לאור הארועים האחרונים, תושבי בריסל מעטרים את עירם עם מסרים חיוביים

שהופכים את הרחובות והמדרכות לאזור צבעוני וגדול של אחדות. תמונות הגראפיטי סותרות לחלוטין את הסיסמאות שקדמו להן.

we-are-one-brussels-graffiti

belgium-brussels-stock-exchange-square

לאחר ארועי האלימות הקשים שקרו בשדה התעופה ובתחנת הרכבת בבריסל, והמצור שבא אחריהם, תושבי העיר הראו לכידות ואחדות, שלא באו לידי ביטוי רק בהצעות נדיבות לטרמפים ומקומות לינה, אלא גם בכושר התאוששות והתמודדות מעוררי השראה, שבאו לידי ביטוי בכתובות הגרפיטי שנכתבו בעזרת גירים, באחד המקומות היותר מרכזיים ומזוהים עם בריסל, כתובות שמכילות מסרים של תקווה, אהבה וחיוביות. במתחם הבורסה, ביתה של בלגיה למסחר בשוק ההון, שותפו באינסטגרם ובטוויטר, תמונות רבות המראות את המסרים הצבעוניים.

brussels-positive-graffiti-terror-attack

הגרפיטי של בריסל

תמונות הגרפיטי האחרונות מביאות ניגוד מוחלט לאלו שקדמו להן, שצולמו מיד לאחר הארועים ובהם הרבה כעס והתרסה. הרבה מהכתובות מראות תמיכה במוסלמים במדינה, ואומרות כי פעולות הטרור לא מייצגות את האיסלאם.

 

אופן נוסף שבו נראתה תמיכה רבה בבלגיה, גם הוא דרך הרשתות החברתיות, הוא בשימוש בסמלים המייצגים אותה כגון טין-טין וכלבו – גיבורי ילדות עולמיים ודגל המדינה, בתוספת הודעות שמראות סולידריות והזדהות.

ביחד עם הצער הרב שנגרם כתוצאה מאירועי הטרור שפקדו את בריסל, עולה גם תקווה לאור ההתמודדות של תושבי העיר, שמביאה איתה מסרים רבים של אחדות, חוזק, אהבה ותמיכה הדדית.

תגיות

טומס שטיין שניידר

מקים אתר The Positiv - חדשות טובות ותוכן חיובי. לומד רפואה סינית ועושה עוד כל מיני דברים. מקווה שתהנו ממה שאנחנו עושים ושנצליח לשמח כל יום כמה אנשים.

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of

כתבות קשורות

Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker
WhatsApp chat