה והרמוניה”, הוא אומר. “אני רוצה להחזיר לאנושות את האנושיות”. והוא גם מיישם את החזון.

כבר לפני כ-5 שנים הקים יחד עם זוגתו, גבריאלה זמל, את “הגרובריזם – התנועה לקידום הגרוב והשמחה”, שהיה “ליין מסיבות ומפגשים שיוצרים אנרגיה מיוחדת של חיבור ומפגש של רגשות ושמחה לחיות ולאהוב דרך המוסיקה והריקוד החופשי”, שסחף אחריו עשרות אנשים.

לוגו זן גרוב

לפני כשנה וחצי, החליטו הוא וגבריאלה, שהיא בעצמה מנחה של קבוצות ביודנסה, לעלות מדרגה ולהקים מוקד להפצת השמחה והגרוב. כך נוסד “זן גרוב – בית למציאות חיובית”, ברחוב יצחק שדה 29 במרכז תל אביב.

בבניין, שעוצב וטופח בטוב טעם, מתקיימות באופן שוטף פעילויות מגוונות: סדנאות תנועה וריקוד חופשי, מפגשי יוגה, מדיטציה וריברסינג, קורסים למודעות ולהתפתחות אישית, הרצאות וכנסים מקצועיים, פסטיבלים שונים, שיעורי תיאטרון, ריפוי מערכות יחסים ותקשורת בינאישית ועוד.

סדנת מחול מזרחי בזן גרוב

“העולם מלא במלל ובתקשורת כתובה; אנחנו רוצים להביא יותר רגש, חיבה בין אנשים, אחווה, שלום וכבוד הדדי”, מספר נאור. “אנחנו מביאים את זה בעיקר דרך מוסיקה וריקוד. כשאנשים רוקדים יחד, הם מקבלים השראה ממישהו אחר וזה מאפשר לכולם לבטא את עצמם. אנחנו שמחים על כל שיתוף פעולה ומזמינים עוד אנשים לבוא ולתת את המתנות שלהם איתנו”.

מאיפה השם זן גרוב?
“זה הגיע אלינו כתקשור ואנחנו רואים את הזן והגרוב כשתי אנרגיות מחוברות, כמו יין ויאנג. אלה אנרגיות שקיימות בהכול – הזן והגרוב, והן אנרגיות משלימות ועוצמתיות.

קומת הכניסה המעוצבת לזן גרוב

“הזן, שמזוהה יותר עם המזרח, פירושו להיות בסנטר שלי, לקבל את הדברים כמות שהם, כאן ועכשיו, בלי להיות בהתנגדות. זה מימד יותר שקט.

“הגרוב, שמזוהה יותר עם המערב, מביא את השמחה, הקצב, הצחוק והדמיון, עם חיבור לילד הפנימי ולמשחק. כשאתה בגרוב, כל העולם נעלם ואתה נותן מקום ליצירתיות ולתקשורת. אני מאמין, שכאשר כל הוויה תתחבר לזן ולגרוב שלה, העולם הזה יהיה טוב יותר”.

מחר בערב, תתקיים מסיבת פורים בזן גרוב, שיש בה את כל המרכיבים שעליהם מדבר נאור. “זו מסיבת פול מון שבטית, שמטרתה ליצור אחדות בין אנשים. מצד אחד, כל אחד מביא את הריקוד שלו ומצד שני, כולם ביחד יוצרים תרבות משותפת”.

ברוח זו, יתקיים בתחילת המסיבה, בשעה 21:00, סשן מיוחד במינו שבו ישתתפו 4 מנחים של קבוצות ריקוד חופשי, שכל אחד יתן טעימה ממה שהוא עושה וביחד יצרו חוויה מעצימה: גבריאלה תביא מהביודנסה, אסתר קסוביץ תביא את התדר הנכון, עדי פלג תביא את מקצבי הלב, ורן זיו יביא את We Mojo. בהמשך, תפציע גם ורד טל ריבלין במחול מזרחי ולאורך כל הערב יתן אמן ציורי הגוף אחיהוד שפיר את הצבע שלו לשבט.


לפרטים ולרכישת כרטיסים: לאירוע המסיבה בפייסבוק או בטלפון
052-5013891 (נאור)

0 0 votes
דירוג הכתבה

רן זיו

כותב ועורך תוכן כבר יותר מ-30 שנה. מלווה אנשים בתהליכי שינוי, מעורר בהם אומץ וקלילות ומוביל אותם לחיים של תשוקה ושמחה, בשילוב תנועה וריקוד חופשי. רקדן וחבקן אופטימי, שאוהב לחייך אל החיים.
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x