מבזקים:

לאור הארועים האחרונים, תושבי בריסל מעטרים את עירם עם מסרים חיוביים

יום רביעי, מרץ 23, 2016 | Tomas Stein Chneider
לאור הארועים האחרונים, תושבי בריסל מעטרים את עירם עם מסרים חיוביים
חדשות טובות

שהופכים את הרחובות והמדרכות לאזור צבעוני וגדול של אחדות. תמונות הגראפיטי סותרות לחלוטין את הסיסמאות שקדמו להן.

we-are-one-brussels-graffiti

belgium-brussels-stock-exchange-square

לאחר ארועי האלימות הקשים שקרו בשדה התעופה ובתחנת הרכבת בבריסל, והמצור שבא אחריהם, תושבי העיר הראו לכידות ואחדות, שלא באו לידי ביטוי רק בהצעות נדיבות לטרמפים ומקומות לינה, אלא גם בכושר התאוששות והתמודדות מעוררי השראה, שבאו לידי ביטוי בכתובות הגרפיטי שנכתבו בעזרת גירים, באחד המקומות היותר מרכזיים ומזוהים עם בריסל, כתובות שמכילות מסרים של תקווה, אהבה וחיוביות. במתחם הבורסה, ביתה של בלגיה למסחר בשוק ההון, שותפו באינסטגרם ובטוויטר, תמונות רבות המראות את המסרים הצבעוניים.

brussels-positive-graffiti-terror-attack

הגרפיטי של בריסל

תמונות הגרפיטי האחרונות מביאות ניגוד מוחלט לאלו שקדמו להן, שצולמו מיד לאחר הארועים ובהם הרבה כעס והתרסה. הרבה מהכתובות מראות תמיכה במוסלמים במדינה, ואומרות כי פעולות הטרור לא מייצגות את האיסלאם.

 

אופן נוסף שבו נראתה תמיכה רבה בבלגיה, גם הוא דרך הרשתות החברתיות, הוא בשימוש בסמלים המייצגים אותה כגון טין-טין וכלבו – גיבורי ילדות עולמיים ודגל המדינה, בתוספת הודעות שמראות סולידריות והזדהות.

ביחד עם הצער הרב שנגרם כתוצאה מאירועי הטרור שפקדו את בריסל, עולה גם תקווה לאור ההתמודדות של תושבי העיר, שמביאה איתה מסרים רבים של אחדות, חוזק, אהבה ותמיכה הדדית.

tomas-stein-chneider
Tomas Stein Chneider
Co Founder at |

בן 31, גר בהרדוף. מקים פרויקט The Positiv.
לומד רפואה סינית ועושה עוד כל מיני דברים מעניינים.
מקווה שהפרויקט יעשה טוב.

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of

המלצות לכתבות קשורות

אם אהבתם את הכתבה ובכלל את מה שאנחנו עושים, תוכלו לעזור על ידי תרומה. עד היום נתרמו $1,632.00 מתוך $100,000.00 הנדרשים. אלו הם 1.63% מהיעד של The Positiv

1.63%

בבקשה שתפו ועשו לייק: