מבזקים:

קוסטה ריקה סוגרת את 2015 עם 99% אנרגיה מתחדשת

יום שני, דצמבר 21, 2015 | Tomas Stein Chneider
קוסטה ריקה סוגרת את 2015 עם 99% אנרגיה מתחדשת
סביבה

קוסטה ריקה פרסמה שכמעט כל האנרגיה שהפיקה בשנת 2015 באה ממקורות אנרגיה מתחדשים, שהופכים את המדינה הקטנה ממרכז אמריקה למובילה עולמית בתחום האנרגיה הירוקה.

״ממחקרים שנערכו, שנת 2015 (עד ה-17 בנובמבר) נסגרה עם 98.95 אחוזים של אנרגיה נקייה!״ הצהירה חברת החשמל של קוסטה ריקה (ICE) בפייסבוק.
מפי החברה נמסר כי מאז תחילת השנה, הצליחה המדינה לנהל את האנרגיה אך ורק באמצעות מקורות של אנרגיה מתחדשת, וזאת במשך 285 יום רצוף עד ה-17 בדצמבר.
״אנחנו סוגרים את שנת 2015 עם ציון דרך בתחום האנרגיה המתחדשת ששמה אותנו על המפה גם בקנה מידה עולמי״ AFP (סוכנות הידיעות הצרפתית) מצטטת את לואיס פאצ׳קו, ראש מחלקת החשמל בICE (חברת החשמל והתקשורת), באומרו שהוא חוזה כי שנת 2016 תהיה אף מוצלחת יותר מקודמה.
דבר חשוב נוסף לציין הוא שקוסטה ריקה הצליחה לעמוד ביעדיה לשנה זו על אף שהייתה זו שנה יבשה במיוחד, שנה המקשה על ייצור אנרגיה מתחדשת.
שלושת רבעי מהאנרגיה המופקת במדינה מגיעים ממקורות כח הידרו-אלקטריים (תחנת כח המייצרת חשמל באמצעות מים) – הנהרות השופעים במדינה והאקלים המאופיין במשקעים רבים, מאפשרים זאת. שאר מקורות האנרגיה הירוקה במדינה הם אנרגיה גאו-תרמית (אנרגיה שמקורה בכדור הארץ ומיוצרת באמצעות החום שפנים כדור הארץ מייצר), אנרגיית רוח, ביו-מאס (אנרגיה שמקורה באורגניזמים) ואנרגיה סולארית.
tomas-stein-chneider
Tomas Stein Chneider
Co Founder at |

בן 31, גר בהרדוף. מקים פרויקט The Positiv.
לומד רפואה סינית ועושה עוד כל מיני דברים מעניינים.
מקווה שהפרויקט יעשה טוב.

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of

המלצות לכתבות קשורות

אם אהבתם את הכתבה ובכלל את מה שאנחנו עושים, תוכלו לעזור על ידי תרומה. עד היום נתרמו $1,632.00 מתוך $100,000.00 הנדרשים. אלו הם 1.63% מהיעד של The Positiv

1.63%

בבקשה שתפו ועשו לייק: