מבזקים:

החל מהלילה אסור לשווק מוצרי קוסמטיקה שנוסו על חיות

יום שני, דצמבר 21, 2015 | Tomas Stein Chneider
החל מהלילה אסור לשווק מוצרי קוסמטיקה שנוסו על חיות
חדשות

החוק האוסר על ייבוא או שיווק מוצרי קוסמטיקה שנוסו על בעלי חיים ייכנס לתוקפו היום (שני) בחצות, החוק נועד למנוע ייבוא לישראל של מוצרי קוסמטיקה, שתהליך ייצורם כרוך בניסויים בבעלי חיים. מעבר להתעללות שבעלי החיים חווים בשביל שלנו יהיה עור חלק יותר, אושר לאחרונה כי 97% מבעלי חיים המשמשים לניסויים מומתים בתום המחקר, החוק החדש הוא בשורה נפלאה לבעלי החיים והחמלה.

"אי אפשר להוריד מהמדפים מוצרים שכבר שווקו, אבל אנחנו מקווים שבתוך זמן קצר ניתן יהיה למנוע לחלוטין כניסה לארץ של קוסמטיקה שנוסתה על בעלי חיים. מדובר במהפכה משמעותית והיא מתחילה מחר בצעדיה הראשונים", אמרו אתמול מעורבים בקידומו של החוק.

בדברי ההסבר לחוק נכתב כי "הניסויים בבעלי חיים בפיתוח מוצרי קוסמטיקה כרוכים בגרימת סבל עצום לבעלי החיים ונעשים ללא משככי כאבים. במהלך בדיקת כל מוצר קוסמטי או חומר ניקוי נערכים ניסויים על מספר רב של בעלי חיים (בין 3,000-2,000 בעלי חיים) אשר מתים בייסורים קשים. בחודש מארס 2004 אושרה הצעת החוק בפרלמנט האיחוד האירופי האוסרת שיווק וייבוא מוצרי קוסמטיקה שנבדקו על בעלי חיים".

לקראת כניסת החוק לתוקף, הורה משרד הבריאות לחברות הקוסמטיקה להפסיק לסמן את מוצריהן בסמל הארנב, המעיד שאינן עושות ניסויים בבעלי חיים. תנו לחיות לחיות והאגודה נגד ניסויים בבעלי חיים עתרו בתחילת החודש לבג"ץ נגד ההנחיה זו. בעתירה הם מדגישים שהחוק לא ימנע מחברות העושות ניסויים בבעלי חיים לשווק בארץ מוצרים שלא נוסו בבעלי חיים או שהניסויים נעשו לפני כניסתו לתוקף. לכן, לטענתם, תווית הארנב רלוונטית עדיין לצרכנים שאינם מעוניינים לרכוש מוצרים מחברות שעושות ניסויים בבעלי חיים.

יוזם החוק, ח"כ איתן כבל (העבודה), יו"ר שדולת זכויות בעלי החיים בכנסת, אמר כי "החוק הזה הוא מהפכה אמיתית בתחום שמירת זכויות בעלי החיים בישראל. עשינו דרך ארוכה בכנסת האחרונה בשינוי התפיסה בתחום זה, והחוק הוא גולת הכותרת".

tomas-stein-chneider
Tomas Stein Chneider
Co Founder at |

בן 29, גר בתל אביב. מקים-שותף ומנכ״ל The Positiv.
לומד ומתעסק בתחומים שונים ומגוונים שאני אוהב.
מאמין מאוד באהבה והקשבה, ושכל שאר הדברים יהיו בסדר 🙂

המלצות לכתבות קשורות

אם אהבתם את הכתבה ובכלל את מה שאנחנו עושים, תוכלו לעזור על ידי תרומה. עד היום נתרמו $1,332.00 מתוך $100,000.00 הנדרשים. אלו הם 1.33% מהיעד של The Positiv

1.33%

תגובות